Čempionato starte – triuškinanti pergalė (video)

2017-08-15

lietuva17Lietuvos merginų U17 rinktinė įspūdinga pergale startavo Europos čempionate Klaipėdoje. Vakar laisvą dieną turėjusi Lietuvos rinktinė šiandien susitiko su Latvijos bendraamžių komanda. Nuo pirmųjų minučių aikštėje tiesiog dominavę Lietuvos merginos varžoves įveikė rezultatu 42:12.

Vakar Latvijos merginų rinktinė pralaimėjo savąsias rungtynes prieš Ukrainą 39:14, tad jau prieš susitikimą su mūsų šalies rinktine, latvės buvo priskiriamos prie čempionato autsaiderių. Lietuvos U17 rinktinė susitikimą pradėjo drausmingai ir netruko susikrauti solidžios persvaros. Kieta gynyba ir greitos atakos tapo raktu į pergalę šiame susitikime. Jau po pirmųjų 30 minučių lietuvaitės buvo įgiję dviženklį pranašumą (21:3).

Antroji rungtynių dalis nors ir tebuvo formalumas, tačiau Lietuvos rinktinė apsukų nemažino. Vyriausiasis rinktinės treneris Karolis Kaladinskas šiame mače išbandė visas susitikimui registruotas žaidėjas, o tai leido palaikyti aukštą žaidimo tempą ir iškovoti įtikinamą pergalę (42:12).

Trečiadienį Lietuvos merginų rinktinė susitiks su Suomijos rankininkėmis, kurios pirmąją varžybų dieną sugebėjo nugalėti Didžiosios Britanijos ekipą. Kitame mūsų grupės mače šiandien susitiko Ukrainos ir Didžiosios Britanijos rinktinės. Ukraina iškovojo antrąją pergalę per dvi žaistas rungtynes ir įsitvirtino pirmoje B grupės vietoje.

A grupėje šiandien sužaistos taip pat dvejos rungtynės. Baltarusija po atkaklios kovos 22:20 nugalėjo Italiją, o Portugalija nepaliko vilčių Gruzijai (48:11).

Po iškovotos pergalės naudingiausia Lietuvos rinktinės žaidėja Rusnė Markinaitė teigė, jog nors žaidimu komanda yra patenkinta, tačiau taisytinų dalykų dar tikrai yra. Juolab, jog anot rankininkės, latvės nėra tos oponentės, po kurių galima būtų daryti aiškesnes išvadas. Tuo tarpu rankinio federacijos prezidentas tikino, jog toks merginų startas nuteikia išties optimistiškai, o taip žaidžiant galima pakovoti ir dėl kelialapio į jaunių elito divizioną.

Lietuva: Aušra Šponė ir Austėja Rimkutė po 6, Inga Sadauskaitė, Akvilė Tolvaišaitė ir Rusnė Markinaitė po 5, Karolina Čekuolytė 4,  Ūla Šyvytė 3, Greta Makovskytė, Ugnė Kavalenkaitė ir Viltė Masaitytė po 2, Greta Valaktevičiūtė ir Ugnė Malinauskaitė po 1.
Latvija: Madara Cibulska 4, Erika Sirsnina 2.

Varžybų rezultatai