Europos turnyrai tęsis be Lietuvos rankininkių

2016-01-18

Europos moterų rankinio turnyrai dar tik persirito pusiaują, o lietuvių juose nebeliko. Europinį sezoną jau baigė ir Lietuvos čempionės Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės, ir visos užsienio komandos, kuriose žaidžia legionierės iš mūsų šalies.

DSC_0054Lietuvos čempionės. „Žalgiris“ šį rudenį startavo EHF taurės turnyre. Kaunietės spalio pabaigoje susitiko su Notvilio „Spono“ ekipa iš Šveicarijos ir, nors abejas rungtynes žaidė namie, patekti į antrąjį etapą nesugebėjo. Lietuvos čempionėms trūko vieno įvarčio. Jos pirmąsias rungtynes pralaimėjo 27:38, o atsakomąsias laimėjo 35:25.

Kauno rankininkės galėjo pasiguosti nebent tuo, jog iškovojo ilgai lauktą pergalę. Tris praėjusius sezonus žalgirietės pirmosioms varžovėms pralaimėdavo abejas rungtynes.

Čempionių lyga. Lietuvės į Europą žygiavo ir su penkiomis užsienio komandomis.

sonata vijunaiteDaugiausiai tarptautinių mačų žaidė Sonata Vijūnaitė, atstovaujanti Marijos Encersdorfo „Hypo Niederosterreich“ ekipai. Nepakeičiamos Austrijos čempionės kovojo Čempionių lygos turnyre, bet grupių etape pralaimėjo visas šešerias rungtynes, o tada gavo teisę pereiti į Taurių laimėtojų taurės turnyrą, tačiau ir jame nepatyrė pergalės džiaugsmo. „Hypo NO“ aštuntfinalyje pralaimėjo abejas rungtynes Holstebro „Team Tvis“ komandai iš Danijos.

S.Vijūnaitė, kuri buvo vienintelė lietuvė, likusi tarptautinėse varžybose po Naujųjų metų („Hypo NO“ europinį sezoną uždarė sausio 16 d.), Europos turnyruose žaidė 8 rungtynes ir per jas įmetė 9 įvarčius.

Legionierės. Nė vienerių rungtynių nelaimėjo ir jau pirmajame etape iš varžybų pasitraukė dar trys lietuvių komandos. Nikosijos „Latsia“ (Kipras) su Virginija Skučaite ir Vitalija Lebelionyte nesėkmė ištiko EHF taurės, Vestmanajaro IBV (Islandija) su Greta Kavaliauskaite – Iššūkio taurės, o „Bnei Herclija“ (Izraelis) su Jūrate Žilinskaite – Taurių laimėtojų taurės turnyre.Greta Kavaliauskaitė

Vieną barjerą įveikė tik Haselto „Initia“ (Belgija), kurios vartus gina Renata Jatulevičė. EHF taurės pirmajame etape „Initia“ pranoko Ferizajaus „Kastrioti“ klubą (Kosovas). Tačiau antrajame etape Belgijos čempiones sutriuškino „Nimes“ komanda (Prancūzija).

Įvarčiai. Dauguma Lietuvos rankininkių šį rudenį Europos turnyruose žaidė po dvejas rungtynes. Tarp lietuvių rezultatyviausia buvo 20 įvarčių įmetusi „Žalgirio“ lyderė Gabija Vidūnaitė. Po 12 kartų varžovių vartininkes nuskriaudė kita žalgirietė Audinga Kniubaitė ir IBV žaidėja G.Kavaliauskaitė.

 

„Žalgirio“ žaidėjų statistika EHF taurės turnyre

Rankininkė R. Įv. R.k. 2 min.
G.Vidūnaitė 2 20 2
A.Kniubaitė 2 12 1
D.Ilčiukaitė 2 9 2
D.Būtėnaitė 2 8
G.Burkaitė 2 4 1
S.Kazlauskaitė 2 4
K.Šidlauskytė 2 4
R.Oksaitė 2 1
V.Lubytė 2
N.Palionytė 2 1
D.Pumputytė 2
G.Rakauskaitė 2
L.Žukovaitė 2
K.Kvedarienė 2
A.Vareikienė 2

 

Lietuvos rankininkės Europos turnyruose su užsienio klubais

Rankininkė Klubas Turnyras Kada iškrito R. Įv.
S.Vijūnaitė Marijos Encersdorfo „Hypo NO“ ČL Grupių etape 6 5
S.Vijūnaitė Marijos Encersdorfo „Hypo NO“ ETLT Aštuntfinalyje 2 4
R.Jatulevičė Haselto „Initia“ EHF 2 rate 4 0
V.Skučaitė Nikosijos „Latsia“ EHF 1 rate 2 0
V.Lebelionytė Nikosijos „Latsia“ EHF 1 rate 0 0
G.Kavaliauskaitė Vestmanajaro IBV IT 1 rate 2 12
J.Žilinskaitė „Bnei Herclija“ ETLT 1 rate 2 2

 

 

Varžybų rezultatai