Baigėsi atrankos į pasaulio čempionatą grupių etapas

2016-01-18

Sekmadienį sužaistos paskutiniosios rungtynės atrankoje į 2017 m. pasaulio rankinio čempionatą Prancūzijoje. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė savo grupėje liko trečioje vietoje ir pasirodymą baigė, tuo metu šešios ekipos, laimėjusios grupės kovas, turės šansą įgyvendinti savo svajonę atkrintamosiose varžybose.

Pirmosiose keturiose grupėse varžėsi po keturias ekipas, o penktojoje ir šeštojoje grupėje po tris. Rezultatyviausi grupių etapo žaidėjai Dainis Kristopans (Latvija), Nikola Bylikas (Austrija) ir Valentinas Marianas Ghionea (Rumunija) pelnė po 40 įvarčių.

Pirma grupė

Nugalėtojais tapo Bosnijos ir Hercegovinos komanda su 11 taškų. Antri liko slovakai – 7 taškai. Lietuvos rinktinė su 6 taškais liko trečia, o Kosovas neiškovojo nė vieno taško ir užėmė ketvirtąją vietą. Rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas atrankos kovose buvo Benas Petreikis, kuris pelnė 30 įvarčių.

Antra grupė

isr_geo_565Itin intriguojantis buvo antrosios grupės paskutinysis turas. Po jo Austrija ir Rumunija turėjo po 10 taškų ir tik dėl geresnių papildomų rodiklių į kitą etapą pateko austrai. Trečią ir ketvirtą vietą užėmusios Italijos ir Suomijos ekipos surinko po 2 taškus. Čia taip pat prireikė papildomų rodiklių, kurie buvo palankesni italams.

Trečia grupė

Užtikrintai šioje grupėje žaidė kaimynai latviai, kurie su 11 taškų laimėjo pirmąją vietą. Ukraina su 6 taškais liko antra, graikai su 5 – treti. Paskutinieji su dviem taškais grupėje buvo Kipro rankininkai.

Ketvirta grupė

bih_-_svk_565Ketvirtoji grupė savo kovas baigė lapkritį. Komandos tarpusavyje susitiko po kartą. Pirmi portugalai su 5 taškais, antri Izraelio atstovai su 4, treti estai su 2, o paskutiniai gruzinai su 1 tašku.

Penkta grupė

Dar viena grupė, kurioje nugalėtojams išaiškinti prireikė papildomų rodiklių. Čekai ir turkai surinko po šešis taškus. Į tolimesnį etapą pateko čekai. Paskutinieji, nesurinkę taškų, liko belgai.

Šešta grupė

belgium_Czech_R_565_WCH_Qual_2017Užtikrintai pirmąją vietą užėmė visas rungtynes laimėję olandai. Jų sąskaitoje 8 taškai. Antri liko šveicarai su 4 taškais, paskutiniai, neiškovoję nei vieno taško, Liuksemburgas.

Atkrintamosios kovos

Į tolimesnį etapą pateko bosniai, austrai, latviai, portugalai, čekai ir olandai. Prie šių ekipų prisijungs šiuo metu vykstančio Europos čempionato dalyviai. Pastarajame turnyre trys geriausios ekipos gaus tiesioginius kelialapius į pasaulio čempionatą. Jeigu tarp šių trijų ekipų pateks pasaulio čempionato šeimininkai prancūzai, jau turintys vietą minėtame turnyre, tuomet bilietą į minėtą turnyrą gaus ir ketvirtoje vietoje Europos čempionate likusi ekipa. Likusios dvylika Europos čempionato ekipų, kartu su šešiomis atrankos grupes laimėjusiomis ekipomis bus burtų keliu suskirstytos į devynias poras, kurių nugalėtojai pateks į pasaulio čempionatą. Europai šiame turnyre atstovaus trylika ekipų.

Varžybų rezultatai