Baltijos lygoje Lietuvos klubai nugalėjo latvius, bet pralaimėjo estams

2023-01-16

Baltijos rankinio lygoje (BHL) svarbias pergales šventė dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojantys Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Karys“. Lietuvos čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai svečiuose neprilygo Estijos čempionams.

A grupėje rungtyniaujantys „Dragūnas“ ir „Granitas“ namuose priėmė Latvijos komandas Rygos ASK ir „Ogre“ ir į savo sąskaitas įsirašė po dvi pergales.

Dragunas_ASK_3

„Dragūnas“ šeštadienį 39:32 nugalėjo „Ogre“ ekipą. Nugalėtojams Tomas Drakšas pelnė 10 įvarčių, po 7 įvarčius prie pergalės pridėjo Gytis Šmantauskas, Mykolas Lapiniauskas ir Laurynas Simonavičius.

Sekmadienį „Dragūnas“ 32:27 įveikė ASK komandą. G. Šmantauskas pelnė 8 įvarčius, po 7 įvarčius įmetė M. Lapiniauskas ir T. Drakšas.

„Savaitgalis praėjo puikiai. Iškovojome keturis taškus, ko ir siekėme. Sveikinu komandą už darbą ir kovingumą. Tačiau antrose rungtynėse buvo didelis chaosas, teks išsiaiškinti, kokios priežastys. Atrodė, kad kartais komanda nežino, ką daryti, nebuvo stabilumo. Vieną gerą momentą sekė trys blogi. Galbūt mūsų jaunatviškas maksimalizmas trukdo. Turime atsikratyti tokių amerikietiškų kalnelių“, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Gintaras Cibulskis

Per 7 rungtynes 10 taškų iškovoję „Dragūno“ rankininkai pasivijo grupės lyderį „Viljandi“ klubą. Tiesa, BHL čempiono titulą ginantis „Viljandi“ yra sužaidęs dvejomis rungtynėmis mažiau.

Į ketvirtą A grupės vietą, kuri garantuoja kelialapį į atkrintamąsias varžybas, pakilo „Granitas-Karys“. Kauniečių sąskaitoje – 6  taškai po 7 rungtynių.

Granitas_Ogre_6

„Granito“ rankininkai šeštadienį 33:21 nugalėjo ir į penktą vietą nustūmė ASK klubą. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 10 įvarčių pelnęs Manvydas Lazauskas. Po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Modestas Štarolis ir Matas Jurkevičius. Kitose rungtynėse „Granitas“ minimaliu skirtumu 34:33 palaužė „Ogre“ komandos pasipriešinimą. M. Štarolis pelnė 10 įvarčių, po 7 įvarčius surinko M. Jurkevičius ir Karolis Grigas.

„Sužaidėme labai geras rungtynes. Vadovavomės trenerio planu ir pataikėme savo metimus. Mums tai buvo labai svarbios pergalės“, – teigė „Granito“ žaidėjas M. Lazauskas.

B grupėje susitiko Lietuvos ir Estijos čempionai. „Šviesa“ svečiuose pralaimėjo „Polva Serviti“ klubui 24:32. Vilniečiams Eimantas Sinkevičius pelnė 6 įvarčius, 4 įvarčius įmetė Tomas Bernatavičius.

Polva_Sviesa_5

„Nesugebėjome rasti žaidimo ritmo po mėnesį trukusios pertraukos. Gynyba buvo nebloga, vartininkas mums labai padėjo, bet puolime darėme per daug klaidų. Po mūsų netinkamų sprendimų, netikslių perdavimų varžovai pelnė greitus įvarčius. Tai ir lėmė tokį rezultatą. Rungtynės su lyderiais buvo geras pasiruošimas artėjančioms kovoms“, – tvirtino rezultatyviausiai „Šviesos“ gretose žaidęs E. Sinkevičius.

Per 7 rungtynes 9 taškus iškovoję „Šviesos“ rankininkai grupėje dalijasi 2-3 vietas su estų „Tapa“ komanda. Nuo pirmaujančio „Polva Serviti“ klubo vilniečiai atsilieka 5 taškais.

Varžybų rezultatai