Europos čempionato atrankoje – netikėtos Baltarusijos ir Serbijos pergalės

2021-01-05

Pirmoji 2021-ųjų metų savaitė skirta Europos rankinio čempionato atrankos rungtynėms. Jos metu savąsias rungtynes sužais tos komandos, kurios dėl koronaviruso negalėjo žaisti pirmojo lango metu bei tos, kurios pavasarį turės žaisti olimpinės atrankos varžybas.

serbijaAntradienį vyko du susitikimai ir abiejuose užfiksuoti gana netikėti rezultatai. Pergales iškovojo Baltarusijos ir Serbijos rinktinės

Rudenį nei vienerių rungtynių nesužaidę baltarusiai namuose 33:25 (17:10) įveikė Norvegijos rankininkus ir dėjo tvirtą žingsnį Europos pirmenybių link.

Pralaimėjimą patyrusi Norvegijos rinktinė jau turi 2 taškus savo sąskaitoje, kadangi pirmajame ture įveikė Italijos rankininkus. Toje pačioje grupėje dar žaidžia ir Latvija, kuri kol kas dar nėra sužaidusi nė vieno mačo.

Į pergalę baltarusius vedė Vladislavas Kulešas, pelnęs 6 įvarčius, Mikita Vailupavas įmetė 5, Vaidmas Gaydučenko ir Artsiomas Kulakas pridėjo po 5.

Norvegams Sebastianas Bartholdas įmetė 7 įvarčius, Christofferis Rambo pridėjo 5.

Serbai namuose 27:24 (14:11) pranoko tituluočiausią pasaulyje Prancūzijos rinktinę.

Šioje grupėje prieš tai nebuvo sužaistas nė vienas mačas, o be šių dviejų rinktinių joje dar varžosi Belgijos ir Graikijos rinktinės.

Į pergalę serbus vedė Lazaras Kukičius ir Mijajlo Marseničius, kurie įmetė po 6 įvarčius, Petaras Džordžičius pridėjo 4.

Prancūzams 4 įvarčius įmetė Lucas Abalo, po 3 pridėjo Timothey N’guessanas ir Melvynas Richardsonas.

Trečiadienį vyks net 7 Europos čempionato atrankos mačai. Aktualiausias iš jų vyks Portugalijoje tarp šeimininkų ir Islandijos rankininkų. Dar kartą šios dvi rinktinės tarpusavyje susitiks sekmadienį. Abiems šioms komandoms Lietuvos rinktinė pralaimėjo pirmosiose atrankos rungtynėse.

Lietuvos rinktinė artimiausias rungtynes žais kovo 9 ir 14 dienomis su Izraelio rinktine. Į Europos čempionatą pateks dvi pirmąsias vietas grupėse užėmusios komandos bei 4 geriausios trečios visų pogrupių komandos.

Varžybų rezultatai