Baltijos lygos kovos atvyksta į Lietuvą

2017-02-23

Tiek moterų, tiek vyrų rankinio komandų šį savaitgalį laukia Baltijos pirmenybių kovos. Į Lietuvą atvyksta Gintaro Savukyno treniruojama Ryhimiahio „Cocks“ ekipa, kuri šeštadienį testuos Kauno „Granitą – Karį“, o sekmadienį Vilniuje susitiks su VHC „Šviesos“ ekipa. Tuo tarpu pajėgiausių Lietuvos moterų komandų per ateinančias tris dienas laukia tikras rungtynių maratonas – jos sužais net po penkis sutikimus.

„Cocks“ Baltijos lygoje dar nepralaimėję

savukynasBaltijos rankinio lygoje Ryhimiahio rankininkai kol kas atrodo išties užtikrintai, per 6 jau sužaistas rungtynes jie taip ir neišbarstė nė vieno taško ir laimėjo visus kartus. Spalio pradžioje vykusius pirmuosius susitikimus su lietuvių ekipomis „Cocks“ taipogi laimėjo užtikrintai. Kauno „Granitą – Karį“ suomiai įveikė rezultatu 33:24, o Vilniaus VHC „Šviesa“ savąjį susitikimą pralaimėjo 33:19. Nei Kauno, nei Vilniaus ekipos nesugebėjo tuomet sustabdyti vieno iš suomių klubo lyderio Teemu Tammineno, kuris į „Granito – Kario“ vartus kamuolį siuntė 11 kartų, į „Šviesos“ – 9.  Vienintelė ekipa, kuri Baltijos rankinio lygoje kol kas sugebėjo pasipriešinti „Cocks“ yra Polvos „Serviti“. Prieš šį Estijos klubą suomiai laimėjo minimaliu skirtumu 32:31.

Prieš kelionę į Lietuvą Gintaro Savukyno treniruojama „Cocks“ ekipa patyrė labai apmaudų pralaimėjimą EHF taurės rungtynėse su MT „Melsungen“ rankinio klubu.  Namuose žaidę „Cocks“ nusileido varžovams rezultatu 28:29. Rezultatyviausiai Ryhimiahio klube žaidė Niko Ronnbergas, pelnęs 8 įvarčius. Tai buvo antrasis „Cocks“ pralaimėjimas EHF taurės grupių etapo starte. Prieš tai buvo 24:30 nusileista Ispanijos „Helvetia“ rankininkams.

granitasLietuvos klubų situacija prieš šias paskutiniąsias B grupės rungtynes yra gana skirtinga. Kauno „Granitas – Karys“ laimėjęs paskutiniąsias tarpusavio rungtynes prieš „Šviesą“ užsitikrino patekimą į kitą etapą. Jei pavyktų iškovoti pergalę prieš galingą Suomijos klubą, palankiai susiklosčius aplinkybėms, Kauno klubas dar gali pakilti ir iki trečiosios vietos grupėje. Tuo tarpu VHC „Šviesa“ šiame susitikime žais jau tik dėl garbės. Kad ir kaip pasibaigtų rungtynės Vilniuje, „Šviesa“ iš B grupės dugno jau nebepakils.

2017-02-25 17:00 val. Kauno „Granitas – Karys“ – Ryhimiahio „Cocks“ (Kauno sporto halė).

2017-02-26 14:00 val. Vilniaus VHC „Šviesa“ – Ryhimiahio „Cocks“  (Lietuvos edukologijos universitetas).

„ACME – Žalgiris“ ir Kauno raj.  HC „Garliava –Cascada“ per tris dienas sužais po penkerias rungtynes

klaudijaBaltijos moterų lygos pirmenybės ir vėl atvyksta į Lietuvą, tik šįkart susitikimai jau vyks ne Garliavoje, o Lietuvos veterinarijos akademijos salėje. Prieš šio turo rungtynes geresnėje padėtyje yra Kauno „ACME Žalgiris“ merginos, kurios po 15 sužaistų rungtynių yra surinkę vienuolika taškų ir užima 4 vietą turnyrinėje lentelėje. Garliavos ekipa yra vos viena vieta žemiau, tačiau po lygiai tiek pat sužaistų rungtynių yra iškovoję šešis taškus. Tai yra paskutinysis reguliaraus sezono turas, po kurio lauks jau atkrintamųjų varžybų kovos Gomelyje.

Būtent tarpusavio rungtynėmis šį tris dienas vyksiantį maratoną ir pradės Lietuvos ekipos. Paskutinį kartą šios dvi komandos susitiko visai neseniai – LRF „Basement“ taurės finale ir tuomet pergalę iškovojo Kauno „ACME – Žalgiris“ 32:30.

Rungtynių tvarkaraštis:

Vasario 24 d.

18:50 val. „ACME-Žalgiris“ – HC „Garliava –Cascada“

Vasario 25 d.
10:00 val. „BNTU-BelAZ“ – „ACME-Žalgiris“
11:20 val. „Gorodnichanka“ – HC „Garliava –Cascada“

14:00 val. HC „Garliava –Cascada“ – „BNTU-BelAZ“
16:40 val. „ACME-Žalgiris“ – HC „Gomel“

Vasario 26 d.
10:00 val. „Galatnychanka“ – HC „Garliava –Cascada“
12:00 val. „ACME-Žalgiris“ – „Galatychanka“
14:00 val. HC „Gomel“ – HC „Garliava –Cascada“
15:20 val. „ACME-Žalgiris“– „Gorodnichanka“

Varžybų rezultatai