Baltijos lygoje – pakilo lygis ir čempionato kokybė

2016-09-23

 

Audinga Kniubaitė (ACME-Žalgiris)Trečiadienį Garliavoje ir penktadienį Gardine startavo 2017 m. Baltijos lygos moterų rankinio čempionatas. Ir jo starte nemažai naujovių – išsiplėtė dalyvių skaičius iki šešių kolektyvų, tuo pačiu padidėjo rungtynių skaičius savaitgaliais ir aplamai jų bus sužaista rekordiškai daug – virš 80. Kiekviena komanda turo metu šeštadienį ir sekmadienį turės sužaisti po dvejas rungtynes per dieną, o prieš turo pradžią dar tarpusavio mačą – po vieną susitikimą, visumoje penkerios rungtynės. Išties teks ekipoms atlaikyti nemažą krūvį per trumpą laiką.

Šiame sezone išaugus komandų ir šalių skaičiui pakilo čempionato lygis bei kokybė. Prie Lietuvos kolektyvų Kauno „ACME-Žalgiris“, Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“, Baltarusijos trejukės HC „Gomel“, Minsko „BNTU-BelAZ“, Gardino „Gorodničanka“ prisijungė Ukrainos moterų elito klubas Lvovo „Galyčianka“ekipa.

Pirmasis turas  rugsėjo 23-25d. Gardine, po to spalio 28-30d. visas komandas priims lygos debiutantės Lvovo rankininkės, gruodžio 2-4d. žais Minske, sausio ir vasario pabaigoje Lietuvoje – Garliavoje – sausio 27-29d. ir Kaune – vasario 24-26d., o finalinis turas vyks praėjusio sezono čempionių mieste Gomelyje – kovo 31d. balandžio 2d.

Komandos penkiuose turuose tarpusavyje susitiks ratų sistema po vieną kartą, o paskutiniame ture Gomelyje jos rungtyniaus kiek kitaip. Pirmiausia varžysis atkrintamosiose varžybose, vėliau pusfinalis bei paskutiniąją varžybų dieną finalai dėl lygos čempionų vardų bei bronzos medalių.

Kokios galimybės Lietuvos ekipoms kautis dėl Baltijos lygos apdovanojimų dabar sunku pasakyti, nes abu klubai savo sudėtyse patyrė nemažai pasikeitimų. Šalies čempionių žalgiriečių gretose neliko beveik viso septynetuko, tai kapitonės Gabijos Vidūnaitės, prityrusios vartininkės Kristinos Kvedarienės, toliašaudės Daivos Drevinskienės, Neringos Palionytės, o taip pat Ritos Oksaitės ir kitų.

Garliavos kolektyvas patyrė bene didžiausią nuostolį atakoje, tai pastarųjų kelerių metų Lietuvos čempionatų geriausios ir rezultatyviausios puolėjos Dianos Šatkauskaitės, kuri nuo šiol bandys legionierės duonos Islandijoje. Neteko ir vienos pagrindinių vartininkių Evelinos Stukaitės, kuri perėjo į „ACME-Žalgiris“ kolektyvą ir keleto kitų.

Todėl mūsiškėms bus ganėtinai sunku konkuruoti su pajėgiomis Baltarusijos komandomis, gal tik išskyrus „Gorodničanką‘, kuri dar vis negali atsigauti  po ankstesnių sezonų, kai buvo smarkiai „apiplėšta“ turtingesnių ir galingesnių klubų.

Čempionato debiutantės Lvovo „Galyčianka“, tai Ukrainos moterų rankinio lygos viena lyderių, kuri kaip ir „ACME-Žalgiris“ dalyvavo tame pačiame EHF Cup turnyre, bet po antrosios  kovos Lenkijoje ukrainietės turėjo pasitraukti iš senojo kontinento taurės varžybų , nes pralaimėjo antrąją kovą Šcecino „Pogon Baltica“ komandai santykiu  20:24. Namie buvo laimėjusios 24:22. Tai taip pat galingas kolektyvas ir sieks čempionate pačių aukščiausių vietų.

Trečiadienį pirmosios Baltijos lygos rungtynės tarp HC „Garliava SM-CASCADA“ ir „ACME-Žalgiris“ komandų pasibaigė kauniečių pergale rezultatu 25:20(12:9).

Šeimininkėms net 7 įvarčius pelnė Emilė Aglinskaitė, 5 – Ugnė Slavėnaitė, po 3 – Laura Masiulevičiūtė ir Greta Rinkevičiūtė, po 1 – Kamilė Bušaitė ir Evelina Dževerakaitė.

Kauniečių gretose taikliai žaidė Inesa Verbovik (7 įv.), Greta Burkaitė (6 įv.), Audinga Kniubaitė (4 įv.), Dovilė Ilčiukaitė ir Klaudija Šidlauskytė (po 3 įv.), Simona Jaškūnaitė ir Viltė Lubytė (po 1 įv.).

Gardine šeštadienį „ACME-Žalgiris“ susitiks su BNTU-BelAZ“ ir HC „Gomel“ klubais, o sekmadienį su „Galyčianka“ ir „Gorodničanka“ kolektyvais.

Garliavos rankininkės atitinkamai susikaus su „Gorodničanka“ ir „BNTU-BelAZ“ ekipomis, o sekmadienį su HC „Gomel“ ir „Galyčianka“ komandomis.

Varžybų rezultatai