„Cascada-Garliava“ po dvejų metų pertraukos susigrąžino Lietuvos taurę

2023-02-05

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro nugalėtoja tapo Kauno raj. „Cascada-HC Garliava“ komanda. Finale „Cascada-HC Garliava“ nuvainikavo praėjusių metų taurės laimėtoją Kauno „Žalgirį“.

HC Garliava M

Alytuje vykstančio LRF taurės finalinio ketverto lemiamose rungtynėse „Cascada-HC Garliava“ nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį ir neleido „Žalgirio“ komandai priartėti iki pat finalinės sirenos. „Cascada-HC Garliava“ šventė pergalę 36:24 (23:12).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kamilė Bušaitė ir Karolina Sparnauskaitė, pelniusios po 7 įvarčius, po 6 įvarčius įmetė Martyna Ustilaitė ir Mantė Voskresenskaja, po 3 – Greta Burkaitė ir Martyna Vaitkutė, 2 – Emilė Aglinskaitė, po 1 – Nida Jakubauskaitė ir Džoana Šiaučiūnaitė. „Žalgirio“ komandai 7 įvarčius pelnė Agnė Gudlinkytė, 4 – Austėja Narauskaitė, po 3 – Kamilė Rupeikaitė, Samanta Dunkulytė ir Karolina Čekuolytė, po 1 – Marija Čelpačenko, Lina Abramauskaitė, Vaida Repečkienė ir Audinga Kniubaitė.

2023-02-05 13-18-04 - 0245_M

„Mūsų žaidėjos išpildė viską, ką buvome sutarę. Merginos tikros šaunuolės. Aikštelėje gerai veikė ir planas A, ir planas B. Buvome pasiruošę, kad finale „Žalgiriui“ padės ir geriausia 2021 metų Lietuvos rankininkė Audinga Kniubaitė, bet turėjome ir atsarginį planą, jeigu jos nebus. Lietuvos taurės turnyras – jėgų pasitikrinimas įpusėjus sezonui. Finaliniame ketverte gali pasižiūrėti kur tu esi sezono viduryje. Pergalė rodo, kad mes einame teisingu keliu, kad teisingai treniruojamės ir kylame aukštyn. Šį sezoną jau iškovojome du trofėjus iš trijų – Supertaurę ir Lietuvos taurę. Sieksime laimėti ir patį svarbiausią – Lietuvos čempionatą“, – teigė 2020 ir 2021 metais Lietuvos taurę laimėjusios „Cascada-HC Garliava“ komandos trenerė Rita Urnikienė.

2023-02-05 13-18-51 - 0255_M

„Koks bebūtų rezultatas, žaidimas finale duoda daug patirties jaunoms rankininkėms. Finale nepavyko regzti atakas. „Garliavos“ komandai pavyko sustabdyti mūsų atakas, kamuolio judėjimą ir mums nepavykdavo kamuolio perduoti gerose pozicijose esančioms žaidėjoms. Kartais atlikdavome skubotus metimus ir ne visada spėdavome grįžti į gynybą. Kai puolime būna neparuošti metimai, kitos rankininkės to nesitiki ir būna nepasiruošusios grįžti atgal. Nors akcentavome greitą grįžimą atgal į gynybą, ne viską pavyko išpildyti dėl meistriškumo stokos, dėl geresnio varžovių fizinio pasirengimo, tiek ir dėl jaudulio. Nes daugumai mūsų žaidėjų tai pirmas finalas. Tikėsimės ne paskutinis“, – teigė „Žalgirio“ treneris Miglius Astrauskas.

2023-02-05 13-14-57 - 0219_M

Nuo 2012 metų „Žalgirio“ rankininkės Lietuvos taurę yra laimėjusios net 8 kartus – 2012-2018 ir 2022 metais.

LRF finalo rungtynių vaizdo įrašas

 

Varžybų rezultatai