Dėstytojos darbą universitete su rankiniu derinanti rinktinės senbuvė Audinga Kniubaitė: “ Tik žaisdamos maksimaliai susikoncentravę ir palaikydamos viena kitą galime iškovoti pergales“

2018-11-28

Lietuvos moterų rankinio rinktinė jau šį ketvirtadienį išvyks į Šveicariją, kur sužais tris pasaulio čempionato atrankos rungtynes. Prieš būsimas svarbiausias sezono kovas rinktinės senbuvė Audinga Kniubaitė tikina, jog komanda būsimam startui yra pasiruošusi ir kelia sau aukščiausius tikslus.

audingaIš Varėnos kilusią Audingą Kniubaitę jau galima vadinti atjaunėjusios rinktinės senbuve. 29 – erių metų rankininkė su rinktinės marškinėliais jau spėjo sužaisti 45 oficialias rungtynes ir pelnyti 95 įvarčius. Abu šie skaičiai yra didžiausi šių metų Lietuvos moterų rinktinėje. Turint omenyje, jog su kiekvienomis atrankos varžybomis kovingu charakteriu garsėjančios Audingos Kniubaitės vaidmuo rinktinėje tik auga, realu, jog būtent per šias tris artimiausias rungtynes A. Kniubaitei pavyks peržengti ir triženklę pelnytų įvarčių ribą.

Nors jau ne vienerius metus Audinga Kniubaitė yra viena geriausių Lietuvos rankininkių, tačiau užsienyje ji laimės kol kas taip ir neieškojo.  Žaidimą Lietuvos čempionių “ACME – Žalgirio” gretose A. Kniubaitė derina su darbu LSU universitete, kur visai neseniai pradėjo dėstyti būsimiems Lietuvos treneriams.

Prieš artėjančias pasaulio čempionato atrankos rungtynes Šveicarijoje kalbinta Audinga tikino, jog rinktinė šiuo metu yra pasirengusi kautis dėl kelialapio į kitą etapą.

Audinga, tiek Lietuvos moterų lygoje, tiek EHF Iššūkio taurėje esi viena rezultatyviausių “ACME – Žalgirio” žaidėjų. Ar nuo šio sezono vaidmuo komandoje pakito?

Vaidmuo komandoje, kaip ir kiekvienais metais nesikeičia, keičiasi tik aikštės žaidėjos pozicija. Esu motyvuota viską daryti 100 %. Norėtųsi, kad ir jaunos žaidėjos tuo užsikrėstų – sportuotų nuo „dūšios“.

Visą savo karjerą žaidi Lietuvoj. Ar nebuvo minčių vykti į užsienį?

Noras buvo ir dabar yra pajausti kitos šalies žaidimo ypatybe, bet man iki šiol puikiai sekasi derinti akadaminę veiklą su sportine, todėl Lietuvos palikti dar nesiruošiu.

Kaip pavyksta rankinį derinti su dėstytojos pareigomis universitete?

Rankinis yra kiekvienos dienos kulminacija, po darbo dienos universitete, kur galiu galutinai išsikrauti. Kartais treniruočių ir varžybų ciklas išsekina, bet tai yra laikina ir įprasta sportininkei žaidžiant aukštame lygyje.

audinga kniubaitėAr studentai ateina palaikyti į rungtynes?

Ateina ne tik studentai, bet ir draugai bei šeimos nariai.

Esi viena iš rinktinės senbuvių. Kaip pasikeitė Lietuvos rinktinė nuo tavo pirmųjų dienų joje?

Aš rinktinėje užaugau ir gavau galimybę tobulėti prie skirtingų rinktinės trenerių. Su kiekvienu keitėsi komandos treniruočių ir žaidimo stilius.

Ko vis tik pritrūksta mūsų komandai, jog žengtų į finalinį Europos ar pasaulio čempionato etapą?

Mums trūko tikėjimo savimi. Mes esame pajėgios žengti į finalinį etapą. Žaidėjų rotacijoje dažnai turime problemų dėl traumų ir galbūt dėl to negalime sukomplektuoti galingo vieneto, skinančio pergales.

Kiek potencialo turi ši rinktinė pasaulio čempionato atrankos varžybose Šveicarijoje ?

Potencialas didelis, mes turime jaunų ambicingų žaidėjų ir senbuvių su didele varžybinę patirtimi. Tam, jog galėtumėme jį išnaudoti, mes privalome žaisti galingai – visu pajėgumu. Tik žaisdamos maksimaliai susikoncentravę ir palaikydamos viena kitą galime iškovoti pergales. Esame pasiruošę kautis ir tikime savo galimybėmis.

Varžybų rezultatai