Čempionių lygoje A.Šponės atstovaujama komanda pralaimėjo po atkaklios kovos

2022-10-09

EHF Čempionių lygos 4 turo rungtynėse tarp „Brest-Bretagne“ ir Mosto „Banik“ rankininkių netrūko lietuviškų akcentų. Stipriausio Europos moterų klubų rankinio turnyro rungtynėms teisėjavo lietuviai Tomas Barysas ir Povilas Petrušis, o Čekijos čempionių gretose žaidė Aušra Šponė.

EHF Cempioniu lyga_1

Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 31:26 iškovojo namuose rungtyniavusi Prancūzijos „Brest-Bretagne“ komanda. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 11 min. rezultatas dar buvo lygus 23:23. Tačiau 4 tūkstančių žiūrovų palaikomos šeimininkės sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą.

Prieš pat sezoną „Banik“ komandą papildžiusi A. Šponė kartą metė į vartus, tačiau įvarčių nepelnė. A. Šponė per trejas Čempionų lygos rungtynes yra pelniusi 2 įvarčius.

„Nors ir neiškovojome pergalės, bet parodėme charakterį. Įrodėme, kad galime kovoti kaip lygiavertės varžovės. Gerai žaidėme gynyboje, aikštelėje labai jautėsi komandinė dvasia ir viena kitos palaikymas. Manau, kad iki pergalės pritrūko jėgų gerai baigti rungtynes“, – Rankinis.lt sakė kairiojo pusiau krašto pozicijoje rungtyniaujanti A. Šponė. – Man pačiai dar sunku tinkamai įsilieti į komandos žaidimą. Negaunu daug žaidimo minučių. Šiose rungtynėse taip pat gan mažai žaidžiau, praktiškai, iki pirmos klaidos.“

A.Šponė - antroje eilėje (šešta iš dešinės)

„Banik“ komanda (A.Šponė – šešta iš dešinės)

„Didžiuojamės galėdami dalyvauti Čempionų lygoje ir žaisti su geriausiomis Europos komandomis. Šiandien žaidėme greitai ir energingai, parodėme charakterį. Mūsų komanda labai jauna ir šioms žaidėjoms rungtyniauti tokioje arenoje yra didžiulė patirtis“, – po rungtynių sakė „Banik“ komandą treniruojantis lenkas Adrianas Struzikas.

Ketvirtą iš eilės pralaimėjimą patyrusios „Banik“ rankininkės lieka Čempionų lygos A grupės paskutinėje 8-oje vietoje. Grupės lyderių poziciją dalijasi vokiečių „Bietingheim“ ir rumunių Bukarešto CSM komandos, turinčios po 7 taškus. Į 3 vietą nukrito pirmą pralaimėjimą patyrusios Čempionų lygos nugalėtojų titulą ginančios Kristiansando „Vipers“ (Norvegija) rankininkės su 6 taškais. Lietuvės komandą nugalėjusi „Brest-Bretagne“ kartu su Budapešto „Ferencvarosi“ turi po 4 taškus ir dalijasi 4-5 vietas. 6-7 pozicijas dalijasi „Odense“ (Danija) ir „Krim Mercator“ (Slovėnija) komandos, savo sąskaitose turinčios po 2 taškus.

Banik Most

B grupėje lyderių poziciją dalijasi po 7 taškus po 4 rungtynių turinčios prancūzių „Metz“ ir rumunių Bukarešto „Rapid“ rankininkės. Vengrijos Djoro „Audi“ komanda turi 6 taškus ir yra trečia. Danijos „Esbjerg“, Norvegijos „Storhamar“ bei Juodkalnijos sostinės Podgoricos „Budučnost“ iškovojo po 4 taškus ir dalijasi 4-6 vietas. Turkijos „Kastamonu“ ir Kroatijos sostinės Zagrebo „Lokomotiva“ taškų dar neturi.

Kitame Čempionių lygos ture „Most“ rankininkės spalio 16 d. namuose susitiks su viena iš A grupės lyderių Bukarešto CSM komanda.

„Brest-Bretagne“ ir Mosto „Banik“ rungtynių apžvalga

Varžybų rezultatai