Europos rankinio čempionato atrankos burtai: į Lietuvą atvyks Prancūzijos rankinio žvaigždynas

2016-04-14

Šiandien Dubrovnike, Kroatijoje, buvo ištraukti 2018 m. vyrų Europos rankinio čempionato atrankos burtai. Lietuvos rinktinė pateko į septintąją atrankos grupę. Kiekvienoje grupėje kelialapius į tolimesnį etapą iškovos dvi geriausios ekipos. Vieną papildomą kelialapį gaus geriausią rezultatą pademonstravusi ir trečią vietą vienoje iš grupių užėmusi ekipa.

Vertinant varžovų pajėgumą, eilinį kartą burtai Lietuvos rinktinei nebuvo palankūs. Yra ir gerokai lengvesnių grupių. Tiesa, pačio blogiausio scenarijaus taip pat pavyko išvengti. Lietuvos rankininkams teks grumtis su dabartiniais olimpiniais ir pasaulio čempionais Prancūzais, šių metų Europos čempionato didžiausia staigmena Norvegijos rinktine ir Belgijos atstovais.

83812bf6-0366-4cc4-be0c-c21965691131Nepaisant tekusių grėsmingų varžovų, rinktinės treneris Artūras Juškėnas burtais buvo itin patenkintas. „Tai labai geri burtai, sakau tai be sarkazmo. Trijų visiškai skirtingų rankinio mokyklų atstovai. Geriausi pasaulyje, vieni geriausių pasaulyje ir komanda su kuria kovosime ir galime įveikti. Mūsų prioritetas yra 2020 m. Europos čempionatas ir šiemet tikriausiai jauninsime rinktinę. Tad tokie burtai yra palankūs. Manau ir federacija yra patenkinta tokiais burtais. Nėra Balkanų, rytų Europos šalių. Kelionės bus paprastos, o ir finansiškai grupė palanki“,- tuo, kad bus puiki proga paruošti atjaunėjusių komandą ateities kovoms pasidžiaugė A. Juškėnas

Treneris taip pat akcentavo, kad Lietuvos rankinio mėgėjams atsiras unikali galimybė gyvai pamatyti žaidžiančias pasaulinio lygio žvaigždes, kurios rungtyniauja Prancūzijos ir Norvegijos rinktinėse.

Burtų rezultatai:

1 grupė; Danija, Vengrija, Nyderlandai, Latvija

2 grupė: Lenkija, Baltarusija, Serbija, Rumunija

3 grupė: Ispanija, Austrija, Bosnija ir Hercegovina, Suomija

4 grupė: Islandija, Makedonija, Čekija, Ukraina

5 grupė: Vokietija, Slovėnija, Portugalija, Šveicarija

6 grupė: Švedija, Rusija, Juodkalnija, Slovakija

7 grupė: Prancūzija, Norvegija, Lietuva, Belgija

Varžybų rezultatai