Europos moterų rankinio čempionate dėl 3 kelialapių į pusfinalį vis dar kaunasi 5 rinktinės

2020-12-15

Antradienį Europos moterų rankinio čempionate bus sužaistos paskutinės antrojo etapo rungtynės, po kurių paaiškės visos 4 pusfinalio dalyvės. Šiuo metu jau yra aišku, kad tarp 4 stipriausių komandų tikrai bus Norvegija, kuri yra užsitikrinusi pirmąją vietą II-oje grupėje.

K.Naidzinavicius vis dar tęsia kova dėl medalių

K.Naidzinavicius vis dar tęsia kova dėl medalių

Po pirmadienį sužaistų rungtynių tarp Olandijos ir Vokietijos galimybes prasibrauti į pusfinalį prarado olandės, kurios nors susitikimą ir laimėjo 28:27, tačiau joms, kad išsaugotų šansus būti tarp 4 stipriausių komandų, reikėjo pergalės mažiausiai 2 įvarčių skirtumu.

Situacija šioje grupėje dabar yra tokia, kad viskas spręsis rungtynėse tarp Kroatijos ir Vokietijos komandų. Vakarykštis vokiečių kluptelėjimas mače su Olandija išėjo stipriai į naudą kroatėms, kurios dabar net ir pralaimėjusios 1 įvarčiu gali patekti į kitą etapą. Tiesa tam joms reiktų paslaugos iš Olandijos rinktinės. Kroatėms reikia, jog olandės rungtynėse prieš tai nugalėtų Rumunijos rankininkes. Kuomet startuos mačas tarp Vokietijos ir Kroatijos, šis susitikimas jau bus pasibaigęs, tad abi rinktinės žinos, koks rezultatas jas tenkina.

Situacija I-ojoje grupėje taip pat ne ką mažiau komplikuota. Geriausiai prieš antrąjį turą jaučiasi prancūzės, kurių užduotis atrodo paprasčiausiai. Titulą ginančiai Prancūzijos rinktinei užtenka sužaisti bent lygiosiomis su Švedija ir ji bus rami dėl savo vietos pusfinalyje. Vis dėlto prancūzės šiame paskutiniajame mače turėtų siekti pergalės kuo didesniu įvarčių skirtumu. Prancūzija, norėdama pakilti į pirmąją vietą grupėje ir išvengti pusfinalyje Norvegijos, turi pasiekti pergalės, kuo didesniu skirtumu.

Danija, šiuo metu turinti 6 taškus, turi tik vieną kelią į pusfinalį. Tas kelias atsivertų šios dienos rungtynėse įveikus Rusijos rinktinę. Gana paprasta ir Rusijos situacija. Jeigu Prancūzija sensacingai nepatirs nesėkmės mače su Švedija, tuomet rusėms užtenka bent jau lygiųjų savose rungtynėse su Danija.

Pusfinaliai ir mačas dėl penktosios vietos vyks jau šį penktadienį, o Europos čempiones bei kitas prizines vietas žinosime po sekmadienį sužaistų lemiamų mačų. Svarbiausias Europos moterų rankinio čempionato kovas galite stebėti TV3 sport kanalu.

Varžybų rezultatai