Čempionate Klaipėdoje lietuvės liko šeštos, čempionių titulas atiteko makedonėms

2021-08-15

Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė tęsia kovas Europos rankinio čempionate Klaipėdoje finišavo šeštojoje vietoje. Paskutiniajame susitikime dėl penktosios vietos lietuvės 18:26 (7:11) nusileido Baltarusijos merginoms.

DSC_2112

Lietuvės rungtynes pradėjo itin solidžia gynyba ir baltarusės per pirmąsias 10 minučių nepelnė nė įvarčio, tačiau Lietuvos merginų puolimas taip pat neblizgėjo ir pavyko susikurti vos trijų įvarčių persvarą – 3:0. Slogiai rungtynes pradėjusi Baltarusijos komanda įsibėgėjo antroje pirmojo kėlinio pusėje ir prieš pertrauką jau turėjo 4 įvarčių persvarą – 11:7.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės iškovoti penktąją vietą gana greitai subliuško. Prabėgus 10 minučių antrajame kėlinyje lietuvės jau turėjo dviženklį atsilikimą (12:22). Nors Karolio Kaladinsko vadovaujama komanda dar bandė gelbėtis, tačiau rungtynių pabaigoje pavyko tik sumažinti deficitą – 18:26.

Po pralaimėjimo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Kaladinskas pasidalino mintimis apie teigiamus ir neigiamus aspektus komandos žaidime.

„Mums trūko geresnio žaidėjų žaidimo „1 prieš 1“ tiek gynyboje, tiek puolime. Būtent į tai besčiau pirštu šiuo metu. Šiandien naudota taktika irgi nepasiteisino, bet daugiausiai stigo geresnio individualaus ir fizinio pasirengimo“, – kalbėjo rinktinės strategas.

Lietuvos rinktinėje paskutiniajame susitikime rezultatyviausia buvo Gerda Kairytė, kuri pelnė net 7 įvarčius, Samanta Klovaitė ir Vakarė Damulevičiūtė pridėjo po 3, Martyna Ustilaitė – 2, Arėja Rimkūnaitė, Monika Valančiūtė ir Singrida Kulikovaitė – po 1.

Baltarusijos komandai Julijana Petračkova pelnė 9 įvarčius, Violeta Vaitovič pridėjo 6, Iryna Večerskaja ir Elizaveta Filipčik – po 3.

Jau šeštadienį buvo sužaistas susitikimas tarp Latvijos ir Kosovo rinktinių, kurį po baudinių serijos laimėjo latvės. 7-ąją vietą užėmė Turkijos komanda, kuri 25:20 pranoko Suomijos merginas.

Trečiąją vietą čempionate iškovojo Ispanijos rinktinė, kuri po dramatiškos kovos, pareikalavusios baudinių serijos, 26:24 nugalėjo Lenkijos rankininkes.

Čempionėmis tapo Šiaurės Makedonijos rankininkės, kurios tik pačioje susitikimo pabaigoje 27:26 palaužė Islandijos merginas.

236140322_817602502236384_2945179888380653225_n

Čempionatas Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyko nuo rugpjūčio 7 dienos ir iš viso jame varžėsi 10 komandų iš visos Europos.

Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos buvo apdovanotos ir geriausios turnyro žaidėjos.

Gynėja – Lija Agustsdottir (Islandija)

Vartininkė – Marija Jovanovska (Š.Makedonija)

Kairys kraštas – Emilia Wieckowska (Lenkija)

Kairys pusiau kraštas – Carmen Arroyo

Įžaidėja – Joanna Granicka (Lenkija)

Linija – Elisa Eliasdottir (Islandija)

Dešinys pusiau kraštas – Tinna Traustadottir (Islandija)

Dešinys kraštas – Teodora Dukoska (Š.Makedonija)

Naudingiausia žaidėja – Iva Mladenovska (Š.Makedonija)

Rezultatyviausia žaidėja – Julijana Petračkova (Baltarusija)

 

Varžybų rezultatai