Čempionų lyga. Lietuvių ekipose prieš žiemos pertrauką – skirtingos nuotaikos

2015-12-07

Paskutinėse prieš žiemos pertrauką Čempionų lygos rungtynėse pergalės neiškovojo nė viena iš dviejų komandų, kuriose žaidžia lietuviai.

Tačiau Zaporižės „Motor“ ir Celės „Pivovarna Laško“ rankininkai pertrauką pradeda būdami visiškai skirtingos nuotaikos. Sekmadienį dešimtajame ture „Motor“, kuriam dėl traumos negali padėti Aidenas Malašinskas, sužaidė lygiosiomis su pagrindiniais konkurentais, iškovojo pirmąją vietą D grupėje ir užsitikrino aikštės pranašumą pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Tuo tarpu „Pivovarna Laško“, kuriai atstovauja Povilas Babarskas, irgi sekmadienį nusileido turtingiausiam Europos klubui ir turi tik menkas aritmetines viltis patekti į kitą etapą.

Celės ekipos viltys tirpsta

„Pivovarna Laško“ viešėjo Prancūzijos sostinėje, kur bandė mesti iššūkį vienam Čempionų lygos favoritų Paryžiaus PSG klubui. Deja, jėgos buvo nelygios – Slovėnijos čempionai jau pirmosiomis minutėmis atsiliko 0:5 ir intrigos nesugrąžino. Celės ekipa pralaimėjo 27:32 (12:17), o P.Babarskas įvarčių nepelnė.

Po 10 rungtynių „Pivovarna Laško“ turi 3 taškus ir A grupėje tarp aštuonių komandų užima septintąją vietą. Iš šios grupės į atkrintamąsias varžybas pateks šešios ekipos, bet nuo šeštosios pozicijos Celės rankininkai atsilieka jau 5 taškais. Iki grupių etapo pabaigos liko keturi turai.

P.Babarskas iki šiol žaidė 9 rungtynes ir įmetė 10 įvarčių.

Zaporižės klubas įvykdė planą

D grupėje žaidęs „Motor“ pirmojo etapo varžybas jau baigė. Zaporižės rankininkai kelialapį į kitą etapą užsitikrino dar prieš paskutinįjį turą, bet jame su „Skjern“ ekipa kovojo dėl pirmosios vietos ir aikštės pranašumo pirmajame atkrintamųjų varžybų etape.

Vienu tašku konkurentus lenkusiam „Motor“ užteko lygiųjų. Kaip tik tokiu rezultatu 36:36 (19:17) rungtynės ir baigėsi.

Zaporižės rankininkai liko ištikimi savo tradicijai ir prastai pradėjo mačą (2:5, 6:9), tačiau dar pirmojo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą (10:9) ir nuo tada beveik visą laiką buvo priekyje. Tik pačioje pabaigoje Ukrainos čempionams išsprūdo pergalė, bet neišsprūdo palankus rezultatas.

„Motor“ per 10 rungtynių surinko 15 taškų ir vienu tašku aplenkė antrojoje vietoje likusį „Skjern“.

A.Malašinskas iki spalio viduryje patirtos traumos žaidė 4 rungtynes ir įmetė 23 įvarčius.

Į aikštes grįš po pertraukos

Šį sezoną Čempionų lygos varžybos vyksta nauja sistema. 28 komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į dvi pakopas. 16 stipresniųjų komandų kovoja A ir B grupėse, o 12 silpnesniųjų varžėsi C ir D grupėse.

Iš A ir B grupių, kaip minėta, į atkrintamąsias varžybas pateks po šešias komandas. Šiose grupėse dar liko sužaisti keturis turus, tačiau septyni kelialapių savininkai jau paaiškėjo. A grupėje laiminguosius bilietus užsitikrino Paryžiaus PSG, „Flensburg-Handewitt“ ir Vespremo MVM, B grupėje – „Barcelona“, Kielcų „Vive“, Segedo „Pick“ ir Manhaimo „Rhein Neckar“.

Silpnesniojoje pakopoje kelialapių buvo mažiau – tik po du kiekvienoje grupėje. C grupėje stipriausios buvo Bresto „Miaškov“ ir Logronjo „La Rioja“, D grupėje – „Motor“ ir „Skjern“.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape „Miaškov“ susitiks su „Skjern“, „Motor“ – su „La Rioja“. Beje, „La Rioja“ ekipoje anksčiau žaidė A.Malašinskas, tad jei lietuvis spės išsigydyti traumą, jis dėl kelialapio į aštuntfinalį kovos su buvusiais komandos draugais.

Ši dvikova įvyks tik vasarį, nes dabar Čempionų lygoje skelbiama pertrauka. Stipriausių žemyno klubų varžybos bus pratęstos pasibaigus sausio mėnesį vyksiančiam Europos čempionatui.

Grupių rikiuotė

A grupė: 1. Paryžiaus PSG (Prancūzija) – 16, 2. „Flensburg-Handewitt“ (Vokietija) – 16, 3. Vespremo MVM (Vengrija) – 15, 4. „Kiel“ (Vokietija) – 11, 5. Zagrebo PPD (Kroatija) – 9, 6. Plocko „Wisla“ (Lenkija) – 8, 7. Celės „Pivovarna Laško“ (Slovėnija) – 3, 8. Stambulo „Besiktas“ (Turkija) – 2.

B grupė: 1. „Barcelona“ (Ispanija) – 15, 2. Kielcų „Vive“ (Lenkija) – 14, 3. Segedo „Pick“ (Vengrija) – 13, 4. Manhaimo „Rhein Neckar“ (Vokietija) – 13, 5. Skopjės „Vardar“ (Makedonija) – 12, 6. „Montpellier“ (Prancūzija) – 7, 7. „Kristianstad“ (Švedija) – 4, 8. „Kolding“ (Danija) – 2.

C grupė: 1. Bresto „Miaškov“ (Baltarusija) – 16, 2. Logronjo „La Rioja“ (Ispanija) – 14, 3. „Porto“ (Portugalija) – 14, 4. Čechovo „Medvedi“ (Rusija) – 8, 5. Novi Sado „Vojvodina“ (Serbija) – 4, 6. Prešovo „Tatran“ (Slovakija) – 4.

D grupė:  1. Zaporižės „Motor“ (Ukraina) – 15, 2. „Skjern“ (Danija) – 14, 3. Šafhauzeno „Kadetten“ (Šveicarija) – 11, 4. Baja Marės „Minaur“ (Rumunija) – 9, 5. „Elverum“ (Norvegija) – 7, 6. Skopjės „Metalurg“ (Makedonija) – 4.

Pastaba. A ir B grupių nugalėtojai pateks į ketvirtfinalį. Komandos, kurios A ir B grupėse užims 2-6 vietas, pateks į aštuntfinalį. Šiose grupėse iki varžybų pabaigos liko 4 turai.

Komandos, kurios C ir D grupėse užėmė 1-2 vietas, pateko į atkrintamąjį etapą, o dvi atkrintamojo etapo mačų nugalėtojos pateks į aštuntfinalį. Šių grupių varžybos jau baigėsi.

 

Varžybų rezultatai