„CBet“ LRF Supertaurėje „Granito – Kario“ ir „Dragūno“ akistata

2018-09-14

Šeštadienio popietę Garliavoje susirinks dvi stipriausios Lietuvos vyrų ir moterų rankinio ekipos, kurios susikaus dėl pirmojo šio sezono trofėjaus – „CBet LRF Supertaurės“. Merginų finale santykius aiškinsis Kauno „ACME – Žalgiris“ ir „Garliava SM – Cascada“, o vyrų finale susigrums Klaipėdos „Dragūnas“ ir „Granitas – Karys“.

dragunas granitas

Naujajam sezonui ekipos ruošėsi skirtingai

„Granito – Kario“ ir „Dragūno“ pasirengimai naujajam sezonui skyrėsi kardinaliai. Kuomet Kauno „Granito – Kario“ rankininkai dar tik rinkosi į pirmąsias treniruotės, klaipėdiečiai jau ruošėsi savo tarptautiniam startui EHF taurės varžybose. Jau rugsėjo 1 dieną Klaipėdos „Dragūnas“ Islandijoje žaidė pirmąsias oficialias šio sezono rungtynes su „Selfoss“ klubu. Pirmąjį susitikimą pralaimėję 6 įvarčiai, klaipėdiečiai namie laimėjo 1 įvarčiu, tačiau dėl prastesnio dviejų rungtynių balanso savo žygį taurės varžybose baigė.

„Granitas – Karys“ tuo tarpu prieš sezoną jau dalyvavo draugiškame J. Baltušio turnyre Klaipėdoje bei vyko į Estiją, kur kovojo dėl Talino taurės. Būtent J. Baltušio turnyre įvyko ir pirmoji „Dragūno“ ir „Granito – Kario“ šio sezono akistata, kurią klaipėdiečiai laimėjo rezultatu 32:27 (17:12).

Pokyčiai sudėtyse komandų tikslų nekeis

urbonas3Kauno „Granitas – Karys“ naująjį sezoną pasitinka nukraujavęs, tačiau kaip kauniečiai rašė oficialiame savo „facebook“ puslapyje, jog galbūt būtent ši „Granito“ sudėtis primins visiems apie tikrąjį komandos pajėgumą.

Vyriausiasis ekipos treneris Valdemaras Novickis prieš naująjį sezoną turi sudėtingą užduotį: kompensuoti Vaido Drevinsko, Mindaugo Urbono ir Mindaugo Barzdenio netektį. Mindaugas Urbonas, kuris praėjusį sezoną buvo rezultatyviausias Lietuvos rankinio lygos žaidėjas, jau debiutavo savo naujajame klube Maskvos „Spartak“, Vaidas Drevinskas ir šį sezoną rungtyniaus Lietuvoje, tačiau nuo šiol gins HC „Vilniaus“ ekipos garbę, o Mindaugas Barzdenis prisijungė prie Panevėžio „Grifo“ ekipos. Viena rimčiausių kauniečių paspirčių šiame sezone turėtų tapti iš Alytaus atvykstantis Irmantas Asakavičius, kuris gali padėti užpildyti komandos spragas linijoje bei į ekipą sugrįžtantis Karolis Dambrauskas. Tai kol kas du oficialiai pristatyti komandos naujokai.

Dar vienas „Granito – Kario“ pokytis tas, jog prie trenerių štabo jungiasi Lukas Feoktistovas. Centro pozicijoje rungtyniaujantis rankininkas nuo šio sezono komandai padės ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų talkins vyriausiajam ekipos treneriui Valdemarui Novickiui.

Klaipėdos „Dragūnas“ ateinantį sezoną pasitinka kur kas ramesnės nuotaikos. Nors ekipą paliko Laurynas Palevičius bei Benas Vaicekauskas, tačiau Artūras Juškėnas tarpsezoniu į savo ekipą susigrąžino Islandijoje rungtyniavusį Karolį Stropų, prie komandos prisijungė Gabrieliaus Virbausko vyresnysis brolis Deivydas Virbauskas, o ekipos vartus gins legionierius iš Ukrainos Maksimas Valiuvač. Su komanda taip pat treniruojasi Lietuvos U18 rinktinės narys Mykolas Lapiniauskas, kuris taipogi turėtų sulaukti savojo šanso.

Nesuvestos čempionų sąskaitos

dragunas čempionaiPraėjusiame sezone abi komandos patyrė, ką reiškia laimėti trofėjų. „Dragūnas“ sezoną pradėjo pergale LRF supertaurėje bei sezoną užbaigė laimėdamas Lietuvos rankinio lygą, o Kauno „Granitas – Karys“ triumfavo LRF taurės varžybose.

Tik viename iš šių finalų šios komandos susitiko tarpusavyje. LRF taurės varžybose, kurios vyko Alytuje stipresni buvo Kauno rankininkai, kurie ir perėmė šį trofėjų iš Klaipėdos ekipos. Viso oficialiose varžybose praėjusiais metais ekipos susitiko tris kartus ir du iš jų pergalę šventė Kauno klubas. Reguliariajame sezone ekipos pasidalino po pergalę, o taurės rungtynes laimėjo Kauno klubas.

Kuomet visi jau laukė šių dviejų ekipų akistatos Lietuvos rankinio lygos finale sezono pabaigoje sužibėjusi VHC „Šviesa“ Kauno klubą vėl paliko be finalo. Vilniečiai atsilikdami pusfinalyje iki dviejų pergalių 0:1 iškovojo dvi pergales iš eilės ir žengė į lygos finale. Ten tiesa seriją Klaipėdos „Dragūnas“ laimėjo sausai 3:0 ir apgynė čempionų titulą.

Tvarkaraštis

11:00 val. Kauno „ACME – Žalgiris“ – Kauno raj. HC „Garliava SM – Cascada“;

13:00 val. Klaipėdos „Dragūnas“ – Kauno „Granitas – Karys“.

Varžybų rezultatai