Baltijos lygoje pakeista varžybų sistema ir paaiškėjo pogrupiai

2022-08-11

Baltijos rankinio lygoje (BHL) paaiškėjo 2022-2023 m. sezono dalyviai, pakeista varžybų sistema ir pogrupių sudėtis. Kaip ir praėjusį sezoną, BHL rungtyniaus 13 komandų – po penkias iš Lietuvos ir Estijos bei trys iš Latvijos.

Baltijos lygoje Lietuvai ir toliau atstovaus penki klubai, išlaikę kvotą pagal praėjusį sezoną pasiektus rezultatus. BHL rungtyniaus praėjusį sezoną bronzos medalius iškovoję Vilniaus „Šviesos“ rankininkai, taip pat į finalinį ketvertą patekęs Klaipėdos „Dragūnas“ bei Kauno „Granitas-Karys“ ir Alytaus „Varsa“. Lygoje debiutuos Vilniaus „Amber“ komanda, kuri pakeis HC „Vilnių“.

Sviesa_Granitas_11

„Šį sezoną keičiasi Baltijos lygos varžybų sistema. Praėjusį sezoną vyko du ratai ir visos komandos tarpusavyje susitiko dukart – namuose ir svečiuose. Bet stipriausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos patyrė per didelį krūvį, nes reikėjo žaisti ne tik Baltijos lygoje, bet ir nacionaliniuose čempionatuose bei Europos taurių turnyruose. Todėl artėjantį sezoną varžybos vyks pogrupiuose, tada aštuonios komandos pateks į ketvirtfinalį, o čempionai paaiškės finalinio ketverto varžybose“, – naują varžybų sistemą pristatė naujasis BHL direktorius Tadas Jansonas.

Pagal praėjusį sezoną pasiektus rezultatus, lygos dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius. A grupėje žais „Dragūnas“, „Granitas-Karys“ ir „Amber“, Estijos „Viljandi“ ir „Tallas/Mistra“ bei Latvijos „Ogre“ ir „Zemessarde“. B grupėje rungtyniaus „Šviesa“ ir „Varsa“, Estijos „Polva“, „Tapa“ ir „Tallin“ bei Latvijos „Dobele“.

Pasikeitusi BHL varžybų sistema įtakos ir Lietuvos čempionato tvarkaraštį. BHL rungtyniaujantys klubai Lietuvos čempionatą pradės nuo pat sezono pradžios. Praėjusį sezoną Baltijos lygoje rungtyniavusios komandos kovas šalies čempionate pradėjo tik nuo atkrintamųjų varžybų.

„Baltijos rankinio lyga gyvuoja nuo 1996 metų. Per visą lygos istoriją, joje žaidė ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos, bet ir Suomijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos klubai ir net Grenlandijos rinktinė. Tačiau 2020 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos rankinio federacijos įkūrėme Baltijos rankinio asociaciją ir nusprendėm koncentruotis tik į mūsų trijų valstybių rankinio populiarinimą. Tokia sistema pasiteisino. Kiekvieną sezoną Baltijos lyga vis labiau populiarėja ir tampa prestižine visose trijose valstybėse. Daugėja žiūrovų tiek arenose, tiek ir prie ekranų, lyga tampa patraukli rėmėjams ir padeda tobulėti geriausiuose šalių klubuose rungtyniaujantiems rankininkams“, – teigia Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

Reguliarusis BHL sezonas startuos rugsėjo 24 d., o baigsis 2023 m. vasario 26 d. Po keturias geriausias grupių komandas pateks į ketvirtfinalį. Baltijos lygos čempionai paaiškės balandžio 15-16 d. vyksiančiose finalinio ketverto varžybose. Teisę organizuoti finalinį ketvertą įgis reguliariojo sezono nugalėtojai.

Varžybų rezultatai