Baigėsi Lietuvos jaunimo rankinio čempionatų sezonas

2023-06-01

Lietuvos rankinio federacija šį sezoną varžybas vykdė 7-iose vaikinų ir 5-iose merginų amžiaus grupėse. Iš viso čempionatuose dalyvavo apie 120 komandų iš 19-os sporto mokymo įstaigų.

image00085

Pastaruosius du savaitgalius vyko Lietuvos jaunių U17 ir jaunučių U15 finalinio ketverto varžybos.

Jaunučiai varžėsi Klaipėdoje. Vaikinų čempionato finale susitiko Molėtų KKSC (tr. R.Bimbirienė) ir Vilniaus SM „Sostinės tauras” jaunieji rankininkai. Pergalę šventė ir aukso medalius iškovojo molėtiškiai, vilniečius įveikę rezultatu 39:29 (16:15). Bronzos medalius iškovojo Šiaulių SC „Dubysa” (tr. A.Budrys ir A.Strupas) rankininkai, 33:22 (17:12) nugalėję Klaipėdos „Viesulo SC” (tr. A.Stropienė) komandą.

U_15_vaikinai_2

U15 merginų varžybose dėl čempionų taurės kovojo Klaipėdos „Viesulo SC” (tr. D.Pakulienė ir J.Mikalauskienė) ir Kauno raj. SM (tr. E.Žilienė) komandos. Po atkaklios kovos pergalę 28:25 (18:8) iškovojo ir taurę į viršų kėlė Kauno rajono jaunosios rankininkės. Bronzos medaliais pasipuošėsi Panevėžio SC/RSSG (tr. L.Salamanavičė) komanda, kuri po pratęsimo 37:36 (16:14; 31:31) nugalėjo Tauragės SC (tr. I.Laugalienė) ekipą.

U_15_Garliava_6

Lietuvos jaunių U17 čempionato finalinės kovos vyko Vilniuje. Vaikinų varžybose aukso medalius iškovojo Varėnos SC-1 (tr. I.Markiavičius) komandos rankininkai. Finale varėniškiai 37:31 (17:13) nugalėjo Šiaulių SC „Dubysa”  (tr. A.Strupas ir A.Budrys) ekipą. Bronzą laimėjo Klaipėdos „Viesulo SC” antros komandos (tr. V.Toliušis) vaikinai. Kovoje dėl trečios vietos klaipėdiečiai 37:32 (14:10) nugalėjo Panevėžio R.Sargūno sporto gimnazijos komandą.

DSC_3285

Merginų varžybose vėl pajėgiausios buvo Kauno raj. SM rankininkės. Ernestos Žilienės treniruojamos čempionės finale 38:29 (16:15) įveikė Klaipėdos „Viesulo SC” (tr. D.Pakulienė ir J.Mikalauskienė) auklėtines. Bronzos medalius iškovojo Vilniaus SM „Sostinės tauras” (tr. A.Senvaitienė) auklėtinės, kovoje dėl trečios vietos 37:35 (20:17) įveikusi ketvirtoje vietoje likusią Tauragės SC (tr. I.Laugalienė) ekipą.

image00021

Pasibaigus visų amžiaus grupių varžyboms paaiškėjo, kad merginų tarpe šį sezoną neturėjo lygių Kauno rajono SM auklėtinės, iškovojusios net keturis aukso medalius (U19 tr. R.Urnikienė; U17, U15, U13 tr. E.Žilienė) bei sidabro ir bronzos medalius (U11 amžiaus grupėje). Kauno rajono SM jaunosios rankininkės merginų tarpe surinko dvigubai daugiau taškų nei antroje vietoje likusi Vilniaus SM „Sostinės tauras”, kurios auklėtinės iškovojo du sidabro ir vieną bronzos medalį. Trečioje vietoje merginų tarpe liko Klaipėdos „Viesulo SC”, jo sąskaitoje du sidabro medaliai.

LRF_merginos

Vaikinų tarpe pirmąją vietą pagal surinktus taškus užėmė Kauno SM „Gaja”. Nors kauniečiai iškovojo tik du bronzos medalius pačios jauniausiose amžiaus grupėse (U11 ir U12), tačiau dėl didelio registruoto komandų skaičiaus čempionatuose (dalyvavo net 12 vaikinų komandų) surinko daugiausia įskaitinių taškų.

LRF_vaikinai

Tačiau sėkmingiausias sezonas buvo Varėnos SC vaikinams, kurie iškovojo tris aukso medalius (U19, U17, U13 tr. I.Markiavičius) ir vieną bronzos medalį (U14). Šiaulių SC „Dubysa” visos 6 registruotos komandos papuolė į finalus ir iškovojo vieną aukso, du sidabro ir du bronzos medalius bei įskaitoje vaikinų tarpe užėmė trečiąją vietą tarp visų sporto mokyklų.

Sėkmingas Kauno rajono SM merginų žaidimas leido šiai sporto mokyklai bendroje sporto mokyklų įskaitoje su 147,3 taško užimti pirmąją vietą, nežiūrint ne tokio šiemet sėkmingo Kauno rajono vaikinų pasirodymo (tik viena komanda prasimušė į finalus, kur iškovojo bronzos medalį). Antrąją vietą bendroje vaikinų ir merginų įskaitoje užėmė Kauno SM „Gaja”, o trečiają Vilniaus SM „Sostinės tauras”.

LRF_bendra

Iš rajonų sporto mokymo įstaigų be Kauno rajono sporto mokyklos ir Varėnos sporto centro galima išskirti Molėtų KKSC bendroje įskaitoje užėmusį 8 vietą (aukso medalis vaikinai U15, sidabro medalis vaikinai U13 ir bronzos medalis merginos U19), Utenos DSC – 9 vieta bendroje įskaitoje (2 aukso medaliai vaikinai U11 ir merginos U11), Pasvalio SM – 10 vieta.

Pasibaigus Lietuvos įvairaus amžiaus grupių čempionatams jauniesiems rankininkams nėra kada ilgai atostogauti. Jau šį savaitgalį Vilniuje vyks Baltijos šalių U17 merginų ir vaikinų čempionų taurės varžybos, kuriose dalyvaus geriausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos (Suomijos klubai paskutiniu momentu atsisakė atvykti).

U_15_apdovanojimai_3

Vasarą Lietuvos rankinio rinktinių laukia dar trys Europos čempionatai. Vaikinų jaunių U17 rinktinė liepos pradžioje vyks į Europos čempiuonatą Švedijoje. Lietuvos merginų jaunimo U19 rinktinė dalyvaus Europos čempionate Klaipėdoje, o merginų jaunių U17 rinktinė rugpjūčio mėnesį pradės kovas Europos čempionate Azerbaidžiane. Merginų rinktinės kovos ne tik dėl medalių antruose pagal pajėgumą divizionuose, bet ir dėl patekimo į pasaulio čempionatus bei į elitinius Europos divizionus.

U_15_merginos

Varžybų rezultatai