Čempionų lygoje – trys klubai su lietuviška žyme

2018-06-19

 2018-2019 metų sezone pajėgiausioje Europoje Čempionų lygoje matysime dar daugiau lietuviškų akcentų. Prie šių metų nugalėtojų „Montpellier“ su Jonu Truchanovičiumi ir „Motor“ su Aidenu Malašinsku prisijungia Ryhimiahio „Cocks“ ekipa, kurią treniruoja Gintaras Savukynas ir kurios vartus gina Giedrius Morkūnas.

monpelje

Nors „Motor“ ir „Montpellier“ pajėgiausioje Europos lygoje toli gražu nebus debiutantai, tačiau naujo sezono jie gali laukti su dar didesniu nekantrumu. Abi šios komandos praėjusių pirmenybių reguliariajame sezone varžėsi silpnesnėje pakopoje, o nuo kitų metų abu klubai jau nuo sezono pradžios žais su pačiomis pajėgiausiomis Europos komandomis.

Tuo tarpu Ryhimiahio klubas su Giedriumi Morkūnu ir Gintaru Savukynu praėjusiais metais varžėsi tik čempionų lygos atrankoje ir jos neįveikė, tad vėliau tęsė kovas EHF taurės varžybose. Šiais metais Suomijos čempionai jau startuos iškart Čempionų lygos grupių etape.

Savo varžovus visos trys ekipos sužinos jau birželio 29 dieną, kuomet bus ištraukti burtai. Iš viso lygoje rungtyniaus 28 pajėgiausios Europos komandos, kurios bus suskirstytos į silpnesnę bei stipresnę pakopas. Stipresnioje, suskirstytos į dvi grupes po 8 ekipas, varžysis 16 komandų, o silpnesnėje 12 ekipų bus padalintos į dvi grupes po 6 komandas. Vis tik, kaip parodė šis sezonas net ir silpnesnėje pakopoje startuojanti ekipa gali sėkmingai kautis dėl Čempionų lygos taurės.

Varžybų rezultatai