Čempionato pradžioje nusileista makedonams

2018-08-11

Lietuvos jaunių iki 18 metų rinktinei nepavyko pergalingai pradėti Europos čempionato B diviziono kovų Sakartvele. Pirmosiose rungtynėse lietuvaičiai po atkaklios kovos turėjo pripažinti vienų iš favoritų Makedonijos rankininkų pranašumą 32:30.

u18 rinktinė

Rungtynes abi ekipos pradėjo lygiai ir nė vienai iš rinktinių nepavyko susikurti apčiuopiamos persvaros. Nors lietuvaičiai dažniau buvo priversti vytis varžovus, tačiau toli jų nepaleido. Vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška itin dažnai vartininką keitė aikštės žaidėju, o puldami daugumoje lietuviai dažniausiai pralauždavo varžovų gynybą. Vis tik, pirmojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė makedonai ir išėjo ilsėtis pirmaudami jau 19:13.

Po pertraukos makedonų persvara ėmė tirpti, tačiau iki galo išlyginti rungtynių rezultato lietuviams taip ir nepavyko. Paskutinėmis minutėmis ekipas jau skyrė vos keli įvarčiai, tačiau drausmingai susitikimo pabaigą sužaidę makedonai šventė pergalę 32:30.

Antrosiose rungtynėse Lietuvos rinktinės laukia šveicarų iššūkis. Pirmajame savo mače šveicarai sutriuškino estus rezultatu 33:22.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Tomas Valentukevičius, pelnęs 8 įvarčius, 6 pridėjo Eimantas Sinkevičius, po 4 Deividas Grušauskas ir Andrius Montvilas, 3 Mindaugas Impolis.

Be makedonų ir šveicarų Lietuvos rinktinės laukia kovos su estais, Liuksemburgu bei Farerais. Į pusfinalį iš kiekvienos grupės patenka po dvi rinktines.

Varžybų rezultatai