Būti ar nebūti? Lietuvos rinktinei reikia laimėti bent dviejų įvarčių skirtumu

2015-06-12

ES_2015-06-10_236937

Pergalė dviejų įvarčių arba didesniu skirtumu. Tokia yra būtina sąlyga, kurią sekmadienį per rungtynes Minske su Baltarusijos komanda turės įvykdyti Lietuvos rankinio rinktinė, kad patektų į Europos čempionatą.

Galimybes iškovoti kelialapį į Lenkiją, kur 2016 metų sausį susirinks 16 stipriausių Europos komandų, mūsų šalies rankininkai išsaugojo ketvirtadienį palankiai pasibaigus Bosnijos ir Hercegovinos bei Baltarusijos rinktinių rungtynėms (jos baigėsi lygiosiomis 22:22).

Likus vienam turui iki varžybų pabaigos atrankos turnyro grupėje pirmauja 10 taškų surinkusi ir kelialapį jau užsitikrinusi Danija. Dėl antrojo kelialapio kovojančios Bosnija ir Hercegovina bei Baltarusija turi po 4 taškus, Lietuva – 2.

Paskutiniajame ture sekmadienį lietuviai žais Baltarusijoje, bosniai – Danijoje.

ES_2015-06-10_236300

Jei Lietuvos rinktinė laimės dviejų įvarčių arba didesniu skirtumu, o bosniai pralaimės, trys komandos surinks po 4 taškus, bet mūsiškiai atsidurs aukščiausiai dėl geresnio įmestų ir praleistų įvarčių skirtumo tarpusavio rungtynėse.

Jei lietuviai nugalės tik vieno įvarčio skirtumu, o bosniai pralaimės, pagal tą patį rodiklį tarp trijų komandų geriausi bus baltarusiai.

Mūsų šalies komandai pergalė nepadės tuo atveju, jei sekmadienį bent tašką iškovos Bosnijos ir Hercegovinos rankininkai.

Lietuvos rinktinė pirmąsias rungtynes baltarusiams namie pralaimėjo 28:30. Žaisdami su bosniais lietuviai pasidalijo po pergalę (svečiuose pralaimėjo 23:26, namie laimėjo 19:15), o abejos bosnių ir baltarusių rungtynės baigėsi lygiosiomis (25:25 ir 22:22).

Be 2-osios grupės nugalėtojos Danijos kelialapius į Lenkiją užsitikrino Vengrijos, Prancūzijos, Kroatijos, Norvegijos, Švedijos, Slovėnijos, Ispanijos, Vokietijos ir Serbijos rinktinės. Europos čempionate liko penkios laisvos vietos.

Varžybų rezultatai