Europos lygos burtai į vieną grupę suvedė lietuvių komandas

2022-10-06

Europos rankinio federacijos (EHF) būstinėje Vienoje ištraukti Europos lygos grupių varžybų burtai. 24 komandos buvo suskirstytos į keturias grupes. Prieš burtus, komandos pagal reitingą buvo suskirstytos į šešis burtų krepšelius.

EHF Europos lygos grupes

Antrojo pagal pajėgumą Europos klubų turnyro grupių varžybose rungtyniaus keturi klubai, savo gretose turintys Lietuvos rankininkų.

Burtai lėmė, kad B grupėje tarpusavyje susitiks dvi lietuvių atstovaujamos ekipos. Iš pirmojo burtų krepšelio į B grupę pateko Prancūzijos čempionato prizininkė „Pays d‘Aix Universitete“ komanda, kurioje rungtyniauja Gerdas Babarskas. Iš penktojo krepšelio į grupę pateko nuo atrankos etapo turnyrą pradėjęs „TM Benidorm“ su Rolandu Bernatoniu. B grupėje taip pat žais „Ystads“ (Švedija), „Valur“ (Islandija), „Flensburg-Handewitt“ (Vokietija) ir FTC (Vengrija).

Europos lygos atranką įveikęs Austrijos vicečempionas Hardo „Alpla“ klubas su Karoliu Antanavičiumi iš šeštojo burtų krepšelio pateko į C grupę ir rungtyniaus su „Skjern“ (Danija), „Fraikin Granollers“ (Ispanija), „Balatonfuredi“ (Vengrija), „Sporting“ (Portugalija) ir „RK Nexe“ (Kroatija) komandomis.

Lietuvos rinktinės trenerio Gintaro Savukyno treniruojamas Zaporižios „Motor“ klubas, kuriam atstovauja Jonas Truchanovičius, pateko į D grupę iš trečiojo burtų krepšelio. Vokietijos mieste Diuseldorfe namų rungtynes žaidžianti Ukrainos komanda grupėje susitiks su „Fuchse Berlin“ (Vokietija), „Eurofarm Pelister“ (Šiaurės Makedonija), „Bidasoa Irun“ (Ispanija), „Skanderborg-Aarhus“ (Danija) ir „Aguas Santas Milaneza“ (Portugalija).

A grupėje rungtyniaus Europos lygos nugalėtojų titulą ginantys Lisabonos „Benfica“ rankininkai, taip pat „Kadetten Schaffhausen“ (Šveicarija), „Tatran Presov“ (Slovakija), „Frisch Auf Goppingen“ (Vokietija), „Montpellier“ (Prancūzija) ir „Fejer Veszprem“ (Vengrija).

Europos lygos grupių varžybos prasidės spalio 25 d. Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos.

Varžybų rezultatai