Baltijos lygos ketvirtfinalį pergalėmis pradėjo „Dragūno“ ir „Šviesos“ rankininkai

2022-03-27

Baltijos rankinio lygoje (BHL) prasidėjo atkrintamosios varžybos. Ketvirtfinalyje Klaipėdos „Dragūnas“ susitinka su Kauno „Granitu“, o Vilniaus „Šviesos“ rankininkai su latvių Duobelės „Tenax“ komanda.

Dragunas_Granitas_9

Čempionų titulą ginantys „Dragūno“ rankininkai ketvirtfinalį pradėjo įtikinama pergale. Jau pirmame kėlinyje namuose žaidę klaipėdiečiai įgijo 5 įvarčių persvarą prieš „Granitą“, o antrame kėlinyje dar padidino persvarą. „Dragūnas“ prieš atsakomąsias rungtynes susikrovė 7 įvarčių pranašumą 31:24.

„Įgijome nemažą persvarą, bet tai dar tik pirma ketvirtfinalio pusė ir viską lems atsakomosios rungtynės Kaune. Antrame kėlinyje neišnaudojome dar kelių gerų progų. Galėjome geriau realizuoti progas ir susikrauti dar didesnę persvarą. Bet nereikia varyti Dievo į medį. Septynių įvarčių pranašumas yra tikrai gerai. Dabar reiks išlaikyti šaltą protą ir persvarą Kaune“, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

„Nuvylė tiek rezultatas, tiek vaizdas aikštėje. Galbūt trys savaitės be rungtynių mus išmušė iš vėžių. Nesiklijavo žaidimas nei puolime, nei gynyboje. Netgi noro trūko, ko mums anksčiau niekada netrūkdavo. Tiesiog neatpažįstama komanda ir neatpažįstami žaidėjai. Turim savaitę viską pakeisti ir namuose turėsime parodyti kitą veidą. Sieksime žūtbūtinio revanšo, nes dviejų rungtynių iš eilės taip blogai negalime sužaisti“, – teigia „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

„Dragūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 7 įvarčius pelnę ukrainietis Danylo Hlušakas ir Laurynas Simonavičius, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo ukrainietis Seyedas Naghavialhosseini. „Granito“ gretose rezultatyviausias buvo Manvydas Lazauskas, įmetęs 6 įvarčius, Deividas Jovaišas ir Marius Kairys surinko po 4 įvarčius.

Dragunas_Granitas_11„Ukrainiečiai tikri kovotojai ir savo darbo profesionalai. Karas Ukrainoje labai suvienijo mūsų komandą, nes savo komandoje turime net keturis ukrainiečius. Treneriai ir žaidėjai gal net labiau pradėjome juos mylėti ir jie už tai atsilygina geru žaidimu ir aikštėje atiduoda visas jėgas“, – tvirtina „Dragūno“ treneris G. Cibulskis.

Kitame ketvirtfinalyje Lietuvos čempionai „Šviesos“ rankininkai Latvijoje 32:27 nugalėjo Duobelės „Tenax“ komandą. Vilniečiams Eimantas Sinkevičius pelnė 7 įvarčius, 6-is įmetė Skirmantas Plėta, po 5-is Šarūnas Ugianskis ir Tadas Rasakevičius.

„Manau, kad varžovus pergudravome taktiškai abiejose aikštės pusėse. Gerai veikė mūsų gynyba ir vykdėm ką buvome sutarę. Leidom jiems mesti iš toliau, o mūsų vartininkai šiandien patikimai gynė vartus. Puolime gerai judėjome be kamuolio ir neveikė jų aikštės gynyba. Vienu metu pirmavome net 8 įvarčiais, tačiau latviams pavyko sumažinti atsilikimą, kai jie pakeitė taktiką. Pergalė svečiuose labai svarbi, bet ketvirtfinalio nugalėtojas dar tikrai nėra aiškus. Namuose reiks viską pradėti iš naujo“, – sakė „Šviesos“ rankininkas Valdas Drabavičius.

Atsakomosios ketvirtfinalių rungtynės, po kurių paaiškės visi finalinio ketverto dalyviai, vyks balandžio 2 dieną Vilniuje ir Kaune.

Tiesioginius kelialapius į balandžio 23-24 d. Viljandyje vyksiantį BHL finalinį ketvertą iškovojo reguliariajame sezone pirmąsias dvi vietas užėmusios Estijos „Viljandi“ ir „Serviti“ komandos.

Klaipėdos „Dragūno“ klubo nuotraukos

Varžybų rezultatai