Estus įveikę dvidešimtmečiai į pusfinalį neprasibrovė

2018-07-26

Makedonijoje vykstančiame Europos rankinio U20 čempionate Lietuvos rinktinė nors ir įveikė estus (30:29), tačiau liko už pusfinalio borto. Tai paaiškėjo po to, kai Farerų salų rinktinė kiek netikėtai įveikė grupės lyderius baltarusius (29:22).

antanavičius estija

Lemiamų rungtynių su estais pirmajame kėlinyje nė vienai iš ekipų nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo, o pasibaigus jam rezultatas buvo lygus 15:15. Antroje susitikimo pusėje jau kur kas dažniau pirmavo Lietuvos rinktinė ir įpusėjus kėliniui ji turėjo solidų 3 įvarčių pranašumą (25:22). Vis tik, tuomet estai pelnė 4 įvarčius be atsako ir netgi buvo išsiveržę į priekį (26:25). Lemiamose atakose, kaip ir visų rungtynių metu, sužibėjo  Karolis Antanavičius, kuris išvedė Lietuvą į priekį, o nuo paskutinio varžovų išpuolio apsigynusi Lietuvos jaunimo rinktinė šventė pergalę 30:29.

Po šios pergalės dar kelias valandas viltis žengti tarp 4 stipriausių čempionato ekipų buvo gyva. Ji dar labiau buvo sustiprėjusi po to, kai suomiai pralaimėjo graikams (35:21). Paskutiniajame A grupės mače susitiko iki tol visas pergales iškovoję baltarusiai ir mūsų rinktinės pirmajame mače įveikti Farerų salų rankininkai. Tiek lygiosios, tiek Baltarusijos pergalė būtų tenkinusi mūsų šalies rinktinę, tačiau nieko jiems nebelėmusiose rungtynėse kaimynai iš Baltarusijos nusileido Farerų salų rinktinei 29:22 ir būtent pastaroji komanda šoktelėjo į antrąją turnyrinės lentelės vietą, išstumdama mūsų rinktinę į trečiąją poziciją.‘

Čempionatas Lietuvos rinktinei dar nebaigtas. Trečioje vietoje finišavę lietuvaičiai dabar paguodos kovose žais dėl 5 – osios vietos.

Lietuva: Karolis Antanavičius 12, Deividas Jovaišas 5, Arminas Stankūnas 4, Džiugas Jusys ir Tadas Rasakevičius po 3, Nedas Buronko, Aleksandras Grišinas ir Laurynas Petrušis po 1.

Estija: Tonis Kasse 7, Alfredas Timmo, Sanderis Sarapuu ir Rebane po 6.

lietuvos grupė

Varžybų rezultatai