Europos lygoje rungtyniaus keturios lietuviškos komandos

2022-10-05

Baigėsi EHF Europos lygos atrankos turnyras. Kelialapius į pagrindinį turnyrą – grupių varžybas iškovojo lietuvių savo gretose turinčios Hardo „Alpla“ ir „Benidorm“ komandos.

Rolandas Bernatonis_Benidorm_2

(„Benidorm“ klubo archyvo nuotrauka)

„Benidorm“ rankininkai atsakomosiose rungtynėse svečiuose 30:34 pralaimėjo Ciuricho „Amicitia“ ekipai. Tačiau pirmas rungtynes namuose Ispanijos klubas buvo laimėjęs didesniu skirtumu 34:24. Pirmas rungtynes dėl traumos praleidęs Rolandas Bernatonis, atsakomosiose pelnė 2 įvarčius.

„Buvome nusiteikę pergalei išvykoje, nes šį sezoną dar nelaimėjome nei vienų rungtynių svečiuose. Pirmą kėlinį gan gerai sekėsi, tačiau po pertraukos pridarėme daug klaidų, praradome daug kamuolių ir varžovai tuo pasinaudojo. Žaidžiau ne itin daug, apie 15 minučių, nes dar reikia laiko pilnai išsigydyti traumą ir pajausti žaidimo ritmą“, – Rankinis.lt sakė R. Bernatonis.

Be traumuoto Karolio Antanavičiaus žaidę Hardo „Alpla“ rankininkai svečiuose 25:21 nugalėjo Skopjės „Butel“ septynetą. Pirmose rungtynėse Austrijos vicečempionai taip pat šventė pergalę rezultatu 26:21. Pirmose rungtynėse peties traumą gavusiam K. Antanavičiui antradienį buvo atlikta operacija. Gydytojai prognozuoja, kad į aikštelę rankininkas galės grįžti po Naujų metų.

„Europos lygos grupių varžybos motyvuoja kuo greičiau grįžti į aikštelę. Gal pavyks pasveikti anksčiau“, – tikisi K. Antanavičius, kuris dėl traumos negalės padėti Lietuvos rinktinei Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse spalio 12 d. svečiuose su Vengrija ir spalio 16 d. Klaipėdoje su Šveicarija.

Europos lygos pagrindiniame turnyre vietas be atrankos turnyro jau anksčiau užsitikrino Prancūzijos čempionato prizininkė „Aix“ komanda su Gerdu Babarsku bei Gintaro Savukyno treniruojamas Zaporižės „Motor“ klubas, kuriam atstovauja Jonas Truchanovičius.

Europos lygos grupių varžybų burtai bus traukiami ketvirtadienį. 24 komandos bus suskirstytos į keturias grupes. Grupių varžybos prasidės spalio 25 dieną.

Varžybų rezultatai