Europos jaunių čempionate Kaune – Izraelio rankininkų triumfas

2016-08-22

Sekmadienio vakarą, finalinėmis rungtynėmis tarp Izraelio ir Italijos jaunių ekipų, finišavo Europos jaunių čempionatas Kaune. Kiek netikėtai čempionų titulą iškovojo Izraelio rankinio rinktinė, kuri čempionato starte vos vieno įvarčio skirtumu sugebėjo nugalėti mūsų rinktinę.EHF-U18-Lithuania-Israel-20160815_40

Kelias iki finalo tiek Izraelio, tiek Italijos jaunių rinktinėms buvo labai sudėtingas. Abi jos savo grupėse užėmė antrąsias pozicijas ir pusfinaliuose kovojo su sąlyginai stipresnėmis rinktinėmis. Izraelio nacionalinė komanda pusfinalyje  po 7 metrų baudinių serijos sugebėjo įveikti Nyderlandų rinktinę, o Italija pateikė didžiausią staigmeną ir taipogi po baudinių serijos eliminavo čempionato favoritus Austrijos aštuoniolikmečių rinktinę.

Kovoje dėl trečiosios vietos vyravo ramybė, kadangi abi ekipos išeikvojo daug jėgų grumdamosios pusfinalio etape. Vis dėlto daugiau motyvacijos šiai kovai savyje rado austrai, jie ir iškovojo trečiąją vietą čempionate. Galutinis mažojo finalo rezultatas 23:33, austrų naudai.

Tuo tarpu kovoje dėl aukso virė nuožmi kova iki paskutiniosios rungtynių sekundės. Pirmaujanti rinktinė keitėsi daugybę kartų, tačiau atėjus lemiamoms finalinio susitikimo minutėms, solidžiau sužaidė Izraelis ir minimalia persvara šventė pergalę (26:25).

Bene naudingiausiai Izraelio gretose sužaidė šios ekipos vartininkas Yahavas Shamiras, kuriam buvo įteiktas geriausio čempionato vartininko titulas. Rezultatyviausi šiame susitikime Izraelio gretose buvo Adiras Cohenas bei Yonatanas Dayanas, pelnę po 4 įvarčius. Italus į priekį šiose rungtynėse, kaip ir viso čempionato metu, vedė Nicolo D‘Antino, jo sąskaitoje net 11 pelnytų įvarčių.

Galutinė čempionato lentelė:

  1. Izraelis
  2. Italija
  3. Austrija
  4. Nyderlandai
  5. Graikija
  6. Moldavija
  7. Estija
  8. Lietuva
Varžybų rezultatai