Baltijos lygos pirmuose turuose pergales iškovojo tik sostinės komandos

2022-09-26

Prasidėjo Baltijos rankinio lygos (BHL) sezonas. BHL šį sezoną varžosi 12 komandų – penkios iš Estijos, keturios iš Lietuvos ir trys iš Latvijos. Pirmieji du turai vyko Lietuvoje ir Estijoje.

Viena B grupės lyderių tapo Vilniaus „Šviesa“. Praėjusio sezono BHL prizininkai iš Estijos parsivežė 3 taškus. Pirmą susitikimą su „Tapa“ ekipa vilniečiai baigė lygiosiomis 30:30. Rezultatyviausiai „Šviesos“ gretose žaidė Valdas Drabavičius, pelnęs 7 įvarčius. 6 įvarčius įmetė Šarūnas Ugianskis.

BHL. Tapa-Sviesa

Antrose rungtynėse „Šviesa“ 29:27 įveikė „Tallinn“ klubą. Nugalėtojams Š. Ugianskis pelnė 8 įvarčius, Lauryno Palevičiaus sąskaitoje 7 įvarčiai.

„Į Estiją važiavome laimėti abejas rungtynes. Deja, pirmas sužaidėme lygiosiomis. Sunku įsivažiuoti į žaidybinį ritmą, nes po LRF Supertaurės rungtynių turėjome kelių savaičių pertrauką. Dėl to ir žaidimo kokybė dar prasta. Darome per daug taktinių ir techninių klaidų. Bet tikiu, kad dar įsibėgėsime“, – teigė Lietuvos čempionų treneris Žygimantas Sinkevičius.

BHL. Tallinn-Amber_2

Istorinę pergalę iškovojo BHL debiutantai Vilniaus „Amber“ rankininkai. „Amber“ svečiuose 25:24 įveikė „Tallinn“ ekipą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė legionierius iš Ukrainos Serhijus Sedčenko, pelnęs 7 įvarčius.

„Labai sunkių rungtynių pabaigoje sėkmė buvo mūsų pusėje. Labai džiaugiamės, kad laimėjome pirmąsias sezono rungtynes. Mūsų vartininkas atliko nuostabų darbą. Kiti žaidėjai taip pat žaidė puikiai. Turime dar tobulinti daug detalių, kad ateityje mūsų žaidimas gerėtų“, – pergale džiaugėsi „Amber“ komandos treneris Gintaras Paškevičius.

Antrose rungtynėse „Amber“ rezultatu 20:33 pralaimėjo „Tapa“ komandai. S. Sedčenko pelnė 6 įvarčius ir vėl buvo rezultatyviausias Vilniaus ekipoje. Per dvejas rungtynes 2 taškus iškovoję „Amber“ rankininkai B grupėje užima 4 vietą.

Nesėkmingai BHL startas susiklostė A grupėje rungtyniaujantiems Kauno „Granitui-Kariui“ ir Klaipėdos „Dragūnui“. Lietuvos klubai namuose turėjo pripažinti Estijos komandų pranašumą.

BHL. Dragunas_Mistra_1

2021 m. BHL čempionai ir praėjusio sezono finalinio ketverto dalyviai „Dragūno“ rankininkai pirmose rungtynėse minimaliu skirtumu 25:26 pralaimėjo „Mistra“ ekipai. Gytis Šmantauskas šeimininkams pelnė 7 įvarčius. Antrame susitikime klaipėdiečiai 21:30 turėjo pripažinti čempiono titulą ginančio „Viljandi“ pranašumą. Orestas Biknius „Dragūnui“ pelnė 5 įvarčius.

„Turime kažkokią ligą, kuri trukdo įmesti laisviems. Klystame lygioje vietoje. Labai gaila, kad neturėjome lyderio. Kai komandai sunku, nėra į ką atsiremti. Kad ir kaip bandžiau užvesti komandą, motyvuoti ir gražiais žodžiais, ir keiksmais, niekas neveikė. Gaila, kad namuose nepavyko iškovoti taškų“, – emocingai kalbėjo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

BHL. Granitas_Viljandi

Taškų neiškovojo ir Lietuvos vicečempionai Kauno „Granito“ rankininkai. Pirmose rungtynėse „Granitas“ tik po labai atkaklios kovos pralaimėjo „Viljandi“ klubui rezultatu 27:29.

„Buvo labai lygios rungtynės ir pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą. Pralaimėjome dėl prasto metimų realizavimo ir prasto darbo gynyboje. Šiame sezone laukia daug iššūkių“, – teigė „Granitą“ treniruojantis Vaidotas Grosas.

Antrose rungtynėse „Granitas“ 25:32 nusileido „Mistra“ komandai. Abejose rungtynėse rezultatyviausiai Kauno ekipos gretose žaidė Modestas Štarolis. Per dvejas rungtynes 15 įvarčių surinkęs M. Štarolis tapo rezultatyviausiu BHL rankininku.

Kitas BHL turas vyks spalio 22-23 d.

Visas Baltijos lygos rungtynes galite stebėti BHL YouTube kanale.

Varžybų rezultatai