EHF pašalino Lietuvos rinktinės varžovę iš Europos čempionato atrankos turnyro

2022-03-01

Europos rankinio federacijos (EHF) Vykdomasis komitetas nusprendė nedelsiant šalinti visas Rusijos ir Baltarusijos rinktines bei klubus iš visų Europos rankinio varžybų. Visos Rusijos ir Baltarusijos komandos suspenduotos iki tolesnio EHF pranešimo. Taip pat uždrausta Rusijoje ir Baltarusijoje vykdyti tarptautines rankinio varžybas. Šių šalių teisėjai negalės teisėjauti visuose EHF organizuojamuose turnyruose.

Tokį sprendimą EHF Vykdomasis komitetas priėmė neeiliniame posėdyje, atsižvelgęs į karo situaciją Ukrainoje, naujausias Tarptautinio olimpinio komiteto rekomendacijas ir informaciją, gautą iš nacionalinių rankinio federacijų.

LTU_RUS_10

Lietuvos rankinio federacija dar praėjusią savaitę informavo EHF, kad atsisako žaisti 2022 m. Europos moterų rankinio čempionato atrankos turnyro rungtynių su Rusija. Jos buvo numatytos balandžio 23 d. Omske. Pašalinus Tokijo olimpinę vicečempionę Rusijos rinktinę, kovą dėl dviejų kelialapių į Europos čempionatą 1-oje atrankos grupėje tęs tik Lietuvos, Lenkijos ir Šveicarijos rinktinės.

Lietuvos rankininkės kovo 3 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje susitiks su šveicarėmis. Rungtynių pradžia 19.00 val. Įėjimas nemokamas. Kovo 6 d. šios komandos antrą kartą susitiks Šveicarijoje. Šiuo metu atrankos grupėje pirmauja abu susitikimus laimėjusi Lenkija. Lietuvos ir Šveicarijos rinktinės patyrė po du pralaimėjimus.

EHF artimiausiomis dienomis informuos, ar keisis kelialapių į Europos čempionatą dalybų tvarka. Taip pat spręs kaip Rusijos ir Baltarusijos komandų pašalinimas įtakos kitų turnyrų tolesnes varžybas. Iš Europos klubų turnyrų išmestas vienas Baltarusijos ir net penki Rusijos klubai.

Iš vyrų EHF Čempionų lygos pašalintas Bresto „Meshkov“ klubas. Europos lygos turnyro negalės tęsti Maskvos srities „Chekhovskie medvedi“, iškovotų kelialapių į Europos taurės ketvirtfinalį neteko Saratovo SGAU ir Krasnodaro SKIF klubai.

Moterų EHF Čempionų lygą bent šį sezoną turės pamiršti į aštuntfinalį patekusi Maskvos CSKA ir tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį iškovojęs „Rostov“ klubas.

Varžybų rezultatai