Europos jaunimo čempionate Klaipėdoje lietuvės kovos dėl bronzos

2023-07-15

„Švyturio“ arenoje vykstančiame Europos merginų U19 jaunimo rankinio čempionato antrame pagal pajėgumą divizione Lietuvos rinktinei nepavyko patekti į finalą. Sekmadienį Lietuvos rinktinė kovos dėl bronzos medalių.

A94I0746

Pusfinalyje Alos Senvaitienės treniruojamos jaunosios Lietuvos rankininkės 22:38 neprilygo Ispanijos rinktinei.

Varžovės nuo pat susitikimo pradžios tvirtai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau per pirmą kėlinį susikrovė dešimties įvarčių persvarą 19:9. Po pertraukos ispanės skirtumą dar padidino. Nors lietuvės rungtynių pabaigoje dar stengėsi priartėti prie varžovių, tačiau Ispanijos devyniolikmetės išlaikė įtikinamą pranašumą iki finalinės sirenos. Daug problemų jaunosioms Lietuvos rankininkėms kėlė tiek greitos ispanių atakos, tiek ir kibi gynyba. Lietuvės surengė vos kelias greitas atakas, o poziciniame puolime joms sunkiai sekėsi rasti kelių prie varžovių vartų. Net 8 įvarčius iš 22-iejų lietuvės pelnė nuo 7 metrų linijos.

A94I1042

„Rungtynės mums nesusiklostė nuo pat pradžios. Varžovės rado mūsų silpnas vietas ir tuo puikiai pasinaudojo. Ispanės mus pranoko rankinio supratimu ir brandžiu žaidimu. Mes dar nesame tiek subrendusios, mums trūksta žaidimo supratimo ir žaidybinio mąstymo. Labai trūko užtikrintumo. Viską darėme labai neužtikrintai, – komentavo Lietuvos rinktinės trenerė A. Senvaitienė. – Neprilygome varžovėms abiejose aikštelės pusėse. Gynyboje visiškai nesugebėjome jų pristabdyti, strigome ir puolime. Tiek gynyboje, tiek ir puolime sprendimus priimame per vėlai ir per lėtai. Dabar reiks nuteikti komandą kovai dėl bronzos, nes turint tokius triukšmingus sirgalius tribūnose, negalim pralaimėti dviejų rungtynių iš eilės.“

A94I0873

Lietuvos rinktinei 8 įvarčius pelnė rezultatyviausia čempionato rankininkė Gabija Pilikauskaitė. Iš viso per ketverias rungtynes G. Pilikauskaitė jau surinko 37 įvarčius. Martyna Ustilaitė į ispanių vartus įmetė 5 įvarčius, Elizabeta Klapčiukaitė ir Marija Čelpačenko – 3, Kamilė Rupeikaitė, Greta Vainorytė ir Agnė Gudlinkytė – 1.

A94I0823

Sekmadienį 14.45 val. „Švyturio“ arenoje Lietuvos rankininkės dėl trečios vietos susitiks su Slovėnijos rinktine. Pusfinalyje slovėnės po baudinių serijos 36:37 (16:18, 33:33) pralaimėjo Farerų salų komandai. Lietuvos rinktinė su Slovėnijos ekipa jau susitiko pirmose čempionato rungtynėse ir po atkaklios kovos turėjo pripažinti varžovių pranašumą 31:35.

Finale Farerų salų ir Ispanijos devyniolikmetės kovos ne tik dėl nugalėtojų vardo, bet ir dėl vienintelio kelialapio į kitų metų pasaulio dvidešimtmečių čempionato atrankos turnyrą.

Europos čempionato rungtynes „Švyturio“ arenoje galite stebėti nemokamai.

NSA logotipas

Varžybų rezultatai