„Dragūnas“ LRL finalą pradėjo užtikrinta pergale

2015-05-11

Šeštadienį uostamiestyje rungtynėmis tarp Klaipėdos „Dragūno“ ir Alytaus “Almeidos-Stronglaso”  startavo Lietuvos “Vivus.lt” rankinio lygos (LRL) didysis finalas. Pirmąją pergalę rezultatu 32:19 (17:7) iškovojo ir serijoje iki trijų pergalių į priekį – 1:0 išsiveržė penkių pastarųjų metų Lietuvos čempionas „Dragūnas“.

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo galingai – 4:0, o dar po kelių akimirkų pirmavo rezultatu 9:2, o pirmąjį kėlinį baigė pirmaudami dviženkliu įvarčių skirtumu – 17:7.

finalas_pagggg

Antrajame kėlinyje praėjusių metų bronzos medalių laimėtojams alytiškiams nebepavyko nė akimirkai sumažinti atsilikimo iki vienaženklio įvarčių skirtumo ir teko susitaikyti su pirmuoju nemaloniu pralaimėjimu.

„Dragūno“ komandą į pergalę vedė Igoris Kopišinskis, įmetęs 8 (3 iš 7 m) įvarčius, Karolis Stropus pridėjo 5, Jonas Geryba, Mindaugas Dumčius ir Jonas Truchanovičius – po 3, Gediminas Vaitkus, Arvydas Bučius, Mindaugas Meškauskas, Šarūnas Ugianskis ir Lukas Juškėnas – po 2 įv.

Alytaus gretose išsiskyrė po 4 įvarčius įmetę Rokas Lastauskas, Irmantas Asakavičius ir Aurelijus Sabonis, po 2 – Gintautas Adamkevičius (2 iš 7 m), Robertas Paužuolis ir Žygimantas Micevičius, 1 – Povilas Palionis.

finalas_drag_pagrindine

„Šįkart mums prastai sekėsi pulti varžovų vartus. Susidūrėme su kieta „Dragūno“ gynyba, turbūt dėl to šiek tiek ir pasimetėme. Praleidome daug įvarčių po greitų atakų. Bandysime Alytuje kautis visai kitaip. Mes tokia komanda, kuri niekada nenuleidžia rankų ir kovoja iki galo. Tą bandysime ir daryti“, – iškart po rungtynių kalbėjo Alytaus komandos vyr. treneris Jonas Jonuška.

Antroji finalo serijos dvikova vyks gegužės 13 dieną (trečiadienį) 19 val. Alytaus sporto rūmuose. Trečiosios serijos rungtynės planuojamos gegužės 16 dieną (šeštadienį) 14 val. “Švyturio” arenoje. Antrąsias ir trečiąsias serijos rungtynes tiesiogiai transliuos “SportoTV.lt”.

“Tai istorinis įvykis. Iki šiol rankinio dvikovos “Švyturio” arenoje nėra vykusios. Tokią prabangą mes sau galime leisti tik rėmėjų – įmonės “Baltic pallets” dėka. Nuoširdžiai ačiū šios įmonės vadovui Raimundui Kubiliui”, – kalbėjo “Dragūno” treneris Artūras Juškėnas.

finalas_drag1

“Almeida-Stronglasas” – itin pajėgus ir rankų anksčiau laiko nuleisti tikrai nežada.

Alytiškiai pastaraisiais metais kopia ant prizininkų pakylos laiptelio – pernai buvo treti, užpernai – antri. Jie ne kartą pabrėžė, kad pagaliau norėtų tapti ir čempionais.

Beje, Alytaus rankininkai vieninteliai šį LRL sezoną sugebėjo kartą įveikti “Dragūno” atstovus, ir tai padarė Klaipėdoje rezultatu 19:17 (8:12). Tai ir buvo vienintelis dragūniečių pralaimėjimas šį LRL sezoną.

“Dragūnas” tapo LRL reguliariojo čempionato nugalėtoju (17 pergalių, 1 pralaimėjimas), o alytiškiai (15 pergalių, 3 pralaimėjimai) užėmė antrąją vietą.

Priminsime, kad “Dragūno” rankininkai pusfinalio serijoje su Vilniaus “VHC Šviesa” tikėjosi aršesnės kovos, tačiau klaipėdiečiai į finalą žengė be didesnės įtampos. Pirmąją tarpusavio pusfinalio kovą pajūrio atstovai namuose laimėjo rezultatu 36:23 (21:12), o antrąją dvikovą Vilniuje – 37:24 (19:10).

Klaipėdiečiai ketvirtfinalyje sausu rezultatu 2:0 (Klaipėdoje laimėjo rezultatu 38:16, Pasvalyje – 44:19) nugalėjo Pasvalio “Rankininkas/SM” ekipą.

Alytiškiai pusfinalyje taip pat sausu rezultatu 2:0 (Vilniuje 24:19 ir Alytuje 31:20) nugalėjo HC “Vilnius” rankininkus. “Almeidos-Stronglaso” atstovai ketvirtfinalyje daug jėgų neišeikvojo – be didesnės įtampos dukart (28:21 ir 29:22) nugalėjo Šiaulių “SM Dubysos-Gubernijos” ekipą.

Varžybų rezultatai