Danijos rankininkai perrašė pasaulio čempionatų istoriją

2023-01-30

Baigėsi Lenkijoje ir Švedijoje vykęs svarbiausias šių metų rankinio renginys – pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Nuo 1938 metų vykstantis pasaulio vyrų rankinio čempionatas buvo surengtas jau 28-ą kartą.

Danija cempione_1

Danijos rinktinė padarė tai, ko dar niekam nepavyko per visą planetos pirmenybių istoriją – pasaulio čempione tapo trečią kartą iš eilės. Danijos rankininkai čempionų sosto niekam neužleidžia nuo 2019 metų, kai finale pranoko Norvegiją, o 2021 m. čempionato finale įveikė Švediją. Iki tol Danijos rinktinei nebuvo pavykę iškovoti pasaulio čempionato aukso. Iki pergalingos serijos danai savo sąskaitoje turėjo tris sidabro ir vieną bronzos medalių komplektus.

Pasaulio čempione tapusi Danijos rinktinė užsitikrino ir vietą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Jose garantuotą vietą turi ir žaidynių šeimininkė Prancūzijos rinktinė.

Danija_Prancuzija

Pasaulio čempionato finale, kurį Stokholme stebėjo net 23 tūkstančiai žiūrovų, Danijos rankininkai 34:29 (16:15) nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių čempionę Prancūzijos rinktinę. Nuo pat susitikimo pradžios pirmavę danai varžovams taip ir neleido persverti rezultato iki pat finalinės sirenos. Nugalėtojų atakose sunkiai sulaikomi buvo 10 įvarčių pelnęs Rasmusas Lauge ir 9 įvarčius įmetęs Simonas Plytlickas, Mathias Gidselis prie pergalės pridėjo 6 įvarčius. Prancūzams Nedimas Remili pelnė 6 įvarčius, Deka Memas įmetė 5 įvarčius.

Bronzos medalius iškovojo Ispanijos rankininkai. Kovoje dėl bronzos ispanai po permainingos kovos 39:36 (18:22) pranoko turnyro šeimininkę Švedijos rinktinę. Nugalėtojams Adrianas Figueras pelnė 9 įvarčius, Alexas Duišebajevas įmetė 7 įvarčius. Švedų gretose rezultatyviausias su 9 įvarčiais buvo Hampusas Wanne, 7 įvarčius įmetė Niclas Ekbergas.

Ispanijos rinktine_1

Ispanijos rinktinė pasaulio čempionato bronzos medalius iškovojo antrą kartą iš eilės. Be medalių šįkart likę dabartiniai Europos čempionai švedai praėjusiame pasaulio čempionate laimėjo sidabrą.

Pasaulio pirmenybių rekordininke išlieka Prancūzijos rinktinė. Prancūzai planetos čempionais yra tapę net 6 kartus, o per visą istoriją iškovojo jau 12 medalių – 6 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos. Pagal šį rodiklį Prancūzija pasivijo pirmavusią Švediją. Švedijos rinktinės sąskaitoje liko 12 medalių – 4 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos. Trečioje vietoje lieka 4 kartus pasaulio čempione tapusi Rumunijos rinktinė. Danijos rankininkai yra ketvirtoje pozicijoje.

Danija_Mathias Gitsel_2

Geriausiu šių metų pasaulio čempionato rankininku išrinktas danas Mathias Gidselis. 23-ejų metų M. Gidselis tapo ir rezultatyviausiu turnyro žaidėju, surinkęs 60 įvarčių per 9 rungtynes.

Į simbolinį čempionato septynetą išrinkti: vartininkas Andreas Wolff (Vokietija), kairysis kraštas Angelis Fernandezas (Ispanija), kairysis pusiau kraštas Simonas Plytlickas (Danija), įžaidėjas Nadimas Remili (Prancūzija), dešinysis pusiau kraštas Alexas Duišebajevas (Ispanija), dešinysis kraštas Niclas Ekbergas (Švedija), linijos žaidėjas Ludovicas Fabregasas (Prancūzija).

Pasaulio čempionate buvo ir lietuviškų akcentų. Pirmenybėse teisėjavo Lietuvos teisėjų pora Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Lietuviai vadovavo ketverioms rungtynėms. Pirmame etape V. Mažeika ir M. Gatelis švilpė Serbijos ir Alžyro bei Argentinos ir Šiaurės Makedonijos susitikimuose, antrame etape – Lenkijos ir Irano bei Kataro ir Nyderlandų rungtynėms.

Teisejai Mazeika ir Gatelis

Lietuvos teisėjų porai tai buvo jau ketvirtas pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Be to jie yra teisėjavę keturiuose pasaulio moterų rankinio čempionatuose.

IHF nuotraukos

Varžybų rezultatai