Europos čempionato finale kausis Kroatijos ir Ispanijos rinktinės

2020-01-25

Europos rankinio čempionate penktadienį paaiškėjo finalo dalyves. Laimėjusios savuosius pusfinalius į finalą žengė Kroatijos ir Ispanijos rinktinės.

Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Final weekend - Semi Final 1 - Norway vs Croatia, Tele2 Arena, Stockholm, Sweden, 24.1.2020, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Pirmajame pusfinalyje tarp Kroatijos ir Norvegijos rankinio rinktinių užvirė itin atkakli kova, o išaiškinti nugalėtojui prireikė net ir pratęsimo. Kroatija galiausiai šventė pergalę 29:28 (12:10, 11:13, 3:3, 3:2).

Tiek pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, tiek prabėgus pirmajam pratęsimui rezultatas buvo lygus, o nedaug trūko ir iki to, kad komandos santykius aiškintųsi 7 metrų baudinių serijoje. Pergalingą įvartį kroatams pačioje mačo pabaigoje pelnė Željko Musa.

Įdomu tai, kad Ž.Musa yra visiškai gynybinio plano žaidėjas ir tai buvo vos trečiasis jo įvartis šiame čempionate.

Kroatijos rinktinė nors yra tapusi ir Pasaulio čempione, ir Olimpinių žaidynių nugalėtoja, tačiau Europos aukso savo kolekcijoje neturi – 2008 ir 2010 netaus kroatai iškovojo sidabrą, o 1994, 2012 ir 2016 – bronzą.

Šiame pusfinalyje Kroatijos rinktinei 8 įvarčius pelnė Domagojus Duvnjakas, 6 pridėjo Marino Maričius, 4 Zlatko Horvatas. Norvegams net 10 įmetė Sanderis Sagosenas, po 4 surinko Magnusasn Gullerudas ir Goeranas Johannessenas.

Kitame pusfinalyje tiek daug intrigos nebuvo ir Ispanijos rankininkai slovėnus nugalėjo 34:32 (20:15).

Visų rungtynių metu tvirtai pirmavusi Ispanijos rinktinė vos neprisižaidė mačo pabaigoje, kuomet varžovams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki minimalaus (32:33). Vis dėl to ispanai pergalės iš savo rankų neišleido ir privertė kapituliuoti Slovėnijos rankininkus.

Ispanams po 6 įvarčius surinko Alexas Dujšabaevas, Raulis Entrerriosas ir Angelis Fernandezas. Slovėnijos rinktinėje rezultatyvumu išsiskyrė 7 įvarčius įmetęs Jure Dolenecas, 6 surinko Blažas Jancas.

Šeštadienį del bronzos susikaus Slovėnijos ir Norvegijos rinktinės. Laimėjusiai komandai atiteks ne tik bronziniai apdovanojimai, bet ir kelialapis į pasaulio čempionatą Egipte.

Finalas tarp Kroatijos ir Ispanijos bus žaidžiamas sekmadienį. Šios dvi rinktinės jau kartą žaidė tarpusavyje ir tada susitikimas baigėsi lygiosiomis 22:22.

Varžybų rezultatai