„Cascada-HC Garliava SM“ – per žingsnį nuo aukso, bronzą laimėjo „Sostinės tauras“

2023-05-14

Lietuvos moterų rankinio čempionato finalo serijoje antrą pergalę iškovojo Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“ komanda. Garliaviškės svečiuose 35:26 (19:16) nugalėjo Vilniaus „Eglę“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0.

Egle_Garliava_1

Viešnios galingai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 5:0. Po šalto dušo atsigavusios vilnietės 27 min. sugebėjo išlyginti rezultatą 16:16. Tačiau tai buvo paskutinis kartas, kai švieslentėje degė lygus rezultatas. Antrame kėlinyje „Cascada-HC Garliava SM“ atitrūko ir persvarą išlaikė iki finalinės sirenos.

Nugalėtojas į priekį vedė 12 įvarčių pelniusi Karolina Sparnauskaitė, 8 įvarčius įmetė Martyna Vaitkutė, 5 – Mantė Voskresenskaja. „Eglės“ komandai Greta Makovskytė pelnė 9 įvarčius, Deimantė Burbaitė įmetė 5 įvarčius.

„Pradžioje rungtynių šiek tiek nesilaikėme trenerės nurodymų ir to, ką akcentavome prieš rungtynes. Pirmavome 5:0, bet skuboti sprendimai puolime, klaidos gynyboje ir pašalinimai iš aikštelės, leido varžovėms priartėti. Vėliau pagerinome gynybą, užpuolėme greitomis atakomis ir iškovojome įtikinamą pergalę. Buvo klaidelių, bet apibendrinant rungtynes, jos mums buvo gan geros“, – sakė rezultatyviausia rungtynių žaidėja K.Sparnauskaitė.

Egle_Garliava_6

Trečiosios finalo serijos rungtynės vyks gegužės 18 d. Garliavoje.

„Norisi laimėti namuose, bet laukiam sunkios kovos. Negalime iš anksto nusiteikti, kad nugalėtojos jau aiškios. Jeigu išeisime į aikštelę kaip nugalėtojos, tai galim skaudžiai nusvilti ir reiks vėl keliauti į Vilnių. Jokiu būdu negalime atsipalaiduoti ir aikštelę išeisime taip, lyg finalo serijos rezultatas yra 0:0“, – tvirtino K.Sparnauskaitė.

Egle_Garliava_5

Šį sezoną „Cascada-HC Garliava SM“ rankininkės dar nėra patyrusios pralaimėjimo. Reguliariajame sezone jos laimėjo visas dvylika rungtynių, o pusfinalio serijoje 2:0 pranoko Kauno „Žalgirį“. Be to „Cascada-HC Garliava SM“ šį sezoną jau laimėjo Supertaurę ir tapo Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro nugalėtoja.

Baigėsi kova dėl bronzos medalių

Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus SM „Sostinės tauras“. Mažajame finale „Sostinės tauras“ išvykoje 40:32 (19:18) nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir laimėjo seriją 2:0.

Sostines tauras_bronza_2

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 10 įvarčių pelniusi Silvija Mackonytė, po 7 įvarčius prie pergalės pridėjo Kamilė Stanelytė ir Singrida Kulikovaitė. „Žalgirio“ ekipai Samanta Dunkulytė pelnė 7 įvarčius, Austėja Narauskaitė – 6, Agnė Gudlinkytė – 5.

„Rungtynės buvo atkaklios ir labai įtemptos. Tik likus žaisti dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos mums pavyko atitrūkti nuo varžovių. Pavyko laimėti, nors lengvos serijos tikrai nesitikėjome ir galvojome, kad gali prireikti ir trečių rungtynių. Džiaugiamės iškovotais bronzos medaliais. Aišku, visada norisi kuo aukštesnės vietos, bet šį sezoną turime tenkintis tuo ką turime. Lyginant su praėjusiu sezonu pakilome viena pozicija aukštyn ir patekome tarp prizininkių“, – sakė „Sostinės tauro“ trenerė Ala Senvaitienė.

Sostines tauras_bronza

Čempiono titulą praradęs „Žalgiris“ tarp čempionato prizininkų nepateko pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį. Per šį laikotarpį „Žalgirio“ rankininkės net šešis kartus tapo Lietuvos čempionėmis. Tačiau prieš šį sezoną „Žalgirio“ komandoje neliko daugelio ilgamečių lyderių ir komandos branduolį sudarė jaunos rankininkės.

Varžybų rezultatai