Čempionato pratęsimo Prancūzijoje laukiantis G.Babarskas: jeigu tik bus galimybė – rinktinėje žaisiu

2020-03-17

Beveik visoje Europoje sustabdyti tiek nacionaliniai čempionatai, tiek ir visos Europos rankinio federacijos (EHF) organizuojamos varžybos.

Prancūzijos čempionatas, kuriame rungtyniauja trys lietuviai (Gerdas Babarskas, Jonas Truchanovičius ir Vaidotas Grosas“), sustabdytas likus 8 turams iki sezono pabaigos ir prieš pat taurės varžybų finalus.

Gerdas Babarskas Chambery

Vienas iš šioje rungtyniaujančių lietuvių G.Babarskas, kuris gina „Chambery“ klubo garbę, tikino, kad Prancūzijoje situacija šiuo metu yra panaši kaip ir Lietuvoje: „Šalyje paskelbtas karantinas, sustabdyti visi renginiai, daugelis žmonių dirba iš namų, o veikia tik būtiniausios parduotuvės. Kiek seku situaciją, panašu, kad viskas vyksta, kaip ir Lietuvoje. Manau, kad visoje Europoje šiuo metu padėtis yra daugmaž vienoda“.

Nepaisant šalyje gana stipriai jau paplitusio viruso (Prancūzijoje diagnozuota jau daugiau nei 5 tūkstančiai atvejų), čempionatas kol kas yra sustabdytas laikinai ir klubai tikisi, jog anksčiau ar vėliau jį pavyks pratęsti.

„Kol kas pirmenybės sustabdytos iki balandžio 22 dienos. Tuomet bus žiūrima, kokia situacija ir kokį sprendimą priimti. Žaidėjai iš klubų dar nėra paleidžiami, tačiau esame izoliuoti namuose ir galime sportuoti tik kiekvienas individualiai. Gavome rekomendacijas iš trenerių, ką daryti, kaip ruoštis. Klubo medikai taip pat pravedė mini paskaitą, kaip saugotis“, – pasakojo G.Babarskas.

Sprendimą sustabdyti čempionatą galutinai pastūmėjo ir koronaviruso užfiksavimas Prancūzijos I-osios lygos kovose. Arti pavojingo kontakto su užsikrėtusiu buvo ir pats G.Babarskas.

„Aukščiausioje lygoje kol kas užsikrėtusių nėra, tačiau buvo atvejis antrojoje lygoje. Su šiuo žaidėju ryšį palaikė ir du mano komandos draugai, kurie lankėsi pastarojo rungtynėse. Kuomet buvo nustatytas virusas jam, mano bendraklubiams buvo atlikti tyrimai, tačiau jie buvo neigiami ir mūsų visai komandai karantinuotis nereikėjo“, – apie grėsmingą situaciją kalbėjo lietuvis.

Nors klubai kontraktų nenutraukė, tačiau pats G.Babarskas pripažįsta, kad minčių išvykti bent kelioms dienoms į Lietuvą buvo. Vis dėlto situacija to padaryti neleido.

„Buvo minčių ir į Lietuvą grįžti, ir brolį aplankyti, bet sugrįžęs tūrėčiau karantinuotis 14 dienų ir tuomet grįžti vėl – būtų keblu. Taip pat noro būti oro uostuose šiuo metu yra mažiausiai. Tikrai nesinori sugrįžti ir apkrėsti artimuosius ar kitus asmenis“ – teigė rankininkas.

Situacija paralyžavusi daugelį sporto šakų Europoje jau dabar milžiniškus nuostolius privertė patirti tiek klubus, tiek pačius sportininkus. Vis dėlto situacija Prancūzijoje, anot šios šalies taurę praėjusiais metais iškovojusio lietuvio, yra gana saugi: „Čia turime gana stiprią žaidėjų asociaciją, kuri yra iškovojusi mums tikrai gana neblogas sąlygas. Turime kontraktus ir klubai jų laikosi. Tokiomis situacijomis yra numatyta, kad klubas gali mokėti ne 100 procentų kontrakto sumos, tačiau, kuo skųstis tikrai kol kas neturime. Puikiai suprantame, kad ir klubai patiria nuostolius, neparduodami bilietų ir tt. Visiems norisi tiesiog, kad ši situacija, kuo greičiau būtų išspręsta“.

Gerdas BabarskasKol kas yra visiškai neaiški situacija ir su Lietuvos vyrų rankinio rinktinės kovomis pasaulio čempionato atrankos varžybose. Į trečiąjį atrankos etapą patekusių lietuvių balandžio 16–19 dienomis lauktų mačai su Lenkijos rinktinė, tačiau šiuo metu prognozuoti ar susitikimai įvyks – sudėtinga.

„Visi žaidėjai palaikome ryšį tiek su federacijos atstovais, tiek su vyriausiuoju treneriu. Visi suprantame, kokia yra situacija. Kol kas neaišku, kaip vyks nacionaliniai čempionatai, jeigu jie bus pratęsti, bet jau kalbėjau su savo komandos treneriais Prancūzijoje, kad jeigu tik bus galimybė – aš rinktinėje žaisti noriu. Tad jeigu rungtynės su Lenkija įvyks – padarysiu viską, kad rungtyniauti galėčiau“, – užtikrintas buvo G.Babarskas.

 

Varžybų rezultatai