Čempionų lyga. A.Malašinskas – į aštuntfinalį, P.Babarskas sezoną baigė

2016-03-06

Zaporižės „Motor“, kurioje žaidžia Aidenas Malašinskas, nuo pirmųjų minučių tvirtai kontroliavo situaciją ir, atkrintamųjų varžybų pirmajame etape antrąkart nugalėjusi Logronjo „La Rioja“ ekipą, pateko į Čempionų lygos aštuntfinalį. Tuo tarpu Celės „Pivovarna Laško“, kuriai atstovauja Povilas Babarskas, baigė tarptautinį sezoną triuškinama paguodos pergale prieš autsaiderę Stambulo „Besiktas“ komandą.

Aidenas MalašinskasĮ aštuntfinalį. „Motor“ šeštadienį atsakomosiose rungtynėse nugalėjo „La Rioja“ rankininkus 39:37 (21:16), o A.Malašinskas įmetė 6 įvarčius. Prieš savaitę Ukrainos čempionai išvykoje laimėjo ir pirmąsias rungtynes 31:30.

Aštuntfinalyje „Motor“ susitiks su Vespremo MVM arba Paryžiaus PSG klubu. Varžovai paaiškės, kai sekmadienį baigsis pirmojo etapo varžybos A grupėje.

Iš Ispanijos vieno įvarčio atsargą parsivežusi Zaporižės ekipa per atsakomąsias rungtynes Brovaruose („Motor“ žaidžia šiame mieste, nes Zaporižėje nėra Čempionų lygos reikalavimus atitinkančios arenos) varžovams iškart parodė, jog yra nusiteikusi būti ne tik aikštės, bet ir situacijos šeimininkė. „Motor“ iškart nutolo 8:4, paskui 14:7 ir įstūmė svečius į labai sunkią padėtį.

Tiesa, „La Rioja“ atsigavo ir dar pirmajame kėlinyje sumažino atsilikimą, bet „Motor“ nė sykio neleido varžovams priartėti mažiau negu dviem įvarčiais.

12806231_10153958768053486_7391801624258208517_nFinišas. Stipresniosios pakopos A grupėje žaidusi „Pivovarna Laško“ jau prieš šią savaitę vykstančias paskutiniojo turo rungtynes žinojo, kad nepateks į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas. Vis dėlto Celės rankininkai pasistengė paskutinėse rungtynėse nudžiuginti savo sirgalius ir sutriuškino autsaiderę „Besiktas“ komandą 43:29 (21:14). P.Babarskas įmetė 1 įvartį.

Slovėnijos čempionai per 14 rungtynių surinko 7 taškus ir tarp aštuonių komandų A grupėje užėmė septintąją vietą. Žemiau liko tik 2 taškus iškovojusi „Besiktas“.

P.Babarskas žaidė 13 rungtynių ir įmetė 13 įvarčių.

Sistema. Čempionų lygos komandos šį sezoną pagal pajėgumą suskirstytos į dvi pakopas. Stipresniosios pakopos A ir B grupėse žaidžia po aštuonias komandas, kurios pirmojo etapo varžybas baigia šį savaitgalį. Iš šių grupių į atkrintamąsias varžybas patenka po šešias ekipas.

A grupėje kelialapius užsitikrino Vespremo MVM, Paryžiaus PSG, „Flensburg-Handewitt“, „Kiel
, Zagrebo PPD ir Plocko „Wisla“, B grupėje – „Barcelona“, Kielcų „Vive“, Skopjės „Vardar“, Manhaimo „Rhein Neckar“, Segedo „Pick“ ir „Montpellier“.

Po pirmojo etapo iš Čempionų lygos traukiasi „Pivovarna Laško“, „Besiktas“, „Kristianstad“ ir „Kolding-Kobenhavn“.

Silpnesniosios pakopos C ir D grupėse rungtyniavo po šešias komandas, o varžybos baigėsi gruodžio mėnesį. Praėjusią ir šią savaitę keturios geriausios silpnesniosios pakopos ekipos pirmajame atkrintamųjų varžybų etape kovojo dėl kelialapių į aštuntfinalį. Šiuos mačus laimėjo „Motor“ ir Baltarusijos čempionas Bresto „Miaškov“.

Varžybų rezultatai