Čempionato pabaigti pergale nepavyko

2015-08-01

Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė Europos čempionate liko šešioliktoje vietoje. Paskutinėse  rungtynėse su Makedonija nepavyko atsirevanšuoti už pralaimėjimą šiai ekipai grupės etape.

3Visą pirmą kėlinį priekyje buvusios lietuvės turėjo 1-2 įvarčių persvarą. Paskutiniosiomis kėlinio sekundėmis pavyko šiek tiek padidinti pranašumą ir rezultatas švieslentėje pertraukos metu buvo 17:13 lietuvaičių naudai.

Antrajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių makedonės pasivijo – 20:20. Ši atkarpa ir buvo lemiama. Makedonės ir toliau žaidė sėkmingai, tuo metu lietuvės niekaip nerado būdų pralaužti varžovių gynybos 23:20. Panaši persvara išsilaikė iki rungtynių pabaigos ir didesnės intrigos besibaigiant kėliniui nebuvo. Galutinis rezultatas – 29:27 Makedonijos rinktinės naudai. Joms nesutrukdė ir tai, kad nepavyko realizuoti nei vieno septynių metrų baudinio iš penkių bandymų. Lietuvės atakavo pavyzdingai. Taip pat penkios galimybės ir visos buvo išnaudotos.

Vėl geras rungtynes sužaidė Brigita Ivanauskaitė. Ji buvo rezultatyviausia rungtynių žaidėja ir pelnė 9 įvarčius. Inesa Verbovik, kuri buvo pripažinta geriausia rungtynių žaidėja Lietuvos rinktinės gretose, pelnė 8 įvarčius. Emilė Aglinskaitė pridėjo 3 tikslius metimus, po 2 įvarčius pelnė Gerda Trušytė, Erika Drulytė ir Roberta Ivanauskaitė. Dar vieną tikslų metimą pridėjo Greta Rinkevičiūtė.

Varžovių gretose sunkiausiai stabdyti sekėsi Todorovską Angelą, Nolevksą Natashą ir Keramichievą Teodorą, kurios pelnė po 6 įvarčius.

B. Ivanauskaitė rezultatyviausių žaidėju sąraše su 58 įvarčiais vėl pakilo į pirmąją poziciją, tačiau jos varžovės šioje kategorijoje yra sužaidusios rungtynėmis mažiau. Nedaug atsilieka Djurdjina Jaukovic iš Juodkalnijos ir Bazaliu Bianca iš Rumunijos pelniusios atitinkamai 56 ir 51 įvartį.

Makedonijos rinktinė galutinėje įskaitoje užėmė 15 vietą, Lietuva – 16.

2Po rungtynių kalbinti Makedonijos rinktinės atstovai teigė, kad buvo sunkios rungtynės. Pirmajame kėlinyje komandai trūko koncentracijos, o antrajame padarius išvadas viskas pasisuko jų naudai. Taip pat pasidžiaugta visu čempionatu ir gauta patirtimi.

I. Verbovik pastebėjo, kad liūdna pabaigti pralaimėjimu, bet visas čempionatas buvo puiki proga gauti patirties.

Kiek iškalbingesnis buvo rinktinės vadovas Tomas Barysas. „Esame liūdni. Merginos pavargo pralaiminėti. Bet tai buvo geras čempionatas, mes juo mėgavomės. Grįšime namo ir darysim viską, kad pasiruoštumėm kitoms kovoms“, – pasirodymą Ispanijoje reziumavo T. Barysas

Jis taip pat pasidžiaugė, kad apskritai po ilgo laiko tarpo pavyko patekti į Europos čempionatą bei padėkojo visiems organizavusiems šį renginį, teisėjams, oficialiems asmenims ir t.t.

Šiandien čempionate bus žaidžiamos likusios rungtynės, po kurių paaiškės komandų išsidėstymas nuo 5 iki 16 vietos. Rytoj – finalai.

Likusios čempionato rungtynės:

Dėl 13 vietos: Baltarusija – Portugalija.

Dėl 11 vietos: Serbija – Kroatija.

Dėl 9 vietos: Rumunija – Prancūzija.

Dėl 7 vietos: Ispanija – Juodkalnija.

Dėl 5 vietos: Vokietija – Norvegija.

Dėl bronzos: Švedija – Vengrija.

Dėl aukso: Rusijos – Danija.

Varžybų rezultatai