Europos čempionate neliko Danijos ir Prancūzijos rinktinių

2020-01-15

Po trečiadienį sužaistų paskutiniųjų grupės rungtynių Europos rankinio čempionate paaiškėjo 12 rinktinių, kurios tęsia kovas dėl čempionų titulo.

Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group E, Denmark vs Iceland, Malmo Arena, Malmo, Sweden, 11.1.2020, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Nors savo paskutiniajame mače danai sugebėjo 31:28 nugalėti Rusijos rinktinę, tačiau pasaulio čempionai baigia pasirodymą Europos pirmenybėse. Prieš tai sužaidę lygiosiomis su vengrais ir nusileidę islandams, grupėje danai užėmė trečiąją vietą. Pirmi liko vengrai, kurie paskutiniajame mače 24:18 pranoko islandus, likusius antroje vietoje. Be taškų likę rusai – 4.

Kitose grupėse situacija aiški buvo jau anksčiau.  Dar viena milžiniška staigmena užfiksuota D grupėje, kurioje treti likę prancūzai taip pat baigė savo pasirodymą čempionate. Iš šios grupės į kitą etapą pateko Norvegijos ir Portugalijos rinktinės, o prancūzai aplenkė tik ketvirtoje vietoje likusią debiutantų iš Bosnijos ir Hercogovinos rinktinę.

Ramiausiai viskas vyko kaimynų latvų grupėje, kur solidžiai atrodę Vokietijos ir Ispanijos rinktinės užėmė pirmąsias vietas ir žengė į kitą etapą (pirmi liko ispanai, kurie tarpusavio mače įveikė vokiečius). Nyderlandai, įveikę latvius, liko treti, o mūsų kaimynai nors ir neiškovojo tašku, tačiau gali džiaugtis tuo, kad iki paskutinių minučių kovojo su vokieičiais ir šiems nusileido vos vienu įvarčiu – 27:28.

A grupėje, kurioje kovojo trys Balkanų regiono rinktinės ir Baltarusija pirmąją vietą užėmė visas rungtynes laimėję kroatai, antri liko Baltarusijos rankininkai. Čempionatas jau pirmajame etape baigėsi Juodkalnijos ir Serbijos rinktinėms.

B grupėje visas rungtynes laimėjo Austrijos rinktinė, kuri ir užėmė pirmąją vietą. Antri liko Čekijos rankininkai, kurie aplenkė trečią vietą užėmusius Šiaurės Makedonijos atstovus bei taškų neiškovojusią Ukrainos rinktinę.

F grupėje stipriausia buvo Slovenijos rinktinė, iškovojusi visas 3 pergales. Į kitą etapą taip pat pateko švedai, kurie nugalėjo Šveicarijos ir Lenkijos rinktines.

Kitame etape I-ojoje grupėje varžysis po įskaitinę pergalę jau turinčios Kroatijos, Ispanijos, Austrijos rinktines bei Čekija, Vokietija ir Baltarusija.

II-ojoje grupėje su 2 taškais taupyklėje startuoja Norvegija, Vengrija Slovenija, be taškų – Švedija, Portugalija, Islandija.

Varžybų rezultatai