„Dragūnas“ ir „Almeida-Stronglasas“ – viena koja LRL finale (komentarai, nuotraukos)

2015-04-15

Po žingsnį Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos (LRL) finalo link žengė Klaipėdos „Dragūnas“ ir Alytaus „Almeida-Stronglasas“. Klaipėdiečiai pirmose pusfinalio rungtynėse namuose rezultatu 36:23 (21:12) nukovė Vilniaus „VHC Šviesą“, o alytiškiai savo arenoje rezultatu 31:20 (13:9) nugalėjo kitą sostinės ekipą – HC „Vilnius“. Pusfinalyje yra kovojama iki dviejų pergalių. Antrosios serijos rungtynės vyks balandžio 18 dieną (šeštadienį) Vilniaus komandų arenose.

„Dragūnas“ rimto pasipriešinimo nesulaukė

Pusfinalio rungtynėse su „VHC Šviesa“ išties čempionišką charakterį Klaipėdoje demonstravo „Dragūno“ rankininkai, kurie į priekį trūktelėjo nuo pat susitikimo pradžios (5:3, 18:10) ir nuolat kontroliavo situaciją.

Dar pirmajame kėlinyje (26 min.) komandas jau skyrė dviženklė persvara – 20:10, o antrajame kėlinyje rezultatas jau buvo nepadorus – 33:19.

„Dragūno“ gretose nesulaikomi buvo po 8 tvarčius įmetę Igoris Kopišinskis ir Mindaugas Dumčius (3 iš 7 m), Karolis Stropus pridėjo 4 įvarčius, Jonas Geryba, Šarūnas Ugianskis ir Jonas Truchanovičius – po 3, Laurynas Simonavičius ir Mindaugas Meškauskas – po 2, Lukas Juškėnas, Arvydas Bučius ir Gediminas Vaitkus – po 1 įv.

„Šviesos“ komandai Tomas Bernatavičius įmetė 6 įvarčius, Valdas Drabavičius – 5, Lukas Balbierius ir Dovydas Kuodys – po 4, Artūras Švilpa ir Jovydas Jurašius – po 2 įv.

Artūras Juškėnas („Dragūno“ vyr. treneris): „Tokiu rezultatu pernelyg džiaugtis nevertėtų, nes vilniečiai šįkart į Klaipėdą atvyko be dviejų pagrindinės sudėties žaidėjų: Skirmanto Plėtos ir Tado Jurelevičiaus. Bet kuri ekipa, tokiame svarbiame etape, be dviejų pagrindinių žaidėjų sunkiai verstųsi… Tą puikiai suprantame ir savo vyrams aš akcentavau, kad Vilniuje reikia nusiteikti visai kitokiai dvikovai. Mane neramina tai, kad niekaip nesugebame susikoncentravę rungtyniauti du kėlinius. Jei pirmąjį kėlinį mes rungtyniavome gerai, tai antrajame kėlinyje nesu patenkintas savo komandos žaidimu. Profesionalumas ir yra tame, jog reikia visa jėga kautis nuo pirmos iki paskutinės rungtynių sekundės. Nerimą kelia tai, kad vyrai suprastų, jog Vilniuje lengva tikrai nebus. Tas 13 įvarčių nieko nereiškia… Varžovams užtenka laimėti vos 1 įvarčio skirtumu ir rezultatas jau gali būti lygus. Pusfinalis – tai toks etapas, kai svarbi pergalė bent 1 įvarčio skirtumu. Nesinorėtų, kad reikėtų žaisti trečiąsias pusfinalio rungtynes. Gerai būtų viską išspręsti Vilniuje.“

Gintaras Paškevičius („VHC Šviesa“ vyr. treneris): „Mums labai trūko komandos gynybos ramsčio Tado Jurelevičiaus ir atakų organizatoriaus Skirmanto Plėtos. Tadas išvyko į darbo komandiruotę, o Skirmantas – susirgo. Bandėme į aikštę leisti jaunus žaidėjus, tačiau virpėjo rankos, kamuolys slydo iš rankų ir dragūniečiai mūsų klaidomis pasinaudojo bei susikrovė gana solidų pranašumą. Manau, kad antrose pusfinalio rungtynėse Vilniuje minėtieji mūsų komandos lyderiai jau rungtyniaus ir dvikova bus visai kitokia. Manau, kad esame pajėgūs išlyginti pusfinalio serijos rezultatą ir sukurti intrigą. Tai, ką galime, įrodėme ketvirtfinalio etape su Kauno „Granitu-Gaja-Kariu“. Nesvarbu, kad šįkart „Dragūnui“ nusileidome 13 įvarčių skirtumu… Galbūt tai tik dar labiau motyvuos vyrus siekti revanšo. Rankų tikrai nenuleisime ir jėgų kitoms dvikovoms dėl medalių jėgų netausosime, bandysime daryti viską, ką galime.“

Pusfinalio rungtynių nuotraukų albumas

Priminsime, kas reguliariajame čempionate „Dragūnas“ ir „VHC Šviesa“ susitiko du kartus ir abu sykius pergalę šventė klaipėdiečiai: 2014 m. gruodžio 13 d. Vilniuje rezultatu 37:33 ir 2015 m. kovo 21 d. Klaipėdoje rezultatu 33:26.

Klaipėdiečiai į pusfinalį pateko be didesnio vargo – ketvirtfinalyje sausu rezultatu 2:0 (Klaipėdoje laimėjo rezultatu 38:16, Pasvalyje – 44:19) nugalėję Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Vilniečiai ketvirtfinalyje išnaudojo daug jėgų – seriją iki dviejų pergalių – 2:1 (Kaune pralaimėjo 29:34, tačiau atsirevanšavo namuose – 35:28, o lemiamas rungtynes Kaune vėl laimėjo rezultatu 24:21) laimėjo prieš Kauno „Granitą-Gają-Karį“.

Alytiškiai įtampos nepatyrė

Kitose pusfinalio rungtynėse Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ atstovai savo aikštėje rezultatu 31:20 (13:9) palaužė HC „Vilnius“ rankininkus.

Alytiškiai iškart išsiveržė į priekį – 3:1 ir akivaizdžiai valdė situaciją – 8:4, 12:7.

40 dvikovos minutę komandas skyrė 5 įvarčiai – 19:14, tačiau netrukus aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 6:1 ir įgijo dviženklę pervarą – 25:15 bei pernelyg arti varžovų nebeprisileido.

„Almedos-Stronglaso“ komandą į pergalę vedė Žygimantas Micevičius, įmetęs 8 įvarčius (2 iš 7 m), Aurelijus Sabonis pridėjo 7 įvarčius, Irmantas Asakavičius – 5, Linas Paliušis ir Rokas Lastauskas – po 3, Povilas Palionis ir Robertas Paužuolis – po 2, Gintautas Adamkevičius – 1 įv.

HC „Vilnius“ gretose išsiskyrė 5 (1 iš 7 m) įmetęs Domantas Čiuplinskas, po 3 – Marius Panavas ir Šarūnas Sakalauskas, po 2 – Martynas Žala, Paulius Benas Linkevičius ir Mindaugas Agurkis, po 1 – Tomas Smalakys, Jūris Aganauskas ir Kostas Plaušinaitis (1 iš 7 m).

Jonas Jonuška (Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ vyr. treneris): „Atvirai pasakius, tikėjomės kur kas atkaklesnės ir įtemptesnės dvikovos. Galbūt vilniečius iš vėžių išmušė gera mūsų gynyba. Kita vertus, pirmajame kėlinyje net dešimt kartų nepataikėme iš gerų padėčių nuo 6 m, tad skirtumas galėjo būti ir didesnis. Rytoj rinksimės į video peržiūrą, išanalizuosime savo klaidas ir antrose rungtynėse bandysime įnešti kažkokių naujovių, staigmenų. Žaidimo braižo nekeisime, tačiau kažką pakoreguosime. Pusfinalis – tai toks etapas, kai visko gali būti. Jokiu būdu nereikia atsipalaiduoti. HC „Vilnius“ – gerai sukomplektuota komanda. Jie namuose bandys parodyti tikrąją savo jėgą. Ruošimės rimtai dvikovai.“

Marius Baranauskas (HC „Vilnius“ vyr. treneris): „Nepažinau savo komandos. Jei ketvirtfinalyje šiek tiek jautėsi jaudulys, tai šįkart jis buvo dvigubai didesnis. Rungtynių pradžioje nepavyko kelios atakos ir žaidėjai tiesiog sutriko, pernelyg anksti nuleido rankas. Galbūt ir patyrę alytiškiai šįkart mus tiesiog užmigdė savo lėtomis ir klampiomis atakomis. Po kelių praleistų įvarčių niekaip nepavyko atsitiesti. Trauktis nebėra kur, reikia ištaisyti savo klaidas ir namuose žaisti visai kitaip, nei Alytuje. Rankų tikrai nenuleisime.“

„Almeida-Stronglasas“ ir HC „Vilnius“ 2014-2015 m. Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos reguliariajame čempionate susitiko du kartus ir pasidalijo po pergalę: 2014 m. spalio 11 d. Vilniuje rezultatu 30:23 (16:12) pergalę šventė alytiškiai, tačiau 2015 m. sausio 28 d. Alytuje vilniečiai atsirevanšavo – 26:24 (14:8).

Alytiškiai pastaraisiais metais kopia ant prizininkų pakylos laiptelio – pernai buvo treti, užpernai – antri.

„Nesinorėtų nuleisti kartelės“, – ne kartą pabrėžė Alytaus komandos atstovai.

Beje, Alytaus rankininkai vieninteliai šį LRL sezoną sugebėjo kartą įveikti „Dragūno“ atstovus ir tai padarė Klaipėdoje rezultatu 19:17 (8:12). Tad, jei finale susitiks alytiškiai ir klaipėdiečiai, tikimasi, kad rungtynės bus itin atkaklios ir intriguojančios.

Priminsime, kad antrąją vietą LRL reguliariajame čempionate užėmę Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ atstovai ketvirtfinalyje daug jėgų neišeikvojo – be didesnės įtampos dukart (28:21 ir 29:22) nugalėjo Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ ekipą.  

HC „Vilnius“ rankininkams ketvirtfinalyje prireikė visų trijų rungtynių: jie seriją prieš Varėnos „Ūlą“ laimėjo rezultatu 2:1. Sostinės rankininkai pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes Varėnoje laimėjo 6 įvarčių skirtumu – 24:18 (11:9), tačiau antrose rungtynėse namuose po dramatiškos kovos ir dviejų pratęsimų nusileido minimalia persvara – 31:32 (10:13). Lemiamos ketvirtfinalio rungtynės Varėnoje taip pat buvo labai įtemptos ir čia pergalę minimalia persvara – 24:23 (13:12) išplėšė HC „Vilnius“.

Nuotraukų albumas ČIA.

Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos kovos dėl aukso ir bronzos medalių prasidės nuo gegužės 9 dienos. Didžiajame finale bus rungtyniaujama iki trijų pergalių, dėl bronzos medalių – iki dviejų pergalių. Aikštės pranašumą turi aukštesnę vietą I etape užėmusi komanda.

Varžybų rezultatai