Europos čempionate laukia lemiamos kovos

2020-01-23

Europos rankinio čempionate paaiškėjo visos 4 pusfinalių dalyvės. Tarp 4 stipriausių rinktinių šįkart pateko čempionės titulą ginanti Ispanija, Norvegija, Kroatija ir Slovėnija.

Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Main Round - Group I, Croatia vs Spain, Wiener Stadthalle, Vienna, Austria, 22.1.2020, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Vienintelė rinktinė iki pusfinalio iškovojusi visas pergales atžygiavo Norvegijos rinktinė, kuri paskutiniajame mače 33:30 įveikė antroje vietoje likusią Slovėnijos komandą. Pastarajai vietą pusfinalyje užtikrino Portugalijos rankininkai, kurie paskutiniajame mače 34:26 įveikė vengrus.

Pergalę iškovojusi Portugalijos rinktinė pakilo į trečiąją vietą grupėje ir dėl 5 vietos kausis su Vokietijos rankininkais. Portugalai taip užsitikrino vietą olimpinės atrankos varžybose.

Kitoje grupėje jau prieš paskutinę varžybų dieną buvo aišku, kurios dvi rinktinės žengs į pusfinalį. Pirmąsias dvi vietas jau užsitikrinusios buvo Ispanijos ir Kroatijos rinktinės, kurios ir susitiko tarpusavyje.

Iki šio mačo abi komandos buvo iškovoję vien pergales, o po jo taip ir liko nepralaimėję. Didžiąją dalį susitikimo atsilikę kroatai mačo pabaigoje sugebėjo pasivyti oponentus ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 22:22. Dėl geresnio įvarčių santykio Ispanijos rankininkai grupėje liko pirmi, o kroatai antri.

Pusfinaliai Stocholme vyks jau šį penktadienį ir juose norvegai susitiks su Kroatijos rankininkais, o Ispanija žais su Slovėnija.

Rungtynės dėl trečiosios vietos bus žaidžiamos šeštadienį, o sekmadienį laukia didysis finalas. Europos čempionė gaus tiesioginį kelialapį į Olimpines žaidynes.

Varžybų rezultatai