Dėl LRF Supertaurės sostinėje kovos „Eglė“ ir „Garliava“

2022-09-16

2022-2023 m. sezoną pradeda Lietuvos moterų rankinio klubai. Vilniuje rugsėjo 17 d. vyksiančiose Lietuvos rankinio federacijos (LRF) Supertaurės rungtynėse dėl pirmojo sezono trofėjaus kovos šalies vicečempionė Vilniaus „Eglė“ ir čempionato prizininkė Kauno raj. „CASCADA-HC Garliava-SM“.

Garliava_Egle_1

Supertaurės rungtynės šeštadienį Vilniaus SM „Sostinės Tauras“ sporto salėje prasidės 12.00 val. Rungtynes tiesiogiai rodys „Sport1“ televizija.

„Supertaurės rungtynės – pirmos sezono rungtynės, kuriose kovojama dėl trofėjaus. Visi nori sezoną pradėti pergale ir laimėti taurę. Lietuvos čempionatas prasidės tik spalio antrą savaitgalį. Dėl Supertaurės rungtynių pasirengimą sezonui pradėjome anksčiau, sužaidėme draugiškas rungtynes su Suomijos čempionėmis, nes jaučiame atsakomybę tinkamai pasiruošti kovai dėl titulo. Jau jaučiasi toks šioks toks jauduliukas, nes žinai, kad laukia svarbios rungtynės ir reikia pergalės“, – teigė „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

„Pergalė visada motyvuoja, nesvarbu kokioje sezono stadijoje. O čia laukia kova dėl taurės, todėl kitokio tikslo kaip tik pergalė ir negalime kelti. Aišku, reikia suprasti, kad mes tik pradėjome pasirengimą sezonui. Visa komanda pilnos sudėties pradėjome treniruotis tik praėjusią savaitę. Tai bus tokios kaip ir žvalgytuvės, nes dar nežinome kokias sudėtis surinko ir varžovės“, – sakė „Garliavos“ komandos trenerė Rita Urnikienė.

Garliava_Egle_2

Abi Supertaurės dalyvės išlaikė komandos branduolį prieš artėjantį sezoną ir sulaukė papildymų. Tiesa, Vilniaus ekipa prieš sezoną vieną savo lyderių išlydėjo į EHF Čempionų lygos klubą.

„Komanda pasikeitė neženkliai. Aušra Šponė persikėlė į Čempionų lygoje rungtyniaujantį Čekijos čempioną „Banik Most“ klubą. Komandos branduolys išliko ir dar pasipildėme keliomis merginomis. Apie varžoves sunku ką pasakyti, nes nežinome kiek pasikeitė „Garliavos“ sudėtis ir kurios rankininkės žais šeštadienį. Tai sukelia sunkumų ruošiantis rungtynėms, todėl visą dėmesį skiriam savo komandos žaidimui“, – tvirtino vilniečių treneris K. Kaladinskas.

„Mes ne tik išlaikėme komandos branduolį, bet ir pasipildėme. Į „Garliavą“ iš Kauno „Žalgirio“ perėjo Greta Burkaitė ir Martyna Vaitkutė, kurios kartu treniruojasi nuo praėjusios savaitės. Komandą papildė iš pora merginų, iš kitų miestų atvykusių studijuoti į Kauną. Aišku, joms dar reiks laiko adaptuotis komandoje. Manau, kad sustiprėjome, lyginant su praėjusiu sezonu“, – pasakojo Kauno rajono ekipą treniruojanti R. Urnikienė.

Praėjusiais metais Supertaurę laimėjo Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Tačiau 2021-2022 m. sezone visus šalies trofėjus susižėręs „Žalgiris“ šiemet nutarė nedalyvauti Supertaurės rungtynėse.

Varžybų rezultatai