Daugirdas Dilys: „Tai paskutinė mūsų galimybė, todėl atiduosime visas jėgas“

2017-01-04

daugirdasLietuvos vaikinų iki 21 – erių metų rinktinė, kuri ruošiasi sausio 7 – 9 dienomis Serbijoje vyksiančioms pasaulio čempionato atrankos varžyboms, Klaipėdą pakeitė Vilniumi ir dabar ten ruošiasi būsimoms kovoms. Jaunimo rinktinė, kuriai vadovauja treneris Gintaras Paškevičius, varžysis penktojoje grupėje kartu su šeimininkų serbų, islandų bei graikų nacionalinėmis komandomis. Į pasaulio čempionatą pateks tik pirmą vietą grupėje užėmusi komanda.

Praėjusiais metais šios kartos komanda Europos čempionato atrankos varžybas žaidė Garliavoje, tačiau tuomet burtai lietuviams buvo negailestingi ir suvedė mūsų kelius su Vokietijos, Rusijos ir Kosovo rinktinėmis. Ambicingą Kosovo rinktinę tada pavyko įveikti, tačiau Rusijos ir Vokietijos jaunimo komandos lietuvaičiams pasirodė kiek per stiprios.

Dėl traumų bei asmeninių priežasčių šiais metais Lietuvos nacionalinė jaunimo komanda yra priversta verstis be keleto svarbių žaidėjų. Lukas Vanagas, Karolis Bliuvas bei Gytis Šmantauskas negali padėti rinktinei dėl patirtų traumų, o Karolis Antanavičius bei Matas Pranckevičius į stovyklą neatvyko dėl asmeninių priežasčių. Net ir žaidimas be šių itin svarbių komandos draugų, lietuvaičiams tikėjimo savo jėgomis neatima. Jau daugely metų Austrijoje rungtyniaujantis Lietuvos talentas Daugirdas Dilys tiki mūsų komandos galimybėmis Serbijoje.

Šio sezono pradžia jums buvo permaininga. Rungtyniavote Hardo „Alpla“ komandoje, kuri yra viena stipriausių Austrijos lygoje, tačiau vėliau persikėlėte į silpnesnį „Hohenems“ klubą. Kokios buvo to priežastys ir kaip vertinate šiuos pasikeitimus?

dilysMano vaidmuo „Alpla“ ekipoje buvo daugiau epizodinis, o norint tobulėti reikia ir žaidybinės praktikos. Austrijos lygos taisyklės neleido man rungtyniauti „Alpla“ dublerinėje komandoj, todėl „Hohenems“ pasirodė tinkamiausias variantas. Kol kas šio sprendimo tikrai nesigailiu, esu patenkintas padėtimi komandoje, trenerių pasitikėjimu manimi ir tikiu, jog šis perėjimas padės žengti nemažą žingsnį į priekį karjeroje.

Jaunimo rinktinės stovykla įsiterpė šventiniu laikotarpiu. Ar turėjote laiko pabūti su artimaisiais per didžiausias metų šventes?

Šventinį laikotarpį praleidau nuostabiai. Po 11 metų pertraukos turėjau galimybę švęsti su savo artimaisiais bei draugais Biržuose, todėl šventės gavosi tikrai labai smagios. Aišku visuomet norėtųsi daugiau laiko praleisti su jais, tačiau turime dirbti ir ruoštis artėjančiam čempionatui.

Ar būdamas Austrijoje seki Lietuvos rankinio naujienas? Domiesi kaip sekasi šalies rinktinėms?

Be abejo, kad taip. Sekiau tiek moterų rinktinės pasirodymą Slovakijoje, tiek vyrų pergalingas rungtynes su Norvegija. Gaila, jog moterų rinktinei šiek tiek pritrūko paskutinėse rungtynėse, tačiau manau, jog merginos žaidė gerai ir rezultatai ateis su laiku.

Buvai sulaukęs pasiūlymo priimti Austrijos pilietybę, tačiau pasirinkai atstovauti Lietuvą. Kaip šeima, artimieji vertina tavo šį sprendimą?

Visi tikrai palaiko mane ir mano norą žaisti už Lietuvą. Man pačiam tai yra labai svarbu ir džiaugiuosi galėdamas rungtyniauti vilkėdamas Lietuvos marškinėliais. Juolab, jog tai suteikia galimybes tuo pačiu ir aplankyti Lietuvą, kadangi tikrai retai tenka čia sugrįžti. Paskutinį kartą Lietuvoje buvau atstovaudamas U – 20 rinktinę varžybose Garliavoje.

Kaip vyksta pasirengimas varžyboms Serbijoje? Kokios nuotaikos komandos viduje?

Visi suprantam, kad tai mums yra paskutinis jaunimo čempionatas, todėl atiduodam visas jėgas treniruotėse. Norisi patekti į kitą etapą, kadangi tai yra paskutinis toks šansas ir norime juo pasinaudoti. Nuotaikos darbinės ir pasirengimas vyksta sklandžiai bei nuosekliai. Su nekantrumu laukiame, kada galėsime žengti į aikštę.

Kaip manai, kuo Lietuvos rinktinė gali nustebinti būsimus varžovus? Kas galėtų tapti mūsų pagrindiniais ginklais?

Turime tikrai gerų žaidėjų visose pozicijose, tačiau kaip ir daugelis lietuviškų rankinio rinktinių ar komandų stengiamės žaidimą grįsti gynyba. Tik atidus ir kantrus darbas gynyboje gali tapti raktu į pergales Serbijoje.

Kokius tikslus keliate šioms atrankos varžyboms? Ką galite pasakyti apie būsimus varžovus?

Vykstame nusiteikę kovoti dėl patekimo į pasaulio čempionatą, kitų tikslų nelabai ir gali būti. Varžovai grupėje tikrai stiprūs, tačiau, manau, jog tikrai esame pajėgūs žaisti su šiomis komandomis. Galbūt sunkiausia turėtų būt su islandais, kurie žaidė Europos čempionate ir jame užėmė 8 vietą bei nugalėjo mus įveikusius rusus, tačiau esame nusiteikę žaisti ir su jais.                                                      

Varžybų rezultatai