Danijoje startuoja Europos moterų rankinio čempionatas

2020-12-03

Ketvirtadienį Danijoje startuoja 2020 metų Europos moterų rankinio čempionatas. Nors pirmenybės turėjo vykti ir Norvegijoje, tačiau dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje, visos čempionato kovos paskutinėmis savaitėmis perkeltos į Daniją.

ehf euro franceŠiuo metu vyrų Europos čempionatuose jau žaidžia po 24 rinktines, tačiau moterų pirmenybėse vis dar likta prie senosios tvarkos, tad finaliniame etape matysime 16 stipriausių Europos komandų, suskirstytų į 4 grupes. Gaila, tačiau visos čempionato kovos vyks tuščiose salėse ir žiūrovai į jas įleidžiami nebus.

A ir B grupių rinktinės varžysis Herninge, o C ir D – Koldinge. Į kitą etapą pateks 3 pirmąsias vietas grupėse užėmusios komandos ir iš jų bus sudarytos 1-oji ir 2-oji grupės. A grupės komandos sužais su B grupės rinktinėmis, o C grupės rinktinės susitiks su D grupės komandomis. Tuomet po 2 stipriausias abiejų grupių rinktines keliaus tiesiai į čempionato pusfinalį.

Čempionių titulą ginti atvyksta Prancūzijos rinktinė, kuri praėjusių pirmenybių finale nugalėjo Rusijos rankininkes. Trečios tuomet liko olandės, o ketvirtoje vietoje finišavo Rumunijos rinktinė.

Tarp čempionato favoričių be abejo priskiriamos ir norvegės, kurios Europos čempionių titulą yra iškovojusios net 7 kartus. Ambicingai pirmenybes pasitinka ir šeimininkės danės, kurios tokį trofėjų yra laimėjusios 3 sykius.

Pirmąją varžybų dieną bus galima stebėti D ir B grupių rungtynes. D grupėje susitiks Rumunija–Vokietija ir Novergija–Lenkija, B grupėje žais Rusija–Ispanija, Švedija–Čekija.

Mūsų šalies rinktinė dalyvavo atrankoje į šių metų pirmenybes, tačiau galiausiai atrankos varžybos buvo nutrauktos ir į ekipos į čempionatą važiavo pagal turimą reitingą. Lietuvos rinktinė varžėsi vienoje grupėje su Juodkalnija, Vengrija ir Italija.

Taip pat šiuo metu lietuvės turėjo vykti į Šiaurės Makedoniją ir kautis pirmajame Pasaulio čempionato atrankos etape, tačiau dėl vis dar pasaulį sukausčiusios epidemiologinės situacijos 4 komandų turnyras buvo nukeltas. Lietuvės ten turėjo žaisti su šeimininkėmis makedonėmis, islandėmis ir graikėmis.

A grupė: Prancūzija, Danija, Juodkalnija, Slovėnija.

B grupė: Rusija, Švedija, Ispanija, Čekija.

C grupė: Nyderlandai, Vengrija, Serbija, Kroatija.

D grupė: Rumunija, Norvegija, Vokietija, Lenkija.

Varžybų rezultatai