Baltijos rankinio lygoje – atkaklūs Lietuvos komandų derbiai

2022-12-19

Baltijos rankinio lygoje (BHL) įpusėjo reguliarusis sezonas. Paskutiniame ture šiais metais tarpusavyje susitiko Lietuvos komandos. Jų rungtynių rezultatai įtraukti ir į Lietuvos čempionato įskaitą.

Dragunas_Granitas_1

A grupėje rungtyniaujantys Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Karys“ susigrūmė uostamiestyje. Pergalę rezultatu 29:26 (14:12) iškovojo šeimininkai. Rezultatyviausiai „Dragūno“ gretose žaidė 7 įvarčius pelnęs Mykolas Lapiniauskas, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Gytis Šmantauskas ir ukrainietis Danilas Plakhotinas. „Granito“ komandai 7 įvarčius surinko Matas Jurkevičius, po 4 – Modestas Štarolis ir Andrius Montvilas.

„Rungtynės buvo klampios. Pirmame kėlinyje „perdegė“ mūsų vartininkas Maksimas Lobchukas, bet mus išgelbėjo Benediktas Pakalniškis. Tai buvo jo rungtynės. Mums pavyko laimėti. Vyrai šaunuoliai, kad kovojo iki galo. Malonu baigti šiuos metus dviguba pergale. Tai šventės bus ramios. Didelis ačiū ir sirgaliams už palaikymą, jie irgi daug prisidėjo prie pergalės“, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Dragunas_Granitas_4

„Kol nerealizuosim susikuriamų progų, tol nieko nelaimėsim. Gynyboje žaidėme gerai ir mums gelbėjo vartininkai. Atakoje taip pat neblogai žaidžiam ir sukuriam geras progas. Bet nepelnom įvarčių. Tikiuosi po Naujų metų vyrai supras kad reikia daugiau dirbti treniruotėse ir taisyti klaidas. Baltijos lygoje dar niekas neprarasta – liko dar 5 rungtynės. Jeigu ištaisysim klaidas, galim tikėtis geresnių rezultatų“, – tvirtino „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Per 5 rungtynes 6 taškus surinkęs „Dragūnas“ A grupėje užima 3 vietą. 2 taškus turintis „Granitas“ grupėje yra priešpaskutinis penktas. Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos.

Amber_Sviesa_1

B grupėje į 2 vietą pakilo per 6 rungtynes 9 taškus iškovoję Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Sostinės derbyje „Šviesa“ 34:28 (20:14) nugalėjo HC „Amber“ ekipą. Valdas Drabavičius nugalėtojams pelnė 9 įvarčius, po 5 įvarčius pridėjo Tadas Rasakevičius ir Laurynas Palevičius. „Amber“ komandoje po 6 įvarčius pelnė Antonas Tsitko ir Ernestas Jančiukas.

„Rungtynės buvo kaip amerikietiški kalneliai. Rungtynes pradėjome gerai, bet paskui sustojom. O Baltijos lygoje silpnų varžovų nėra. Esu patenkintas, kad laimėjome paskutines metų rungtynes“, – teigė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Darėme per daug klaidų. O žaidėme prieš Lietuvos čempionus, kurie turi labai daug patirties. Mes stengėmės ir kovojome. Bet padarėme tokių klaidų, kurių varžovai neatleidžia, o patys tokių nedaro. Savo debiutiniu sezonu Baltijos lygoje kol kas esame gan patenkinti. Po Naujų metų stengsimės iškovoti daugiau taškų“, – sakė 2 taškus turinčio BHL debiutanto „Amber“ treneris Gintaras Paškevičius.

Polva_Amber

Grupėje 5 vietą užimantys „Amber“ rankininkai kitose rungtynėse svečiuose 19:30 (6:17) pralaimėjo visas šešias pergales iškovojusiam grupės lyderiui Estijos čempionui „Polva Serviti“ klubui. Vilniečių gretose rezultatyviausi buvo legionieriai. Ukrainietis Serhijus Sedčenko ir egiptietis Fathy Mahfouzas Mahmoudas pelnė po 5 įvarčius.

Po paskutinių šiais metais rungtynių Lietuvos rankinio lygoje – dvivaldystė. Čempionate pirmauja po 13 taškų turintys „Dragūnas“ ir Alytaus „Varsa-Stronglasas“. Lyderiai po vieną tašką prarado tik tarpusavio rungtynėse sužaidę lygiosiomis. Trečioje vietoje esanti čempionė „Šviesa“ nuo lyderių atsilieka 3 taškais. Ketvirtoje pozicijoje esantį „Granitą“ nuo lyderių skiria 5 taškai.

Rankininkų kovos Lietuvos čempionate ir Baltijos lygoje atsinaujins po Naujų metų.

Varžybų rezultatai