Balandžio 15-16 d. Molėtuose vyko tarptautinis rankinio turnyras

2014-04-18

dsc 2221Balandžio 15-16 dienomis Molėtuose vyko tarptautinis moksleivių rankinio turnyras „Molėtai – 2014“, kuri organizavo Molėtų SC. Jame dalyvavo 36 rankinio kolektyvai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos (Alytus. Kaunas, Kauno r. Varėna), tai beje didžiausias toks renginys šiuo metu vykdomas Lietuvoje. Molėtiškiai dalyvavo visose (5) amžiaus grupėse, Molėtų SC rankininkai buvo suburti į 6 komandas, kurias treniruoja Rita Bimbirienė, Zita Liegienė ir Steponas Šanteriovas. Varžybos vyko net 3 sporto salėse, buvo sužaista daugiau nei 70 rungtynių. Surengti ir vykdyti tokį didelį renginį aišku yra be galo sunku, todėl buvo ieškoma rėmėjų. Mielai šį renginį sutiko paremti Molėtų r. meras Stasys Žvinys, įsteigdamas visų komandų naudingiausiems žaidėjams asmeninius prizus. Prie šio renginio finansavimo prisidėjo ir seimo narys Petras Čimbaras.- medaliai turnyro prizininkams. Mūsų verslininkai irgi neliko nuošalyje – jie įsteigė turnyro nugalėtojams ir prizininkams taures. 1998mg. vaikinai kovėsi dėl „Mindavos Stybos“ įsteigtos taurės, to pačio amžiaus merginos – rungėsi „Obuolių salos“ taurei laimėti, 2000m.g. vaikinai – „Gerugnės“, 2001m.g berniukai – „Vilnies“ ir 2003m.g – „Molėtų televizijos ir radijo“. Sportinės aprangos ir inventoriaus prekybos firma „Joma“ visų amžių komandas prizininkes apdovanojo dovanų čekiais – už pirmą vietą >500lt, už antrą > 300lt, už trečią > 200lt. Vykdant varžybas reikėjo labai daug savanorių, tai daugiausia buvo Molėtų SC auklėtiniai, sulaukėme pagalbas ir iš Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos, ji atsiuntė 7 jaunus teisėjus. Dovanas užsienio svečiams paruošė Molėtų turizmo centras.

Molėtų SC komandos pasirodė labai neblogai, jauniausiųjų grupėje (2003m.g. berniukai) užėmė 3 vietą (tr. R. Bimbirienė) į priekį praleisdami tik Polvą (Estija) ir Panevėžio SC. 20001m.g. berniukai taip pat liko treti (tr. Z. Liegienė) , pralaimėję tik du susitikimus Polvai (Estija) ir Varėnos SM bendraamžiams. 2000m.g. vaikinai iškovojo antrą vietą (tr. S Šanteriovas)tik kartą suklydo finale, nusileido svečiams iš Estijos. Aukštą antrą vietą, finale tik po labai atkaklios kovos, laimėjo Molėtų SC merginų komanda (tr. S Šanteriovas) į priekį praleidusi tik Vilniaus ekipą. Vyriausioje grupėje molėtiškiai (1998m.g. vaikinai) pogrupio rungtynėse nepavyko įveikti visų varžovų, buvo pralaimėta Vilniaus SM Tauras komandai ir todėl dėl prizinių vietų kovoti jiems neteko (tr. S Šanteriovas) – 6 vieta, bet komandos žaidimu treneris liko labai patenkintas.

Komandas prizininkes ir nugalėtojas apdovanojo taurėmis, medaliais ir individualiais prizais Molėtų r. vice meras H. Ivickas, sporto centro direktorius K. Vaicekauskas ir pavaduotoja G. Keliuotienė ir Joma firmos atstovai.

Tarptautinio rankinio turnyro nugalėtojai bei prizininkai:

 A grupė (1998m.g. vaikinai)

„Minduvos Statyba“  Taurei laimėti

 1. Utenos DSC

 2. Polvo (Estija)

3. Vilniaus SM Tauras

A grupė (1998m.g. merginos)

„Obuolių salos“  taurei laimėti

 1. Vilniaus SM Tauras

 2. Molėtų SC

 3. Utenos DSC

B grupė (2000m.g vaikinai)

„Gerugnės“ taurei laimėti

 1. Polvo (Estija)

2. Molėtų SC

3. Zarasų SC

C grupė (2001m.g. berniukai)

„Vilnies“ taurei laimėti

 1. Varėnos SM

2. Polvo (Estija)

3. Molėtų SC

D grupė (2003m.g. berniukai)

Molėtų radijo ir televizijos taurei laimėti

 1. Polvo (Estija)

2. Panevėžio SC

3. Molėtų SC

Turnyro organizatoriai labai dėkingi visiems rėmėjams, nakvyne suteikusioms įstaigoms, savanoriams ir visiems nors šiek tiek prisidėjusiems prie šio renginio, taip pat ir sportininkams bei jų tėveliams…

Varžybų rezultatai