„Cbet“ LRF taurės moterų finalo ketverte – principinės kovos

2018-02-13

Artėjantį savaitgalį visos Lietuvos rankinio bendruomenės akys kryps į Alytų, kur vyks „Cbet“ LRF taurės finalo ketverto varžybos.  Moterų tarpe dėl prestižinio trofėjaus kausis titulą ginančios Kauno „ACME – Žalgiris“ merginos, lygos čempionės Kauno raj. HC „Garliava – SM Cascada“, sąlyginės šeimininkės Alytaus SRC „Margiris – LJR“ bei Vilniaus „Eglė – Šviesa – SM Tauras“.

Nenuspėjamos šeimininkės

Sunkiausiai prognozuojama komanda šiame finalo ketverte yra jungtinė Lietuvos jaunių rinktinės bei Alytaus SRC „Margirio“ ekipa. LRF I-oje lygoje rungtyniauti Dzūkijos komanda šiam savaitgaliui į pagalbą pasikvietė Lietuvos jaunimo rinktinės nares, kurios neatstovauja ekipoms žaisiančioms finalo ketverte.

lietuvaites

Prie komandos prisijungus merginoms iš Utenos, Klaipėdos bei kitų Lietuvos miestų Alytaus klubas yra didžiausias klaustukas prieš prasidedant varžyboms. Be abejo, komanda neturi užtektinai laiko ir prieš finalo ketvertą surengs vos kelias treniruotes kartu, tačiau būsimos jų varžovės „ACME – Žalgiris“ oponenčių nuvertinti negali.

Realu, kad Alytaus ekipoje pirmaisiais smuikais grieš vis tik legionierės iš U18 rinktinės. Klaipėdietės Austėja Rimkutė bei Akvilė Tolvaišaitė, uteniškės Karolina Čekuolytė bei Eimantė Zenkovaitė realu, jog gali pridaryti nemažai bėdų būsimoms varžovėms.

Šansas Vilniui

Vilniaus „Eglė – Šviesa – SM Tauras“ šį sezoną yra aiškiai išreikšta trečia komanda Lietuvos moterų lygoje. Nė vienos pergalės prieš dvi lyderiaujančias komandas, tačiau nė vieno pralaimėjimo ir prieš silpnesnes ekipas – toks vilniečių pasirodymas kol kas.

šviesa eglė2

Būtent taurės varžybose Vilniaus merginos gali „driokstelti“. Viskas sprendžiasi iš vienų rungtynių, o jau praėjusiame sezone „Eglė – Šviesa – SM Tauras“ įrodė, jog bent kartą lyderėms įkasti gali. Rungtynės neutralioje aikštėje, jokio didesnio spaudimo – puikus šansas Karolio Kaladinsko vadovaujamai komandai nuveikti kažką išties rimto.

Pusfinalyje jų laukiantis Garliavos barjeras yra tikrai grėsmingas, tačiau savu kozirių vilnietės turi. Puikiai šiame sezone atrodo jaunoji Aušra Šponė, kuri po truputėlį tampa vis svarbesne komandos jėga puolime. Patyrusios Rita Repečkaitė ir Auksė Sviderskienė, kurios kartu su Špone yra rezultatyviausios komandos žaidėjos, savo žodį taip pat gali tarti.

„Garliava – SM Cascada“ sieks revančo

Praėjusiais metais garliavietės turėjo rimtų ketinimų iškovoti LRF taurę, tačiau tuomet savo žiūrovų akivaizdoje finalą jos pralaimėjo principinėms varžovėms. Vėliau sekė pergalė Lietuvos rankinio lygoje, tačiau LRF taurę, o vėliau ir supertaurę laimėjo „ACME – Žalgiris“.

Garliava team

Realu, jog šio savaitgalio metu komandai negalės padėti viena iš komandos lyderių Laima Bernatavičiūtė, kuri gydosi patirtą traumą. Tai reikš, jog kur kas didesnė atsakomybė teks jaunosioms komandos lyderėms – dviems rezultatyviausioms lygos žaidėjoms, Kamilei Bušaitei ir Gretai rinkevičiūtei. Per 12 rungtynių abi jos yra pelnę jau po 95 įvarčius ir tai yra geriausi rodikliai visoje lygoje.

Didžiausia klaida, kurią galėtų padaryti garliavietės, tai per anksti pradėti galvoti apie finalą su „ACME – Žalgiriu. Lietuvos čempionėms reikės maksimalaus susikaupimo ir pusfinalyje, kadangi su „Egle – Šviesa – SM Tauru“ lengva tikrai nebus. Kol kas šį sezoną Garliava nė karto nenusileido savo būsimoms varžovėms pusfinalyje, tačiau nuvertinti Vilniaus komandos tikrai nevertėtų.

„ACME – Žalgirio“ laukia psichologiniai iššūkiai

Kauno klubas šį savaitgalį apmaudžiai baigė savo pasirodymą EHF iššūkio taurės varžybose. Pirmąsias rungtynes Kaune žalgirietės prieš Malagos „Fertilidad Rincon“ buvo laimėję 28:24, tačiau išvykoje pralaimėta 25:20 ir bendras dviejų rungtynių rezultatas 49:48 ispanių naudai. Kaip šis pralaimėjimas psichologiškai paveiks kaunietes, gali tapti lemtingu faktoriumi savaitgalį.

2018-02-03 14-28-31 - 1542

Viena vertus, pastaruoju metu „ACME – Žalgiris“ demonstavo tikrai gerą žaidimą. Lygoje paskutiniajame mače buvo nugalėtos pagrindinės varžovės iš Garliavos, EHF iššūkio taurėje „ACME – Žalgirio“ žaidimas taip pat paliko gerą įspūdį. Kauno klubui svarbu atsistatyti tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir į taurės varžybas Alytuje jos vyktų kaip favoritės.

Pagrindinis kauniečių pliusas yra tolygus ir lygiavertis atsarginių žaidėjų suolelis. Nors komanda ir turi lyderes kaip Audinga Kniubaitė, Inesa Verbovik, Klaudija Šidlauskytė, tačiau ir be jų „ACME – Žalgiris“ žaidimas nesugriūna. Lyderių rolę drąsiai gali perimti ir Dovilė Ilčiukaitė, ir Martyna Vaitkute, ir kitos komandos žaidėjos. Daug klubo lyderių užsigrūdinusios ir kovose rungtyniaujant už Lietuvos rinktinę, tad tokių rungtynių patirties jos turi daugiau.

Kol kas „ACME – Žalgiriui“ savuosius tikslus vykdyti sekasi puikiai. Sezono pradžioje apginta supertaurė, EHF iššūkio taurėje patekta į trečią varžybų etapą. Dabar joms likę du svarbiausi sezono tikslai – apginti LRF taurę bei susigrąžinti Lietuvos čempionių titulą.

Moterų „Cbet“ LRF taurės finalo ketverto tvarkaraštis:

Vasario 17 diena

12:00 val. Kauno raj. HC „Garlaiva – SM Cascada“ – Vilniaus „Eglė – Šviesa – SM Tauras“;

14:00 val. Kauno „ACME – Žalgiris“ – Alytaus SRC „Margiris – LJR“;

Vasario 18 diena

13:30 Finalas.

 

Varžybų rezultatai