Belgijoje rungtyniaujanti Renata Jatulevičė: „Manau, kad Lietuvos rankininkai yra pajėgesni, tačiau bet kokiu atveju lengvo pasivaikščiojimo mūsiškiams tikrai neverta tikėtis“
Lietuvos moterų rinktinės vartininkė Renata Jatulevičė jau penktus metus gyvena ir tuo pačiu rungtyniauja garsiajame Belgijos uostamiestyje Antverpene. Lietuvaitė sutiko papasakoti mums apie moterų lygos skirtumus, augantį belgų susidomėjimą šiuo sportu bei žinoma apie artėjančias Lietuvos vyrų rinktinės rungtynes su Belgijos nacionaline rinktine.
Ką galėtumėt papasakoti apie Belgijos moterų rankinio lyga? Kokius pagrindinius skirtumus įžvelgiant lyginant su Lietuvos moterų rankinio pirmenybėmis?
Belgijoje yra daug rankinio divizionų (nuo mėgėjų iki aukščiausios lygos). Aukščiausioje lygoje yra 9 komandos, iš kurių 6 ekipos yra panašaus lygio. Tai padaro čempionatą gana įdomų ir patrauklų akiai. Deja, bet Belgijos moterų rankinio lygos lygis nėra itin aukštas, nes dauguma žaidėjų turi pagrindinius darbus, o rankinis yra tik kaip hobis. Belgijoje dominuoja futbolas ir dviračių sportas, tačiau nuo kovo mėnesio rankinis oficialiai grįžo į Top sporto kategoriją. Belgijos rankinio lygį būtų galima palyginti su Baltijos moterų lyga. Lyginant su LMRL – Belgijos rankinio lyga turi daugiau panašaus lygio komandų ir dėl to sunku nuspėti favoritus.
Kaip atsitiko, jog iš Lietuvos keliai pasuko būtent į šią šalį?
Po studijų LEU universitete nutariau pabandyti laimę užsienyje ir mano draugė iš „Eglės – Šviesos“ komandos Sandra Ruginytė pasiūlė išmėginti savo jėgas Belgijos čempionate „DHW Antwerpen“ komandoje. Taip ir atsitiko, kad jau penktus metus rungtyniauju Belgijoje.
Nors Belgija negarsėja kaip rankinio šalis, tačiau pastaruoju metu šios šalies klubai tarptautiniuose turnyruose atrodo gana neblogai. Ar galima teigti, jog kyla šios šalies rankinio lygis?
Faktą, kad Belgijos rankinio lygis kyla atspindi ir tai, kad jis sugrįžo į Top sportą Belgijoje. Vyrų rankinis yra gausiai lankomas žiūrovų, žaidėjai pasirašo kontraktus su Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių klubais. Belgijos vyrų rankinio klubai žaidžia ne tik šalies čempionate, tačiau ir Benelygoje, kurioje komandos yra dar pajėgesnės. Vien tai, kad šių metų Benelygos „final four“ 3 klubai buvo Belgijos rodo tai, kad šios šalies rankinio lygis tikrai kyla aukštyn.
Europos čempionato atrankoje Belgijos vyrų nacionalinė rinktinė sugebėjo mesti rimtą iššūkį pasaulio čempionams prancūzams. Kokio atgarsio tai susilaukė šalyje?
Apmaudu, kad vis dėlto nepavyko nugalėti, nors buvo dideli šansai iškovoti pergalę tose rungtynėse. Dauguma belgų mano, kad rungtynių baigtį nulėmė teisėjai, tačiau visi džiaugiasi ir tokiu rinktinės pasiekimu. Šios rungtynės ilgam išliks Belgijos rankinio aistruolių atmintyje. Ir nors Belgijos nacionalinė vyrų rankinio komanda kol kas nerodo labai aukštų pasiekimų, tačiau surenka pilną areną žiūrovų, todėl rungtyniauti Belgijoje visiems būna gana sunku.
Kaip jūs vertintumėt lietuvių vyrų rinktinės galimybės rungtynėse tiek Belgijoje, tiek Lietuvoje?
Visada norisi palankaus rezultato savo šalies labui. Juolab, jog visi suprantam kokios svarbos tai rungtynės mūsų šalies rinktinei. Tikiuosi, kad Lietuva iškovos svarbius taškus Belgijoje ir parsiveš pergalę. Manau, kad Lietuvos rankininkai yra pajėgesni, tačiau bet kokiu atveju lengvo pasivaikščiojimo mūsiškiams tikrai neverta tikėtis.
Ką išskirtumėt kaip belgų vyrų rinktinės stipriąsias ir silpnąsias puses?
Belgijos rinktinė turi gerą trenerį, įžaidėjai protingai išnaudoja linijos žaidėjus, taip pat gerus metikus. Tačiau jų greitasis puolimas gali būti silpnoji grandis žaidime. Reikia tikėtis, jog tuo ir pasinaudos mūsų šalies nacionalinė komanda.