Baltijos lyga – saldus „Dragūno“ savaitgalis ir bendra Lietuvos ekipų pergalė prieš estų klubus

2021-11-15

Savaitgalį Baltijos rankinio lygoje buvo žaidžiamos net 10 rungtynių, o iš jų net 8 varžėsi Lietuvos ekipos, kurių varžovais buvo estų klubai. Viso Lietuvos ekipos prieš estų klubus iškovojo 5 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus.

Itin sėkmingai viskas klostėsi Klaipėdos „Dragūno“ rankininkams, kurie žaidė du sykius ir abu kartus šventė pergales.

„Dragūnas“ iškovojo pergales – „Dragūno“ nuotr.

„Dragūnas“ iškovojo pergales – „Dragūno“ nuotr.

Šeštadienį klaipėdiečiai namuose susitiko su Pelvos „Serviti“ rankininkais. Nemažą dalį susitikimo estų klubą besiviję „Dragūno“ rankininkai perėmė iniciatyvą tik rungtynių pabaigoje ir iškovojo pergalę 32:30 (14:18). Klaipėdos ekipoje rezultatyviausias buvo Tomas Drakšas, kurio sąskaitoje net 11 įvarčių, Danylo Glušakas ir Mykolas Lapiniauskas surinko po 5. Estų ekipai Henri Sillaste įmetė 8 įvarčius, Carlas-Ericas pridėjo 5.

Sekmadienį klaipėdiečiai jau tokio rimto pasipriešinimo nesulaukė. Gintaro Cibulskio vadovaujama komanda namuose užtikrintai 38:23 (16:13) nugalėjo „Kehra/Horizon“ klubą. Danilas Plakhotinas nugalėtojams pelnė 7 įvarčius, Mykolas Lapiniauskas surinko 6, Benas Butkus – 5. Varžovų ekipoje rezultatyviausias buvo Danilas Gumenovas, pelnęs 8 įvarčius, Tanelis Vilksas surinko 4.

Vilniaus „Šviesos“ savaitgalis prasidėjo taip pat solidžiai. Šeštadienį vilniečiai 38:24 (20:10) išvykoje nepaliko vilčių SK „Tapa“ klubui. Net 10 įvarčių prie pergalės prisidėjo Tadas Rasakevičius, 7 kartus kamuolį į vartus siuntė Tomas Bernatavičius, 6 – Laurynas Palevičius. Varžovams Vahuras Oolupas įmetė 7 įvarčius, Marcusas Rattelis – 6.

Vis tik sekmadienį sėkmė Vilniaus klubo jau nelydėjo. Lygos lyderiai HC „Viljandi“ rankininkai svetingumu nepasižymėjo ir namuose sugebėjo iškovoti pergalę 27:22 (12:12). Lūžis įvyko pačioje antrojo kėlinio pradžioje, kai estai laimėjo atkarpą 4:1 ir susikūrė nors ir trapų, tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, pakankamą pranašumų, kurį išsaugojo iki susitikimo pabaigos. „Šviesai“ 5 įvarčius surinko Tadas Rasakevičius, po 4 įmetė Skirmantas Plėta, Valdas Drabavičius ir Šarūnas Ugianskis. Varžovams po 6 įvarčius pelnė Hendrikas Koksas ir Kristo Voika.

T.Rasakevičius buvo vienas iš ekipos lyderių – „Šviesa“ nuotr.

T.Rasakevičius buvo vienas iš ekipos lyderių – „Šviesa“ nuotr.

Dvigubą viešnagę Estijoje turėjo ir HC „Vilniaus“ rankininkai. Pirmosiose rungtynėse šeštadienį vilniečiai 28:32 (12:14) nusileido HC „Viljandi“ ekipai. Nors vilniečiai ir laikėsi šalia varžovų viso susitikimo metu, tačiau estų klubas į priekį išsiveržė jau pirmąją rungtynių minutę ir „Vilnius“ rezultato išlyginęs taip ir nebuvo. Vilniaus miesto komandai Martynas Lapinskas įmetė 10 įvarčių, Mindaugas Urbonas – 7. Estų ekipai Ottas Varikas surinko 8, Hendrikas Koksas – 7.

Atsitiesti sostinės klubui pavyko jau sekmadienį rungtynėse su SK „Tapa“ klubu. Nuo pat susitikimo pradžios rungtynių kontrolę į savo rankas paėmę vilniečiai šventė pergalę 38:33 (18:16). Šįsyk rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje jau žaidė Martynas Žala, pelnęs 10 įvarčių, Mindaugas Urbonas, Airidas Petronis Vaidas Drevinskas surinko po 6. Pralaimėjusiems Igoris Berežnijus įmetė 7 įvarčius, Martenas Saaras surinko 5.

Vienerias rungtynes žaidė ir Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai, kurie išvykoje susitiko „Raasiku/Mistra“ ekipa. Alytiškiams parsivežti taškų iš varžovų aikštės nepavyko ir rungtynes estų ekipa laimėjo 30:26 (16:14). „Varsos-Stronglaso“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė Žygimantas Micevičius, kuris įmetė 9 įvarčius, Nedas Buronko surinko 5. Nugalėtojams 5 įvarčius įmetė Marko Slatinovskis, po 4 – Martinas Nerutas, Vladislavas Naumenko ir Rauno Kopli.

Prieš tą patį estų klubą sekmadienį žaidė Kauno „Granito-Kario“ ekipa, kuri sugebėjo iškovoti išties reikalingą pergalę. Kauniečiai išvykoje 25:22 (15:7) palaužė varžovų pasipriešinimą. Jau rungtynių pradžioje Kauno ekipa įgijo dviženklį pranašumą (12:2), tačiau varžovai susitikimo pabaigoje buvo priartėję iki 2 įvarčių – 19:21.  Nepaisant išbarstytos persvaros „Granitas-Karys“ iškovojo 2 taškus. Į pergalę Kauno ekipą vedė Paulius Šarkauskas, įmetęs 8 įvarčius, Lukas Feoktistovas, Deividas Jovaišas, Marius Kairys pridėjo po 4. Varžovams Vladislavas Naumenko surinko 7 įvarčius.

Po savaitgalio išryškėjo dar aiškesni turnyrinės lentelės kontūrai, kurios viršūnėje įsitaisęs „Viljandi“ klubas yra laimėjęs visus 9 susitikimus. Aukščiausiai iš Lietuvos komandų žengia „Šviesa“, kuri po 9 susitikimų turi 11 taškų, po tiek pat rungtynių 10 taškų yra surinkęs „Granitas-Karys“. „Dragūnas“, kuris kol kas žaidė 7 rungtynes, turi 8 taškus, HC „Vilnius“ taip pat turi 8 taškus, bet yra žaidęs 8 susitikimus. „Varsa-Stronglasas“ po 9 sužaistų rungtynių turi iškovojusi 6 taškus.

Varžybų rezultatai