Europos moterų rankinio čempionate paaiškėjo pusfinalio dalyvės

2018-12-13

Prancūzijoje vykstančiose Europos moterų rankinio pirmenybėse paaiškėjo pusfinalio dalyvės. Tarp keturių stipriausių sezono žemyno rinktinių pateko Rusijos, Prancūzijos, Olandijos ir Rumunijos rinktinės.

EHF EURO PHOTO

EHF EURO PHOTO

Didžiausia staigmena galima laikyti tai, jog tarp keturių stipriausių Europos rinktinių nėra tituluočiausios visų laikų komandos – Norvegijos rinktinės. Nors norvegės paskutinę grupių etapo varžybų dieną dar turėjo šansų patekti patekti tarp keturių stipriausių rinktinių, tačiau kelią joms užvėrė Olandijos ir Rumunijos rinktinės.

Pirmąją vietą antrojoje grupėje užėmė olandės, kurios per penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir surinko 8 taškus. Vienintelį pralaimėjimą oranžinės merginos patyrė rungtynėse būtent su Norvegijos rinktine. Norvegės būsimas grupės nugalėtojas įveikė net 29:16. Dėl antrosios vietos grupėje vyko itin atkakli kova – net trys rinktinės, surinkusios po 6 taškus pretendavo į pusfinalį ir tik geresnis įvarčių santykis tarpusavio rungtynėse sėkmė lėmė Rumunijos rinktinei. Rumunės norveges buvo įveikę 31:23, o prieš vengres paskutinę dieną pralaimėjo vos dviem įvarčiais (31:29).  To rumunėms užteko, jog žengtų į pusfinalį.

Penktą ir šeštą vietas grupėje užėmė Lietuvai puikiai pažįstamos Vokietijos ir Ispanijos rinktinės. Būtent su šiomis rinktinėmis lietuvaitės kovėsi atrankoje į Europos pirmenybes ir su vokietėmis išvykoje net buvo sužaidę lygiosiomis (26:26).

Kitoje grupėje kiek ramiau jautėsi Rusijos rinktinė, kuri dar prieš paskutiniąsias rungtynes su Švedija buvo užsitikrinusi patekimą į pusfinalį. Rusės laimėjo keturias iš penkių rungtynių, o vienintelį pralaimėjimą patyrė būtent paskutiniajame mače prieš Švedijos rinktinę (39:30). Švedžių tuo tarpu lauks kova dėl penktosios vietos, kadangi skandinaves pralenkė prancūzės, kurios surinko 7 taškus,  o tarpusavyje su Švedija sužaidė lygiosiomis 21:21.  Ketvirtos grupėje su keturiais taškais liko danės, tiek pat taškų surinkusi Juodkalnijos rinktinė liko penkta, o vos vieną pergalę pasiekę serbės užėmė šeštąją vietą.

Pusfinalyje penktadienį susitiks Rusijos ir Rumunijos bei Prancūzijos ir Olandijos nacionalinės rinktinės. Finalai Prancūzijoje bus žaidžiami sekmadienį. Nei viena iš į pusfinalį patekusių rinktinių savo kolekcijoje dar neturi Europos čempionato aukso medalių.

Varžybų rezultatai