Čempionų lyga pasiekė tarpinį finišą

2015-10-27

Vyrų rankinio Čempionų lygai pasiekus tarpinį finišą dviejų komandų, kuriose žaidžia lietuviai, taškų kraitis ir užimamos vietos smarkiai skiriasi. Tačiau jų padėtis yra gana panaši. Celės „Pivovarna Laško“ su Povilu Babarsku ir Zaporižės „Motor“ su Aidenu Malašinsku kol kas nieko neiškovojo, bet nieko ir neprarado, o po nedidelės pertraukos, skirtos rinktinių varžyboms, tęs kovą dėl kelialapių į svarbiausio Europos klubų turnyro antrąjį etapą.

Čempionų lygoje šiuo metu sužaistos šešių turų rungtynės, o varžybos bus pratęstos lapkričio 11 dieną.

Celės ekipai trūksta patirties

Slovėnijos čempionė „Pivovarna Laško“ per šešerias rungtynes iškovojo 2 taškus ir A grupėje tarp aštuonių komandų užima septintąją vietą. Taip pat 2 taškus turi apatinėje lentelės eilutėje esantis Stambulo „Besiktas“ klubas.Povilas Babarskas

Iš šios grupės į atkrintamąsias varžybas pateks šešios komandos, o Celės rankininkus nuo šeštojoje pozicijoje esančios Plocko „Wisla“ ekipos skiria vos vienas taškas. Tad visa kova – dar priešakyje.

„Pivovarna Laško“ laimėjo tik pirmojo turo mačą svečiuose su „Besiktas“. Paskui P.Babarskas ir jo komandos draugai nurijo penkias nesėkmės piliules. Tačiau jauna Celės ekipa, kurios branduolį sudaro 19-23 metų slovėnų rankininkai, be kovos labiau patyrusiems varžovams nenusileisdavo. Dviejuose paskutiniuose prieš pertrauką turuose „Pivovarna Laško“ lygiai kovojo net ir su dviem turtingiausiais Europos klubais Paryžiaus PSG (namie pralaimėjo 30:32) ir „Kiel“ (svečiuose – 32:35).

„Bent pusė mūsų grupės komandų nori laimėti Čempionų lygos turnyrą ir turi galimybių tą padaryti. Tai daug pasako apie mūsų varžovų pahėgumą. Tačiau per pastarąsias rungtynes mes parodėme, jog nieko nebijome“, – apie pirmąją sezono dalį kalbėjo Celės komandos treneris Branko Tamše.

27-erių P.Babarskas, kuris yra vienas labiausiai patyrusių „Pivovarna Laško“ žaidėjų (už jį vyresni tik trys rankininkai) per šešerias rungtynes įmetė 10 įvarčių. Pusę jų (5) – per pastarąją dvikovą su „Kiel“.

Lietuvis gydosi traumą

Ukrainos čempionui „Motor“ reikia spręsti kitokią užduotį. Zaporižės klubas žaidžia silpnesnės pakopos D grupėje, kurioje šešios komandos kovoja dėl dviejų kelialapių į atkrintamąsias varžybas. Po šešių turų „Motor“ turi 8 taškus ir dalijasi pirmąją vietą su „Skjern“ bei „Baia Mare“ ekipomis.

Kitos trys komandos jau atsiliko, tad beveik nebėra abejonių, jog į kitą etapą keliaus dvi iš trijų minėtų komandų, o daugiausia lems jų tarpusavio dvikovos. „Motor“ reikės dar po kartą susitikti su abiem pagrindiniais varžovais: su „Baia Mare“ – namie, su „Skjern“ – išvykoje paskutiniajame ture gruodžio 6 dieną.

„Čempionų lygoje nėra silpnų komandų. Šiame turnyre žaidžiame trečius metus iš eilės ir kiekvienose rungtynėse įgyjame neįkainojamos patirties. Mums vis dar reikia gerinti daug žaidimo elementų. Dvejose pastarosiose rungtynėse mums labai trūko A.Malašinsko, bet dėl to mūsų pergalės tik dar svarsenės“, – sakė „Motor“ treneris Mykola Stepanecas.

Legionierius iš Lietuvos dvejas pastarąsias rungtynes praleido dėl čiurnos traumos. Kiek anksčiau jis buvo patyręs ir kirkšnies traumą, todėl vieną mačą žaidė ne visa jėga.

A.Malašinsko praradimas Zaporižės komandai – milžiniškas nuostolis. Lietuvis yra vienas iš dviejų „Motor“ puolimo lyderių ir per ketverias rungtynes įmetė 23 įvarčius, o trečiajame ture buvo išrinktas į geriausių Čempionų lygos žaidėjų septynetą.

Galingiausiai – PSG ir „Vardar“

Per pirmuosius šešis turus galingiausiai Čempionų lygoje žaidė Paryžiaus PSG ir Skopjės „Vardar“ komandos. Jos iškovojo po 10 taškų ir yra stipresniosios pakopos A ir B grupių lyderės.

PSG vienintelę nesėkmę patyrė jau pirmojo turo rungtynėse išvykoje su „Flensburg-Handewitt“ klubu, o labai užtikrintai žygiavęs „Vardar“ taškus netikėtai prarado per rungtynes svečiuose su B grupės autsaideriu „Kolding-Kobenhavn“ klubu.

Po 9 taškus surinko antrąsias vietas abiejose grupėse užimančios Vespremo MVM ir „Barcelona“ ekipos.

Rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje pirmąją vietą užima PSG lyderis danas Mikkelis Hansenas. Jis pelnė 54 įvarčius. Mažiausiai nuo M.Hanseno atsilieka 49 įvarčius įmetęs austras Janko Božovičius iš Skopjės „Metalurg“ ir 47 kartus pasižymėjęs vengras Gaboras Csaszaras iš Šafhauzeno „Kadetten“.

 

Grupių lentelės

A grupė: 1. Paryžiaus PSG – 10, 2. Vespremo MVM – 9, 3. „Kiel“ – 8, 4. „Flensburg-Handewitt“ – 8, 5. Zagrebo PPD – 6, 6. Plocko „Wisla“ – 3, 7. Celės „Pivovarna Laško“ – 2, 8. Stambulo „Besiktas“ – 2.

B grupė: 1. Skopjės „Vardar“ – 10, 2. „Barcelona“ – 9, 3. Manhaimo „Rhein Neckar“ – 7, 4. Kielcų „Vive“ – 6, 5. Segedo „Pick“ – 6, 6. „Kristianstad“ – 4, 7. „Montpellier“ – 4, 8. „Kolding-Kobenhavn“ – 2.

(Iš A ir B grupių į atkrintamąsias varžybas pateks po 6 komandas)

C grupė: 1. Logronjo „La Rioja“ – 10, 2. Bresto „Miaškov“ – 8, 3. „Porto“ – 8, 4. Čechovo „Medvedi“ – 4, 5. Novi Sado „Vojvodina“ – 4, 6. Prešovo „Tatran“ – 2.

D grupė: 1. „Skjern“ – 8, 2. Zaporižės „Motor“ – 8, 3. „Baia Mare“ – 8, 4. Šafhauzeno „Kadetten“ – 5, 5. Skopjės „Metalurg“ – 4, 6. „Elverum“ – 3.

(Iš C ir D grupių į atkrintamąsias varžybas pateks po 2 komandas)

 

Varžybų rezultatai