Baltijos lygos vadovas U.Sitsi: esu tikras, kad naujokai bus pajėgūs mesti iššūkį

2020-08-11

Iki Baltijos rankinio lygos (BRL) pirmenybių pradžios liko kiek daugiau nei 3 savaitės. Naujo formato čempionatas startuos jau rugsėjo 2 dieną.

Sviesa v TenaxDvylika komandų (po 4 iš kiekvienos Baltijos šalies), viena prieš kitą žais dviejų ratų sistema. Vėliau 8 stipriausios komandos susitiks ketvirtfinalio etape, o čempionatas finišuos finalo ketverto varžybomis pavasarį.

Pastarąjį kartą Baltijos čempionate tik trijų šio regiono šalių komandos žaidė dešimtajame dešimtmetyje – vėliau jungėsi komandos iš Baltarusijos, Ukrainos ar Suomijos.

Nuo šių metų Baltijos lygos varžybose dalyvaus tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos.

„Jau keletą metų kalbėjomės apie tokią galimybę, tačiau finansiškai daugeliui klubų dalyvauti tokiose pirmenybėse buvo per didelė našta. Dabar esame tikrai laimingi, kad turime po 4 komandas iš kiekvienos šalies.

Puiku ir tai, kad esant tokiai sudėtingai situacijai dėl plintančio viruso, visos ekipos sutiko žaisti dviejų ratų sistema. Visos komandoms tai bus galimybė žaisti su aukšto lygio varžovais viso sezono metu“, – kalbėjo BRL vadovas Urmo Sitsi.

Praėjusiais metais sukurta Baltijos rankinio asociacija (BRA), kuriai ir patikėtas lygos valdymas. Visų trijų šalių federacijos yra įtrauktos į valdymą bei prisideda prie lygos vytymo. Taip pat suburta komanda, kuri atsakinga už lygos komunikaciją bei marketingą.

„Neturime iliuzijų, kad mūsų iškart laukia dideli pinigai. Dėjome pirmuosius žingsnius rinkodaroje ir rėmėjų paieškose, tačiau suprantame, kad viskam reikia laiko ir esame pasiruošę žengti žingsnį po žingsnio ieškant ilgalaikių partnerių.

Džiugu tai, kad visos komandos rado resursų dalyvavimui ir stiprinasi prieš sezono pradžią. Esu tikras, kad visi naujokai sugebės mesti iššūkį ir lygos senbuviams. Laukia daug gero ir įdomaus rankinio“, – reziumavo U.Sitsi.

Mūsų šaliai pirmenybėse atstovaus Klaipėdos „Dragūnas“, Vilniaus VHC „Šviesa“, Kauno „Granitas-Karys“ ir Alytaus „Varsa-Stronglasas“, Latvijai – Dobelės „Tenax“, Rygos „Celtnieks“, Ludzos „Latgols“, Ogrės HK „Ogre“, o Estijai – Kehros „Horizon“, Viljandžio „Viljandi“, Polvos „Serviti“ bei Tapos SK „Tapa“.

Varžybų rezultatai