Europos čempionato atrankoje Lietuvos rankininkės pralaimėjo Šveicarijai

2022-03-03

2022 m. Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvos moterų rankinio rinktinė Klaipėdos „Švyturio“ arenoje priėmė Šveicarijos nacionalinę komandą. Pirmą kėlinį sėkmingiau pradėjo Lietuvos rankininkės ir įpusėjus rungtynėms šeimininkės pirmavo 19:18. Tačiau po pertraukos lietuvaitės įkrito į duobę ir šveicarės tuo pasinaudojo bei iškovojo pergalę rezultatu 36:30.

LTU_SUI_12

Pirmame kėlinyje Lietuvos rankininkės realizavo 79 proc. metimų, tačiau po pertraukos realizacija krito iki 52 proc. Tuo tarpu šveicarės po pertraukos realizavo net 90 proc. metimų į vartus. Lietuvėms pavyko realizuoti tik du 7 metrų baudinius iš penkių, o varžovės įmetė visus septynis.

„Pirmas kėlinys buvo labai geras. Veikė mūsų pasirinkta taktika ir varžoves iš vėžių išmušė tai, kas mes labai aukštai pasitikome pagrindines jų metikes. Bet tai buvo rizika ir antrame kėlinyje mums pradėjo trūksti resursų. Rotacijoje turime tik keturias atsitraukusias žaidėjas. Bandėme jas kiek įmanoma daugiau rotuoti, bet tai atsiliepė mūsų realizacijai puolime. Pritrūko jėgų žaidžiant viena prieš vieną, ką gerai išnaudojome iki pertraukos. Nepasakyčiau, kad žaidėme prastai. Rezultatas švieslentėje nevisiškai atspindi jėgų santykį aikštėje“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Nugalėtojas į priekį vedė net 12 įvarčių pelniusi Xenia Hodel. Lietuvos rinktinėje rezultatyviausia buvo Rita Repečkaitė, surinkusi 8 įvarčius. Simona Kolosovė įmetė 7-is, Audinga Kniubaitė 5-is,  Dovilė Ilčiukaitė 4 įvarčius.

„Pirmame kėlinyje žaidėme tikrai gerai – buvo geras judėjimas, linijos žaidėja gerai atsidengdavo. O šveicarės nieko nenustebino. Kaip ir tikėjomės, jų pusiaukraštės metė iš toli ir mums pavyko stabdyti jų atakas. Deja, antrame kėlinyje sustojo mūsų puolimas, prastai judėjome be kamuolio ir tas lėmė pralaimėjimą“, – teigė S. Kolosovė.

Trečią pralaimėjimą iš eilės patyrusi Lietuvos rinktinė lieka paskutinėje 1 grupės vietoje. Šveicarijos rankininkės iškovojo pirmą pergalę. Grupėje pirmauja dvi pergales turinti Lenkijos komanda. Grupės favorite laikyta Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė Rusijos rinktinė EHF sprendimu buvo pašalinta iš turnyro dėl šios valstybės karo veiksmų Ukrainoje.

Lietuvos ir Šveicarijos rankininkės sekmadienį susitiks dar kartą. Šįkart susitikimas vyks Šveicarijoje.

„Prieš antras rungtynes su šveicarėmis privalome pagerinti gynybą. 36 praleisti įvarčiai tikrai labai daug. Aišku, greitame žaidime tiek įvarčių yra normalu, bet tiek praleidus sunku galvoti apie pergalę. Jeigu puolime didžiąją dalį plano įvykdėme, tai gynybą privalome stiprinti“, – tvirtino Lietuvos rinktinės treneris.

Varžybų rezultatai